فهرست
گزارش زنده - برنامه نود؛ مستقیم از استو دیو 14
گزارش زنده - برنامه نود؛ مستقیم از استو دیو 14

گزارش زنده - برنامه نود؛ مستقیم از استو دیو 14

پژمان راهبر - عیسی عظیمی

آی اسپورت - تا این لحظه 49 دقیقه از برنامه نود گذشته بیش از یک میلین نفر برای پیش بینی قهرمان لیگ به این شوی بزرگ تلویزیونی اس ام اس زده اند.

آنچه می خوانید برداشت مستقیم ماست از نود . توییت هایی درباره برنامه ای که همه دوستش داریم.

- نود هیچ هم نداشته باشد، یک کلاس خوب ایران شناسی است. با لهجه هایی که فقط در این برنامه می شنویم، و آهنگ هایی که این جا در این تیراژ منتشر می شوند. از لب کارون تا محسن چاوشی. مرسی اهواز!

- مهمترین خروجی برنامه تا اینجا ، این بوده که مهدی تارتار ، دو بازیکن تیمش محسن فروزان و مهرداد بایرامی را در اختیار کمیته انضباطی باشگاه قرار داده است . البته بعید است که این تنبیه چیز جدی ای باشد .

- صفر ساحلی از اصفهان بالاخره برنده جایزه مسابقه پیامکی نود شد . مبارکش باشد .

- گزارش برنامه نود درباره باشگاه پرسپولیس آغاز شد . مهردادپولادی ستاره بازیکنان در اعتراض است انصافا عالی حرف می زند.... به خصوص جایی که می گوید : در این فوتبال همه چیز شده دروغ .

- گودرزی وزیر ورزش آب پاکی را روی دست بازیکن ها می ریزد . او می گوید : وضعیت بودجه عمومی طوری نیست که بشود پول بازیکن ها را طبق قراردادشان داد .

- واقعا علی کفاشیان در مضوع پرسپولیس چه می کند؟ نسخه اداره مالی پرسپولیس از طریق فدراسین حاصل کدام ذهن زیباست ؟

- مزدک میرزایی ، نریشن  پیامک های نود را می خواند . لحن و صدا در طول این 10 -15 سال تکان نخورده ماشاء الله .

- دریافتی محمد پنجعلی 170 میلیون ، درحالیکه طبق قرارداد ، باید 150 میلیون می گرفته . این درخالی است که خد سرپرست پرسپولیس ادعا دارد پولی دریافت نکرده .این جا کجاست ؟

خادم ؛ توضیحاتی درباره لیستی که نباید منتشر می شد

- امیر خادم رئیس سابق فدراسیون کشتی و برنده سابق طلای جهان ، روی خط می آید تا درباره لیگ های مهم جهان و فوتبال مردم پسند حرف بزند . شاید بد نباشد علی دایی هم در تلافی ، طلای او در مسابقات جهانی 1991 را زیر سئوال ببرد . خادم 74 کیلوی تیم ملی بود ....

- خادم می گوید سروصدا ها بالاتر خواهد رفت . منظور او این است که وزارت قصد پرداخت پول مول ندارد!

-این بیزینس من های ورشکسته قرمزپوش. شما همچنان برنامه نود را می بینید...نه اخبار اقتصادی شبکه خبر را.

- امیر خادم تاکید می کند قصد وزارت نگه داشتن آرامش در فوتبال ، پرسپولیس و استقلال است . آرامشی که امروز به خصوص با فهرست منتشره تمام سیاره را فرا گرفت !

- خادم می گوید : خدمت همه خواهم بود ولی مصاحبه نمی کنم .

- اوه اوه ! فردسی پور از خادم درباره رشوه مدیریت سابق پرسپولیس به رسانه ها برای پوشش مثبت اخبار این تیم می پرسد اما خادم جواب می دهد: خیر . مدرکی در این باره وجود ندارد.

- بازیکنها به نود زنگ زده اندکه فهرست اعلام شده صحت ندارد . خادم هم با تیزهوشی می گوید در این افشاگری کج سلیقگی صورت گرفته است . او مخالف انتشاز فهرستی بوده که امروز رسانه ای شده .

- حسابرسی در باشگاه پرسپولیس ، بعد از دوماه ، شتر گاوپلنگی است که می بینید . معلوم نیست چی به چی . کی به کی .

- مازبار ناظمی ، رفیق شفیق روزنامه نگار ما ، طبق انتطار ، عامل افشاگری مربوطه و انتشار لیست  است . مجری تهران 20 . عضو انجمن ورزشی نویسان و رئیس روابط عمومی وزارتخانه که دایی حملاتش را متوجه وی کرده بود .

- خادم می گوید : اصراری به درست بودن لیست ندارد . یک بار دیگر ... بعد از دوماه بررسی و حسابرسی . لعنت بر شیطان رجیم .

- خادم را به خدا می سپارند . اماپرسپولیس هنوز صاحب ندارد ... ( پایان بحث)

- دم مزدک گرم . نریشن لژیونر ها را هم می خواند . ما اگر بودیم سعی می کردیم جلوی مغازه عادل یک مغازه دیگر بزنیم یا حداقل زیرپایش را خالی کنیم .


در انتظار دایی...

-علی دایی قرار است صخبت کوتاهی در نود داشته باشد . کلن در تاریخ اتفاق نیفتاده با دایی بخث فنی بکنیم . هروقت حاشیه بحث مالی هست دایی هم هست .

-دایی آمده روی خط و در کنار «ببخشید» و «گوش کنید» صحبت از رقم های میلیاردی است با تیکه هایی که به دولت قبلی می اندازد؛ تماشای این قسمت های نود به بیماران قلبی، چپ گرایان و احمدی نژادی ها توصیه نمی شود.

- دایی : سند دروغین است . این سند دست وزارت ورزش بوده. چه جوری رسیده دست ایسنا ؟

- این سند با سند آقای مایلی کهن فرق دارد .

- من درست 740 میلیون تومان پول گرفته ام .

- پولی که ندادند را نوشته اند آنجا . ( به احمدی نژاد می زند ) ما فکر می کردیم دوره آمار و ارقام تمام شده .

- دست دایی پر است : انتشار اسناد غیرقانونی است . قرار دادها طبق قانون محرمانه است .

- گوش کن آقای فردوسی پور . یکی از همکارهایی که توی سایت هستند این سند را امروز در جلسه تیم ملی از وزارت ورزش گرفته اند . سند بی ارزش است درحالیکه باید سند واریزی ها را منتشر کنند .

- بدهی پرسپولیس 70 میلیارد اعلام شده ، بیایند ریز بدهی ها را اعلام کنند .

- علی دایی می خواهد حرف بزند اما عادل می پرد توی حرفش. انگار که فردوسی پور در عید زیر نظر بهرام شفیع کلاس مصاحبه گذرانده است.

- دایی هنور به قهرمانی امیدوار است . او می گوید : می توانستند این سند را شنبه منتشر کنند و آرامش ما را به هم نزنند .

-در بازی راه آهن خوب نبودیم ولی می شد ببریم من باد بازی بایرن - منچستر افتادم که بایرن دفیفه آخر فهرمانی را از دست داد ... 

- خلاصه مصاحبه تمام می شود. دایی خوب حرف زد و عادل ، عین یک هافبک دفاعی در حد ما که له له مدام دنبال قطع کردن بود و به هدفش رسید .

- این آقای گودرزی عزیز چه صیغه ای بود توی حرفهای عادل ؟

افشای یک دروغ ؛ شرظ 2 میلیاردی وزارت 

نود در نود ؛ 4 دقیقه . پولادی و کرانچار و تونی و چلنگر و البته خلعتبری . پرسپولیس 600 هزاردلار بابت خلعتبری به عجمان بدهکار است .

- از حیث گندی که بازبکن ها به هیکل مسولان پرسپولیس می زنند ، این برنامه یک کلاس آموزشی است !

از پولادی تعریف کردیم شیر شد: سالارکیا کیه من رو احضار کنه؟ من ولی می تونم اون رو احضار کنم!

- محمد پنجعلی روی خط می آید و می گوید یک ریال از پرسپولیس نگرفته است . عادل برای بار دوم به اسم بابا پنجعلی اشاره می کند .

سی ملیون به اضافه پنجاه هزار تومان از دست مرحوم عبده. پنجعلی می گوید این تمام دریافتی او از پرسپولیس است. برای اینکه بتوانی بگویی من امسال تا به حال هفتصد و پنجاه و خورده ای ملیون گرفته ام فقط باید علی دایی باشی.

- یک چیز عجیبی است این نود . لابد ما داریم تاریخ را از نو می نویسیم . پنجعلی رسما کفاشیان و وزارت ورزش را به دروغگویی محکوم می کند . موضوع همان 2 میلیاردی است که به فدراسیون رسیده . بازهم عادل نمی گذارد کلام منعقد شود . اما حرفهای پنجعلی خبر از یک چیز عجیب می دهد . یک باشگاه آشفته ویران بدهکار . سرت سلامت کاپیتان !

فتحعلی شاه احضار می شود

*مراسم یادبود قایقران را پخش می کنند . احمدرضا عابدزاده با یک هدفون سفید متالیک ( مثل هرسال ) در مراسم حاضر است .

* انزلی چی ها برد 2-1 سال 69 را توی سر پرسپولیس می زنند .دو گل قایقران را دروازه وجید - قیلیچ ! ( و نه قلیچ).

- تا برویم سراغ پیامهای بازرگانی و وعده های میلیونی برنج فروشها را بشنویم ، عادل فردوسی پور تاکید می کند دست دارد نفت و فولاد و سپاهان قهرمان بشوند . یک جور اظهار نظر علیه عام گرایی همیشگی اش.

*در کنار کلمه هایی که مهران مدیری وارد ادبیات فارسی کرد باید بخشی را هم برای عبارت های عادل جدا کرد: خودجوش، سر را به میز کوبیدن و البته...روحش شاد، یادش گرامی!

-فیروز کریمی می گوید قبول نیست؛ ما استرس داریم، از نو لیگ رو شروع کنیم نیمه بالای جدول هستیم. او در ادامه یکی از آن حکایت های همیشگی اش را تعریف می کند و این گونه پای فنحعلی شاه هم به برنامه نود باز می شود.کامران شیرزادی مدیر رسانه ای ذوب آهن که سر دو سرمربی را خورده جوری از حرفهای فیروز ذوق می کند که انگار کنار لورل هادری نشسته !

- کریمی ، به طرز عجیبی ، انتقاد نظرمحمدی از داور را مسخره می کند. این حضور ذهن را حتی پیمان قاسم خانی نداشته !

- بازی داماش و ذوب آهن باز هم نشان می دهد فوتبال بخشی از اشتباهات داوری است.

- دو پنالتی بین داماش خورده شده . عابدینی و آذری می آیند روی خط اما انگار دعا ندارند . اگرچه صبح پوست هم را کنده بودند .


- عکسی از سعید آذری در مواقع خرف زدن او به روی تصویر ظاهر می شود ، یک چشم او سفید است . مسئولان رسیدگی کنند .

- عادل صحنه را دیده . هند نبوده ... !

- سعید آذری می گوید : ذوب آهن همیشه با شرافت بازی کرده به خصوص در آن بازی که 4 گل از فولاد خورد و قهرمان نشد . ( فولاد جوانمرد بود با راه آهن ؟ قاطی کرده ایم ) .

- راستی . بادمان نرود از عابدینی بنویسیم که می گفت : هزینه امسال پرسپولیس 5 سال داماش را تعیین می کند . یادش یه خیر وقتی عابدینی در اوایل دهه 70 مدیر پرسپولیس بود و فرت و فرت ستاره ها را می خرید ، داماش با عنوان استقلال رشت به زندگی ادامه می داد و نمی دانیم با هزینه آن سال پرسپولیس چند سال زندگی می کرد .

- بیشتر از سه ملیون اس ام اس و احتمالاً بالای 30 ملیون بیننده. بیشتر از سه ملیون اس ام اس و احتمالاً بالای 30 ملیون بیننده. آماری حسادت برانگیز حتی در مقیاس جهانی. آدم گاهی دلش می خواهد به عادل حق بدهد به خاطر عوام زدگی و جوزدگی اش.

- امیر عابدینی به عادل زنگ زده بوده و دربراه مربیگری نظر محمدی پرسیده و عادل گفته : نظر وزن ندارد! تا ایجایش مهم نیست اما عابدینی ( در حدد 60 سالگی ) رفته و حرف عادل را گذاشته کف دست علی نظر محمدی . سرمربی داماش به میثاقی می گوید: به عادل بگویید من دارم هر شب شام می خورم تا وزنم برود بالا ...

- مسعود مرادی در صحنه مشکوک به پنالتی داماش گفته بود داور نزدیک است. بعد یک ربع بعد که نظر محمدی دوباره نظر مرادی را  درباره صحنه می خواهد ، در جواب می گوید: گاهی آدم که نزدیک صحنه باشد ، اشتباه می کند ....! خب ، همه چیزمان به هم می آید . 

اکبر وای به حالت ! 

- لابه لای برنامه ، بازخوانی یک پیغام تلفنی . رضا حقیقی یک ملیون دلار از دیناموکیف پیشنهاد داشته . من هم یک چیزی در همین حدود از نیویورک تایمز. هیچی دیگه؛ هر دوی مارو کشتن!

* لوکا بوناچیچ به فارسی می گوید: فقط دو تا گل ! زبان فارسی یاد گرفتن یکی از دلایل بقای این مربی کروات است که بالاخره به کارنامه اش یک سقوط  را هم  اضاقه کرد . 

- کرمانی ها می گویند: اکبر وای به حالت / اگر صنعت بیفته ! ( منظورشان اکیر ایرانمنش مدیر باشگاه است نه یک اکبر دیگر که همشهری عادل است) .

-  مس کرمان هم 13 میلیارد بدهکار است . یک آسمان داریم با رنگی عجیب و غریب.

- تماشاگران مس می گویند: با این همه هوادار ، والا خجالت داره . ( و میانگین تماشاچی مس در لیگ امسال به زحمت به 2 هزار نفر می رسد ) . 

-«بضاعت ما همین بود». این هم از آن عبارت هایی است که برای خودش صاحب شخصیت شده ولی پشت چهره هر کسی که آن را می گوید یک غلام پیروانی تپل نهفته است

-  بعد از مصاحبه با هواداران ، ایرانمنش مدیرعامل مس تاکید می کند آن آقایی که پشت نرده بود با حالتهای غیرعادی در ورزشگاه حاضر می شود و قبلا پلیس او را بازداشت کرده  و از وی  تعهد گرفته . او البته چیزهای دیگری هم می گوید که جنبه بد آموزی دارد . 

- عادل عقیده داردپشت تیم مس آه بوده و این علت سقوط تیم است . بیایید حداقل  پشت این سایت آه نکشید !

* با اتمام گفت  گوی ایرانمنش ، می رویم شهر اولین ها . گزارشگر تبریز می گوید: توپ توی دروازه شکل می گیرد . کشف خیلی مهمی است .

-حرکت عقرب از حامد لک. یاشاسین هیگیتا.


و ناگهان محسن رضایی 

- عادل مسوول یادآوری فوتبال مرد و مردانه به تیم های بالا و پایین جدول در این هفته آخری است. فوتبال مرد و مردانه پسر خدابیامرز فوتبال پاک است.

- انصاریفر و بایرامی و شهباززاده. این سه تا فوروارد برتر لیگ اردبیلی هستند و روی هم 36 گل زده اند. علی دایی در همشهری هایش حلول کرده.

- مزدک برای آخرین بار تشویق مان می کند برای حضور در نظر سنجی پیامکی نود . ما که عمرا زیر بار برویم نصف شبی ... 

- در مکالمه مدیرعامل پیکان و عادل پای دخالت مدیران سیاسی در بازگشت امتیاز کسر شده نفت مسجد سلیمان و  محسن رضایی به میان می آید . آقای رضایی درگیر دوره بعدی انتخابات است و وقت ندارد و الا می آمد پشت خط جواب می داد . 

ساعت 2:19 . باتشکر از همه . خدانگهدار و شب به خیر  و موفق باشید. یادتان نرود نظرتان را برای ما  بنویسید . 


     
آی اسپورت
2014-04-08 03:03:59
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر