فهرست
ونگر: دوران اقتدار مربع قدرت سنتی لیگ برتر تمام شده است
ونگر: دوران اقتدار مربع قدرت سنتی لیگ برتر تمام شده است

ونگر: دوران اقتدار مربع قدرت سنتی لیگ برتر تمام شده است

آی اسپورت - آرسن ونگر معتقد است پولی که از سال آینده به خزانه لیگ برتر تزریق می‌شود، به سلطه چهار قدرت سنتی فوتبال انگلیس بر لیگ برتر پایان می‌دهد. ونگر که تیمش امروز (یکشنبه) در هفته ماقبل پایانی لیگ برتر برای تثبیت جایگاهش در جدول رده‌بندی میهمان منچسترسیتی خواهد بود و در صورت کسب پیروزی در این بازی از بابت راهیابی مستقیم به مرحله گروهی لیگ قهرمانان فصل آینده مطمئن خواهد شد، درآمد هنگفت حاصل از فروش حق پخش بازی‌های لیگ برتر از ابتدای فصل آینده را به معنای احتمال تکرار شدن سناریویی مانند قهرمانی غیرمنتظره لسترسیتی می‌داند.
سرمربی توپچی‌ها که تیمش قصد دارد برای بیستمین فصل متوالی سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند، اظهار داشت: سؤال بزرگ این است که اتفاقی که در مورد لسترسیتی رخ داد ممکن است یک بار دیگر هم تکرار شود، چون اول از همه، تمام تیم‌های انگلسی می‌توانند بازیکن بخرند. تفاوت میان آن بازیکنانی که واقعاً می‌توانند در زمین بازی سرنوشت‌ساز باشند و سایر بازیکنان، منظورم بازیکنانی است که به تیم‌های کوچک‌تر می‌روند بسیار جزئی است، چون این بازیکنان (کوچک‌تر) با جنگندگی، روحیه، حمایت بیشتر و البته انتظاراتی کمتر به میدان می‌روند. شاید هم تیمی که هیچ‌کس از آن انتظاری ندارد، فصل آینده ظاهر شود و همه را غافلگیر کند. الان دیگر همه تیم‌های انگلیسی برای خرید بازیکن پول دارند.
ونگر 66 ساله در پاسخ به این سؤال که آیا دوران سلطه مربع قدرت سنتی فوتبال انگلیس به پایان رسیده است، اظهار داشت: دقیقاً. این سؤال شاید در آینده مطرح شود که چند تیم در فصل بعد می‌توانند برای کسب عنوان قهرمانی مدعی باشند. من جوابش را نمی‌دانم چون پیش‌بینی آن سخت است. بیایید به ابتدای همین فصل برگردیم. پیش‌بینی‌ها این‌گونه بودند. یکی می‌گفت که چلسی دوباره قهرمان می‌شود. یکی دیگر هم این بود که منچسترسیتی قهرمان می‌شود. هر یک از آن کارشناسانی هم که قهرمانی لسترسیتی را پیش‌بینی کرده بود احتمالاً همان موقع اخراج شدند. این اتفاق اما ممکن است یک بار دیگر هم رخ دهد. تیم‌های کوچک لیگ ما می‌توانند بهترین بازیکنان فرانسه، اسپانیا و ایتالیا را بخرند پس آنها هم پتانسیل ساختن تیم‌های قدرتمند را دارند.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-05-08 09:43:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر