فهرست
اینفوگراف: وین رونی در خطِ میانی
اینفوگراف: وین رونی در خطِ میانی

اینفوگراف: وین رونی در خطِ میانی

آی‌اسپورت – خودِ وین رونی سالِ 2012 بعد از اینکه سر الکس فرگوسن برایِ اولین بار از او به عنوانِ هافبکِ میانی استفاده کرد گفت: «در آینده هر وقت احساس کنم دیگه سرعتِ جا گذاشتنِ مدافعینِ حریف را نداریم یک خط میام عقب تا بتونم برایِ چند فصلِ دیگر بازهم موثر بازی کنم.» رونی از فصلِ 2011-2012 تا امروز در مجموع 22 بار در لیگ برایِ منچستر یونایتد به عنوانِ هافبکِ میانی بازی کرده و در این 22 بازی میانگینِ خوبِ 7.32 را از هواسکورد گرفته که نشان می‌دهد تواناییِ کاپیتانِ یونایتد و انگلیس برایِ این نقشِ متفاوت هم بالاست.
وین رونی در 4 بازیِ گذشته‌یِ یونایتد، بعد از بازگشت از مصدومیت هم در خطِ میانی بازی کرده است. این مصدومیتِ خودِ رونی بود که باعث شد پدیده‌ای به نامِ مارکوس رشفورد فرصت درخشیدن پیدا کند. بعد از بازگشتِ رونی، ون گال تصمیم گرفت زوجِ رشفورد و مارسیال که 12 گل از 20 گلِ اخیرِ یونایتد را زده‌اند را به هم نزند و از کاپیتانش یک خط عقب‌تر بازی بگیرد. رونی در این چهار بازی میانگینِ 61.3 پاس در هر بازی داشته که 88.2 درصدشان صحیح بوده‌اند. این درصدِ بسیار خوبی برایِ رونی است، با توجه به اینکه معمولا پاس‌هایِ بلندِ قطری هم زیاد می‌دهد. رونی بعد از پیروزی مقابلِ اورتون در نیمه نهاییِ کاپ، که بالاترین امتیازِ هواسکوردش را هم برایش به همراه داشت (8.11) گفت اگر بیشتر در این پست بازی کند بهتر هم می‌شود. این مهمترین نکته است.
اگر خودِ رونی بپذیرد که بیشتر از دید و تجربه‌اش در مرکزِ زمین استفاده کند و خطِ حمله را به بازیکنانی سرعتی مثلِ لینگارد، مارسیال و رشفورد بسپارد، یونایتد می‌تواند به تعادل خیلی بهتری برسد. در ضمن رونی هنوز هم می‌تواند خودش را در موقعیت‌هایِ گلزنی قرار بدهد. رونی در 4 بازیِ اخیر میانگینِ 3.8 شوت به دروازه داشته است. این نکته‌ایست که احتمالا روی هاجسون هم بهش فکر می‌کند. تیمی که هری کین و جیمی واردی را دارد می‌تواند استفاده‌ای مشابه از رونی بکند. به خصوص با غیبتِ بسیار محتملِ جوردن هندرسون و جک ویلشر.
 
     
آی اسپورت
2016-05-07 12:13:22
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر