فهرست
گزارش ویژه: همه نبردهای بازی استقلال و تراکتورسازی
گزارش ویژه: همه نبردهای بازی استقلال و تراکتورسازی

گزارش ویژه: همه نبردهای بازی استقلال و تراکتورسازی

آی‌اسپورت- برای دیدار فردا استقلال و تراکتورسازی چند تقابل را خواهیم دید. از رحمتی و قلعه‌نویی گرفته تا بختیار و فرهاد. همه تقابل‌های حساس فردا را مرور می‌کنیم.


ژنرال - عقاببیشتر از هر استقلالی، این مهدی رحمتی است که قهرمانی استقلال را تعیین می کند. شماره یکی که اگر لیگ پانزدهم در استقلال نبود، شاید حالا تیم مظلومی صدرنشین هم نبود. بررسی عملکرد آماده‌ترین گلر این روزهای لیگ در تقابل با تیم‌های امیر قلعه‌نویی‌ نشان می‌دهد که سیدمهدی به طور متوسط هر 58 دقیقه یک بار مغلوب تیم های ژنرال شده است. البته رحمتی و قلعه‌نویی‌ در مس، سپاهان و استقلال همکاری نسبتا زیادی داشتند و روزهای تلخ و شیرین زیادی را کنار یکدیگر سپری کردند.
* پیروزی اول را رحمتی به دست آورد اولین رویارویی رحمتی و قلعه‌نویی‌ در ایستگاه هشتم لیگ دوم به وجود آمد. جمعه 29 آذر ماه سال 81 سیدمهدی هجده ساله گلر فجری بود که 2 بر یک از پس استقلال اهواز امیر قلعه‌نویی‌ برآمد. رحمتی با پیراهن فجر مقابل استقلال اهواز و استقلال تهران طی لیگ‌های دوم و سوم، 4 بازی انجام داد که حاصل آن ثبت یک پیروزی و 2 تساوی و تنها یک شکست بود. 
* بی‌شکست در سپاهان مهدی رحمتی در لیگ چهارم به سنگربان شماره یک سپاهان تبدیل شد تا نصف‌جهانی‌ها در دو بازی رفت و برگشت برابر استقلال قلعه‌نویی‌ با 2 تساوی 2-2 از زمین خارج گردند. در لیگ هشتم جدال مس و استقلال به خاطر حضور سیدمهدی درون دروازه کرمانی‌ها جذاب‌تر از همیشه بود. در بازی رفت درخشش رحمتی عامل پیروزی یک بر صفر کرمانی‌ها برابر تیمی شد که درون دروازه‌اش از وحید طالب‌لو بهره می‌برد. درواقع یکشنبه 3 شهریور ماه سال 1387 اولین کلین‌شیت رحمتی برابر تیم قلعه‌نویی‌ رقم خورد. البته در بازی برگشت ورق برگشت و استقلال‌تهران 2 بر یک از سد مس و رحمتی گذشت. 
* کلین‌شیت دوم رحمتی کلین‌شیت دوم خود برابر تیم‌های قلعه‌نویی‌ را در بازی هفته بیست‌وسوم استقلال و تراکتورسازی در لیگ یازدهم به ثبت رساند. در دیدار هفته 23 استقلال و تراکتورسازی این آبی‌ها بودند که با دو پنالتی مجتبی جباری (43 و 95) حریف را در خانه‌اش شکست دادند؛ آن هم در شرایطی که رحمتی ستاره استقلال بود. آبی‌ها در لیگ یازدهم نتیجه بازی رفت را 2 بر 3 به تراکتورسازی قلعه‌نویی‌ واگذار کرده بودند و درخشش در بازی برگشت بهترین هدیه رحمتی به پرویز مظلومی بود. 

* رحمتی در پیکان مهدی رحمتی تا پیش از حضورش در پیکان عملکردی قابل قبول برابر تیم‌های امیر قلعه‌نویی‌ داشت. سیدمهدی در بازی رفت دو تیم (یکشنبه 2 شهریور 93) مغلوب ضربات خسرو حیدری، مهدی کریمیان و سجاد شهباززاده شد تا آمار گل‌های خورده‌اش برابر تیم‌های ژنرال بالا برود. مهدی در بازی برگشت هم روی ضربه دقیقه 95 سجاد شهباززاده تسلیم شد تا روی هم از تیم‌های قلعه‌نویی‌ 20 گل دریافت کرده باشد. 
پرویزخان - امیرخان پرویز مظلومی در لیگ هفتم برای اولین بار طعم سرمربیگری در لیگ برتر را چشید. در همان فصل از دور برگشت بازی‌ها قلعه‌نویی با مس کرمان به مصاف ابومسلمِ مظلومی رفت که دو تیم به تساوی رضایت دادند. این تنها تقابل این دو سرمربی بود که پای استقلال وسط نبود. در لیگ هشتم هم مظلومی به مس کرمان رفت و در مقابل استقلالِ قلعه‌نویی سه امتیاز کسب کرد. جذاب‌ترین دیدار دو سرمربی به فصل 89-90 برمی‌گردد. جایی که مظلومی برای اولین بار با استقلال به مصاف قلعه‌نویی رفت. در آن فصل استقلال در آزادی با شاهکارِ مجیدی و جباری، سپاهان را شکست داد و در اصفهان هم تیم قلعه‌نویی را متوقف کرد. در فصل بعدش هم قلعه‌نویی در تبریز بود و با تراکتورسازی موفق به یک پیروزی و یک شکست مقابل مظلومی شد. در ادامه قلعه‌نویی نتوانست مس کرمانی که تحت هدایت مظلومی بود را شکست دهد. در هفته دومِ این فصل هم استقلالِ مظلومی در آزادی با دو گل از سد ملوان تحت هدایت قلعه‌نویی گذشت تا رکورد مظلومی مقابل آلترناتیو همیشه‌اش بهبود یابد. در آخرین تقابل دو سرمربی در لیگ برتر هم دو تیم استقلال و تراکتورسازی به تساوی بدون گل رسیدند. 


لیگ هفتم/ مس کرمان (قلعه‌نویی) 1-1 ابومسلم (مظلومی) 

لیگ هشتم/ مس کرمان (مظلومی) 1-0 استقلال (قلعه‌نویی) 
لیگ هشتم/ استقلال (قلعه‌نویی) 2-1 مس کرمان (مظلومی)
لیگ دهم/ استقلال (مظلومی) 4-3 سپاهان (قلعه‌نویی) 
لیگ دهم/ سپاهان (قلعه‌نویی) 1-1 استقلال (مظلومی) 
لیگ یازدهم/ استقلال (مظلومی) 2-3 تراکتورسازی (قلعه‌نویی) 
لیگ یازدهم/ تراکتورسازی (قلعه‌نویی) 0-2 استقلال (مظلومی) 
لیگ سیزدهم/ مس (مظلومی) 1-1 استقلال (قلعه‌نویی) 
لیگ پانزدهم / استقلال (مظلومی) 2-0 ملوان (قلعه‌نویی)

لیگ پانزدهم / تراکتورسازی (قلعه نویی) 0-0 استقلال (مظلومی)

سقوط فرزاد
فرزاد حاتمی در نیم‌فصل لیگ دوازدهم به استقلال رفت. مهاجم محبوب‌ قلعه‌نویی در 974 دقیقه‌ای که در لیگ برتر برای استقلال به میدان رفت، شش گل زد. حاتمی پانزده بازی برای استقلال انجام داد که این آمار خوب را به‌جای گذاشت. حالا در بازی فردا هم او می‌تواند حسرت رفتنش را به دل استقلالی‌ها بگذارد و هم استقلال می‌تواند با نزدیک شدن به قهرمانی، حسرت کسب جام را به دل حاتمی بگذارد.بختیارِ استقلالیفصل‌های متوالی است که نام بختیار رحمانی در خریدهای پیش فصل استقلال دیده می‌شود. اتفاقا هر دو طرف هم برای این انتقال راضی‌اند، ولی هر بار بنا به دلیلی نمی‌شود. این بار با بازی نکردن احتمالی بختیار مقابل استقلال، این انتقال محتمل‌تر می‌شود. 


مجیدی - قلعه‌نوییآخرین تقابل بازی هم بین برادر فرهاد مجیدی و امیر قلعه‌نویی صورت می‌گیرد. فرهاد قول داده بود که در این بازی به ورزشگاه بیاید. اتفاقی که می‌تواند فشارها را روی سرمربی تراکتورسازی بیشتر کند. فرزاد هم به عنوان سرپرست استقلال فرصت انتقام را از نزدیکی قلعه دارد. کدخبر: 9407
  ۵  
آی اسپورت
2016-05-07 17:35:00
نظر دهید

۵ نظر
-
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۷:۳۹
این لایکتون ایراد,داره, هک شده
تراختورچیلار
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۴۴
کلاه گیس مظلومی و فردا میفرستیم هوا. تراختور کبیر5- اس دق لال 0
تی تی
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۴۵
فردا بعد از بازی قیافه 4دق لالی ها دیدن داره خخخخخخ چهار چرخ از روی 4دق لال رد خواهیم شد
-
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۹:۱۱
ما صدای سوراختوریا رو در میاریم، صدای واقعیشون
مشروح
يكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۰:۳۲
یک بار مس کرمان با مظلومی 3-0 به سپاهان قلعه نویی باخت ولی اونو ننوشتین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر