فهرست
اگر پرسپولیس قهرمان شود؛ سردرگمی سازمان لیگ
اگر پرسپولیس قهرمان شود؛ سردرگمی سازمان لیگ

اگر پرسپولیس قهرمان شود؛ سردرگمی سازمان لیگ

آی اسپورت - پرسپولیس بعد از قهرمانی در لیگ، شانس جدی به دست آوردن جام حذفی هم است. شاگردان برانکو بعد از حذف کردن پدیده و سپاهان، در فینال به مصاف داماش می‌روند. پرسپولیس اگر دابل کند و در این فصل هر دو جام را به دست آورد، سازمان لیگ را با یک مشکل جدی مواجه می‌کند. از آن‌جایی که تا به حال از شروع لیگ برتر سابقه نداشته تیمی هر دو جام را در یک فصل بالای سر ببرد، در آئین نامه برگزاری سوپرجام هم این مورد را در نظر نگرفته‌اند. موردی که سعید فتاحی هم به آن اقرار کرد و در مصاحبه ده روز قبلش گفته بود: «در آئین‌نامه برگزاری سوپرجام چنین موضوعی پیش بینی نشده است و اگر پرسپولیس قهرمان شود هیئت رئیسه سازمان لیگ تشکیل جلسه داده و درباره برگزار شدن یا برگزار نشدن سوپرجام تصمیم می‌گیرد. ما نباید از الان دنبال، اما و اگر برویم.»

پرسپولیس حالا فاصله چندانی با قهرمانی ندارد و فقط کافی است در دیدار فینال برنده شود. در آن صورت مشکل جدی سازمان لیگ هم شروع می‌شود. هیئت رئیسه سازمان لیگ باید تصمیم بگیرد که چه تیمی دیدار سوپرجام را با پرسپولیس برگزار کند، تیم نایب قهرمان لیگ یا نایب قهرمانی جام حذفی. در موارد مشابه برخی از کشورها تیم دوم لیگ‌شان را به سوپرجام می‌فرستند و برخی دیگر نایب قهرمان جام حذفی را برای این مسابقه انتخاب می‌کنند. با توجه به ثابت نبودن فرمول انتخاب، سازمان لیگ دست روی هر کدام از دو گزینه بگذارد، تیمی که راهی سوپرجام نشده قطعا معترض خواهد شد.

از سوی دیگر تقابل پرسپولیس با هر کدام از این دو تیم هم برای سازمان لیگ تبعاتی به همراه دارد. کمتر از 48 ساعت از نبرد خونین پرسپولیس و سپاهان می‌گذرد. مسابقه‌ای که هم درون مستطیل سبز و هم خارج آن، درگیری و حواشی زیادی داشت. به نظر هم نمی‌رسد که تا دو ماه دیگر این درگیری‌ها فراموش شود و قطعا در صورت تقابل دوباره این دو تیم، باز هم شاهد اتفاقات و انتقام تلخ دو طرف از هم خواهیم بود. اتفاقاتی که دردسر زیادی برای سازمان لیگ به همراه دارد. اگر هیئت رئیسه سازمان لیگ تصمیم بگیرد قید تقابل این دو تیم در سوپرجام را بزند و تیم فینالیست جام حذفی یعنی داماش را به سوپرجام بفرستد هم اعتراض سایر رقیبان پرسپولیس را به همراه خواهد داشت. قطعا در آن صورت هم تیم‌هایی مانند استقلال، تراکتورسازی و بقیه رقیبان پرسپولیس به سازمان لیگ معترض خواهند شد که حریف آسان‌تری را برای پرسپولیس انتخاب کردند تا این تیم با دشواری کمتری یک جام دیگر به ویترینش اضافه کند. اتفاقاتی که تصمیم را برای سازمان لیگ سخت کرده و آن‌ها حالا پشیمان‌اند که چرا زودتر برای این شرایط خاص فکری نکرده بودند.

نود

۷ ۱  
آی اسپورت
2019-06-01 00:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
فرهاد
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۴:۲۰
جالبه نویسنده لنگی با زرنگی خواسته تران را امن جلوه دهد گویا فراموش کرده تعداد زخمی های تهران 300 نفر و یک کشته بوده و اصفهان زیر صد نفر. بعلاوه ماشین چند تا مزدور ناهار خور
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر