فهرست

اطلاعیه مهم و نگران کننده فدراسیون / پولی برای نگه داشتن کی روش نداریم

آی اسپورت- تیم ملی در شرایطی آماده جام جهانی 2014 می شود که فدراسیون فوتبال از همین حالا به فکر حضوری قدرتمند در جام ملتهای آسیا است که دی ماه سال جاری در استرالیا برگزار خواهد شد.

بر همین اساس تمدید یا عدم تمدید قرارداد کارلوس کی رش به عنوان دغدغه ای مهم در فضای فوتبال مطرح است. اینکه سرمربی سرشناس پرتغالی همکاری خود با تیم ملی را ادامه بدهد، به جزء قلیلی مخالف، طرفداران زیادی دارد و مطالبه عمومی این است که فدراسیون فوتبال مقدمات را برای نگه داشتن کی روش فراهم کند.

اما مشخصا، مشکلات مالی را باید مانعی جدی برای این خواسته قلمداد کرد، چرا که ظاهرا انتظار کادر فنی برای بستن قرارداد جدید، مبلغی بالغ بر 30 ملیارد تومان است که خب! ناگفته پیداست که نمی تواند مبلغ کمی قلمداد شود.

علی کفاشیان درباره حرف و حدیثی که در خصوص تمدید یا عدم تمدید قرارداد کارلوس و کی روش و دستیارانش گفت: مبلغ درخواستی کارلوس کی روش و دستیارانش برای ادامه همکاری با تیم ملی در توان ما نیست و به همین دلیل با پایان جام جهانی از لحاظ مربی با مشکل مواجه خواهیم شد. البته کی روش پیشنهاد همکاری را پذیرفته است، اما درباره مبلغ قرارداد مسایلی را پیشنهاد کرد که بالغ بر هفتاد الی هشتاد درصد نسبت آنچه که قبلا گفته بود افزایش داشت.

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه با اشاره به مبلغ پیشنهادی کی روش برای ادامه همکاری گفت: قرارداد اولیه سرمربی تیم ملی فوتبال یک میلیون پانصد هزار دلار بود که البته وی همیشه تاکید داشته این مبلغ باید بر اساس یورو پرداخت شود.

کفاشیان همچنین افزود: امسال نیز پیشنهاد دو میلیون یورویی را مطرح کرد، یعنی 2 میلیون وهشتصد هزار دلار که چیزی حدود، یک میلیون چهارصد تا پانصد هزاردلار هم باید برای دستیاران او در نظر گرفت. براین اساس مجموع این رقم ها حدود 5میلیون دلار می شود که این آمار و ارقام با نرخ امروز بالغ بر 15 میلیارد تومان است که این در توان فدراسیون فوتبال نیست.

به هر حال این مساله به عنوان یکی از مسایل جدی مورد توجه عموم قرار دارد و دقیقا به همین دلیل است که همه منتظرند تا سرنوشت ادامه حضور کارلوس کی روش مشخص شود.

     
آی اسپورت
2014-04-07 22:03:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر