فهرست
مورد ویژه اسپانیای لوپتگی: تنوع تاکتیکی
مورد ویژه اسپانیای لوپتگی: تنوع تاکتیکی

مورد ویژه اسپانیای لوپتگی: تنوع تاکتیکی

آی اسپورت- اسپانیای خولن لوپتگی به انداره روزهای طلایی اسپانیا خوب بازی نمی‌‎کند، اما مسابقات را می‌برد و از هر آزمونی سربلند بیرون می‌آید.

این مربی حتی برای تیم‌هایی که مقابل دروازه‌شان دیواری تشکیل می‌دهند و همگی با هم دفاع می‌کنند، مانند بازی در اورشلیم، هم برنامه دارد و از پس آن تیم‌ها هم بر می‌آید.

لاروخا می‌تواند به سبک‌‎های مختلف بازی کند و تیمی است که ابزارهای لازم برای به کار گرفتن تاکتیک‌های مختلف را دارد.

در دیدار مقابل رژیم صهیونیستی دو هافبک میانی، یک مدافع و سرعت آسنسیو هیچ یک کارساز واقع نشدند و لوپتگی متوجه شد که زمان ایجاد تغییرات است.

بوسکتس در پست طبیعی‌اش بازی می‎کرد، این باعث شده بود ایارامندی آزادی بیشتری داشته باشد و به همین دلیل هم توانست تک گل پیروزی بخش‌ تیمش را بزند. در زمانی که گل زده شد اسپانیا به سیستم 3 دفاعی تغییر سیستم داده بود، چیزی که قبلا هم در بازی‌‎ها از آن استفاده کرده بودند. اما در این بازی برای اولین بار از اوایل نیمه دوم استفاده شد.

این تغییر ثابت کرد که اسپانیا 5 مدافع میانی دارد، راموس، پیکه، ناچو، آسپلیکوئتا و مونرئال. از این بازیکنان 3 بازیکن آخر توانایی بازی در همه پست‌های خط دفاعی را دارند. 

آسنسیو در سمت چپ فضای بیشتری پیدا کرد تا توانایی‌های فوتبالی‎اش را به نمایش بگذارد و کیفیت بازی قابل قبولی ارائه داد. آسپاس و آدوریز بیرون کشیده شدند، ایسکو هم بعدا وارد سیستم بازی شد.

این اسپانیا نشان داده که تاکتیک‌های زیادی با لوپتگی برای ارائه دادن دارد و در بیشتر آن‌ها هم موفق کار می‌کند. همچنین لوپتگی در تیم شرایطی به وجود آورده که دوباره هر جوانی آرزوی پوشیدن پیراهن قرمزرنگ آن را دارد.

در این تیم کمیت و کیفیت به تعادل رسیده است و مربی‌ای روی کار است که برای بردن هر بازی لازمه‌ها را دارد و تنوع ایجاد می‌کند.

لوپتگی در مسابقات 5 امتحان از تیمش گرفت و از 5 سیستم و تاکتیک متفاوت استفاده کرد، در همه هم نمره قبولی گرفت.

اسپانیا با 9 برد و یک مساوی راهی جام جهانی روسیه شد و تنها آلمان رکوردی بهتر از این تیم در بازی‌های انتخابی دارد که توانسته با 10 برد صعود کند.

 

۱    
آی اسپورت
2017-10-10 16:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر