فهرست
یادداشت ویژه: وزارت ورزش نمی خواهد استقلال و پرسپولیس قهرمان شوند!
یادداشت ویژه: وزارت ورزش نمی خواهد استقلال و پرسپولیس قهرمان شوند!

یادداشت ویژه: وزارت ورزش نمی خواهد استقلال و پرسپولیس قهرمان شوند!

آی اسپورت - سالها پیش گمانه هایی  درباره قهرمانی نوبتی و سهمیه ای دو فوتبال ایران بر سر زبانها می چرخید . شایعه ای اثبات نشده که حکایت از عمد دولت در ضعیف نگه داشتن پرطرفدر هایی مثل استقلال و پرسپولیس داشت . دولت که البته خود مالک هردو باشگاه است و برای این دو هزینه هم می کند . این فرضیه جدی هرگز مجال طرح جدی نداشت ِ اما ممکن است امروز این سپوال را از خود بپرسیم . نکند خبرهایی هست ؟ 
: ساعتی بعد از انتشار رقم قرارداد بازیکنان پرسپولیس از سوی وزارت ورزش می شود به این نتیجه رسید که این واکنش ُ نشانه ای بر صدق گفته های علی دایی و علی ‍‍‍ٔپروین است .اینکه  وزرات ورزش دوست ندارد پرسپولیس و البته استقلال به قهرمانی برسند تا جا برای تغییرات باز باشد
. وزرات ورزش همان نهادی است که در میان تعجب عمومی علی پروین را به مقام سرپرست موقت باشگاه منصوب کرده اما حق امضا و فعالیت های اقتصادی را از وی سلب کرده است . همان رییس مجمعی که قهرمانی استقلال را هم برنخواهد تابید ِ چه ُِ کنار گذاشتن علی فتح الله زاده در پایان فصلدشوار خواهد بود
. باید حتما پرسید که خب اگر این فهرست فردای اتمام لیگ منتشر می شد چه اتفاقی رخ می داد ؟ آیا ۵ روز صبر به خاطر علاقه مندان به پرسپولیس دشوار بود ؟ و لابد باید سپوال کرد که آیا رقم قرارداد آبی ها هم منتشر می شود ؟ 
این وقتهاست که باید بگویید لعنت به ورزش دولتی که محصولش حضور ۴۰ هزار نفری هواداران پرسپولیس در مسابقه ایست که قرمزها در صورت برد در آن شانس قهرمانی می بودند . 
ورزش دولتی : یعنی تیمی بدون حتی یک هوادار واقعی قهرمان لیگ بشود ... کاری به شایستگی های یحیی نداریم اما کدام تیم بی تماشاچی دنیا کاپ دور سر می چرخاند ؟ برای کی اصلا ؟ شاید برای وزیر ورزش که با ایده ءولوژی ورزش همگانی از وسط دهه ۶۰ و فراموشخانه دانشگاه تهران به وسط وزارتخانه ای پرتاب شده که قرار است برای کلان ورزش برنامه بریزند . 
وزرارتخانه ای که حالا به خیابان آمده و می خواهد روی دایی و پروین را کم کند . چه حقیر است این ... ورزش دولتی با ریشه های چپ گرایانه اش که لابد بازیکن ها وسرمربی بابت قراردادهای چندصدمیلیونی شان محکوم اند.
     
آی اسپورت
2014-04-07 23:59:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر