فهرست
آنالیز: جدال برایِ کسبِ آخرین سهمیه‌یِ اروپا
آنالیز: جدال برایِ کسبِ آخرین سهمیه‌یِ اروپا

آنالیز: جدال برایِ کسبِ آخرین سهمیه‌یِ اروپا

آی‎اسپورت – در حالِ حاضر آرسنال با 36 بازی و 67 امتیاز در رده‌یِ سومِ جدول است، سیتی با 36 بازی و 64 امتیاز چهارم است و یونایتد و وستهم با یک بازیِ کمتر و با 60 و 59 امتیاز به ترتیب پنجم و ششم هستند. یونایتد و وستهم برایِ اینکه شانسی برایِ رسیدن به رده‌یِ چهارم داشته باشند باید هر 3 بازیِ آخرشان را ببرند. و اینجاست که جذابیت به اوجِ خودش می‌رسد. یونایتد امروز مقابلِ نوریچ بازی می‌کند و هفته‌یِ آینده مقابلِ بورنموس. وستهم امروز برابرِ سوانزی می‌ایستد و هفته‌یِ آینده برابرِ استوک. اما بینِ این دو بازی، سه‌شنبه شب دو تیم باید مقابلِ هم در آپتون پارک به زمین بروند، جایی که یونایتد در بازیِ تکراریِ یک چهارمِ نهاییِ کاپ، وستهم را حذف کرد.
اما قبل از جدالِ حیاتیِ وستهم و یونایتد، فردا عصر من سیتی میزبانِ آرسنال خواهد بود. هر نتیجه‌ای غیر از 3 امتیاز برایِ شاگردانِ پیگرینی در این بازی سرنوشت را برایِ چهارم شدن از دستشان خارج خواهد کرد. اگر سیتی این بازی را نبرد، یونایتد با بردنِ 3 بازیِ باقی مانده‌اش قطعا چهارم خواهد شد و پپ گواردیولا در اولین فصلش با سیتی باید در یوروپا لیگ شرکت کند. آرسنال و سیتی غیر از بازیِ فردا، هفته‌یِ آینده در آخرین روزِ لیگ هم مقابلِ استون ویلا و سوانزی قرار خواهند  گرفت. نکته‌ای که کار را برایِ سیتی در بازیِ فردا سخت می‌کند این است که اگر آرسنال 3 امتیاز را بگیرد خیالش از بابتِ سومی راحت خواهد شد و در ضمن شانسِ گرفتنِ تاتنهام در رده‌یِ دوم را هم همچنان خواهد داشت، چیزی که برایِ آرسنالی‌ها خیلی مهم است. تاتنهام که تنها 3 امتیاز بیشتر از آرسنال دارد، فردا عصر، قبل از بازیِ آرسنال و سیتی مقابلِ ساوتهمپتونی قرار می‌گیرد که هفته‌یِ پیش سیتی را به زانو در آورد و در هفته‌یِ آخر هم باید مقابلِ نیوکاسلی که برایِ بقا می‌جنگد در سنت جیمزز پارک بازی کند. با توجه به شرایطی که تاتنهام در این چند روز پیدا کرده و نمایشِ عجیب و فوق‌العاده‌ عصبانیِ شاگردانِ پوچتینو مقابلِ چلسی، امکانِ دوم شدنِ آرسنال زیاد است. بدترین اتفاق برایِ سیتی فردا می‌تواند پیروزیِ ساوتهمپتون مقابلِ تاتنهام، و انگیزه‌یِ چند برابرِ آرسنال برایِ پایین کشیدنِ همشهری‌اش باشد.
تمامِ این معادلات 9 روزِ آینده در لیگِ برتر را فوق‌العاده جذاب و دیدنی خواهد کرد، جایی که تکلیفِ نماینده‌هایِ انگلیس در چمپیونز لیگِ فصلِ آینده مشخص می‌شود. و البته نکته‌یِ پایانی اینکه لیورپول هم با شکست دادنِ سویا در فینالِ یوروپا لیگ می‌تواند لیگِ برتر را در فصلِ آینده‌یِ چمپیونز لیگ صاحبِ 5 نماینده کند.
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-07 10:19:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر