فهرست
پیش‌بازی: منچستر سیتی – آرسنال؛ یک لغزش کافیست
پیش‌بازی: منچستر سیتی – آرسنال؛ یک لغزش کافیست

پیش‌بازی: منچستر سیتی – آرسنال؛ یک لغزش کافیست

آی‌اسپورت – منچستر سیتی در حالِ حاضر با 64 امتیاز، یعنی فقط یک امتیاز بیشتر از منچستر یونایتد در رده‌یِ چهارم است. با توجه به پیروزیِ سخت اما حیاتیِ دیشبِ یونایتد مقابلِ نوریچ و شکستِ عجیبِ خانگیِ وستهم که امیدهایِ این تیم برایِ رسیدن به چمپیونز لیگ را تقریبا بر باد داد، لغزشِ سیتی در بازیِ امشب می‌تواند بازیِ سه‌شنبه شبِ یونایتد و وستهم را بدل به مهمترین بازیِ فصلِ لویی ون گال کند. سیتی برایِ اینکه سرنوشتِ چهارم شدن دستِ خودش باقی بماند باید امشب مقابلِ آرسنال پیروز شود. از سویِ دیگر اما آرسنال که تنها 3 امتیاز با تاتنهام فاصله دارد، منتظرِ نتیجه‌یِ بازیِ دشمنِ همشهری‌اش مقابلِ ساوتهمپتون که دو ساعت و نیم قبل از این بازی برگزار می‌شود می‌ماند. لغزشِ تاتنهام هم در این بازی انگیزه‌یِ توپچی‌ها برایِ بردنِ سیتی و گرفتنِ رده‌یِ دوم از شاگردانِ موریسیو پوچتینو را چند برابر می‌کند.
بدترین خبر برایِ سیتی، که البته دیگر خبری عادی به حساب می‌آید، مصدومیت کاپیتان کمپانی است. کمپانی نه تنها دو بازیِ آخرِ لیگ، بلکه یورو 2016 را هم به اعترافِ خودش از دست داده است. دیگر مصدومینِ سیتی در این بازی داوید سیلوا، پابلو زابالتا و الکساندر کولاروف هستند. در سویِ دیگر الکس اوکسلید چیمبرلن هم دقیقا وضعیتِ کمپانی را پیدا کرده است. پر مرته‌ساکر هم دو بازیِ آخرِ آرسنال در این فصل را از دست خواهد داد. اما سانتی کازورلا برایِ اولین بار از نوامبرِ 2015 بدین سو می‌تواند برایِ آرسنال بازی کند.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-در تاریخِ لیگِ برتر سیتی بیشتر از هر تیمی به آرسنال باخته است (23).
2-آرسنال در 4 جدالِ اخیر در لیگ مقابلِ سیتی بدونِ شکست بوده است (2 برد، 2 مساوی).
3-آرسنال تنها یکی از 8 بازیِ خارج از خانه‌یِ اخیرش در لیگ را باخته است (2 برد، 5 مساوی).
4-سیتی 249 شکست در لیگِ برتر دارد. یک شکستِ دیگر باعث می‌شود تا سیتی به عنوانِ نهمین تیمِ تاریخِ لیگ برتر به این مرز برسد.
5-آرسنال 3 کلین شیت پیاپی در 3 بازیِ اخیرش داشته است. آخرین باری که آرسنال 4 کلین شیتِ متوالی در لیگ داشت به میِ 2014 برمی‌گردد.
6-کلچی ایهناچو با میانگین یک گل در هر 86.9 دقیقه بهترین آمار بینِ بازیکنانی که حداقل 3 گل در تاریخِ لیگِ برتر زده‌اند را دارد.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-08 09:34:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر