فهرست
مرور وعده‌های انتخاباتی مهدی تاج: شفافیت، اقتصاد و کی‌روش!
مرور وعده‌های انتخاباتی مهدی تاج: شفافیت، اقتصاد و کی‌روش!

مرور وعده‌های انتخاباتی مهدی تاج: شفافیت، اقتصاد و کی‌روش!

آی اسپورت- بر خلاف همه گمانه‌زنی‌ها در مورد عدم انتخاب رئیس فدراسیون در انتخابات امروز، مهدی تاج به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایران جایگزین علی کفاشیان شد. تاج به نسبت آجورلو و عزیزمحمدی محبوبیت بیشتری در مجمع داشت و در مناظره نود نیز معقول‌تر از دو رقیب دیگر موضع‌گیری کرده بود و کمتر مشغول رویاپردازی شده بود. مدیر اصفهانی فوتبال ایران که سابقه نایب‌رئیسی فدراسیون و ریاست سازمان لیگ را بر عهده دارد، در نود وعده‌هایی برای ریاست فدراسیون داد که از همین امروز باید به دنبال محقق کردن آن‌ها باشد. «َشفافیت» اصلی‌ترین کلیدواژه تاج در مناظره نود بود. او «پاسخگویی» را یکی از برنامه‌های مهم فدراسیون‌اش دانست و بر لزوم ایجاد یک «سازمان اقتصادی» برای حراست از فوتبال حرف زد. آیا فدراسیون او شفاف، پاسخگو و اقتصادی خواهد بود؟
 حفظ کی‌روش در فوتبال ایران، یکی دیگر از وعده‌های انتخاباتی مهدی تاج بود. او در سال‌های اول حضور کی‌روش رابطه چندان خوبی با این مربی نداشت اما در ماه‌های اخیر به سرمربی پرتغالی نزدیک‌تر شد و چندین جلسه مشترک را نیز با او برگزار کرد. تاج در نود از تصمیمات کی‌روش، جوانگرایی تیم ملی، سطح فنی او و مدیریت‌اش تعریف کرد و وعده داد تا با استفاده از کی‌روش در همه سطوح، کاری کند که فوتبال ایران به لحاظ فرم بازی به هماهنگی کاملی از نونهالان به بزرگسالان برسد.
 امیرعابدینی، دبیرکل احتمالی مهدی تاج در فدراسیون جدید او خواهد بود. آن‌طور که از صحبت‌های این چهره در نود به نظر می‌رسید، علی کفاشیان نیز نایب رئیس اول او خواهد شد و نقش پررنگی در فدراسیون تاج ایفا خواهد کرد. چرا که فدراسیون قصد از دست دادن کرسی آسیایی رئیس سابق را ندارد. با این روند، بعید به نظر می‌رسد شاهد تغییر بزرگی در ساختار فدراسیون فوتبال باشیم. 


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2016-05-07 11:47:30
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر