فهرست
آنالیز: جدالِ کلیدیِ آگوئرو و کوشیلنی؛ رقبایِ قدیمی
آنالیز: جدالِ کلیدیِ آگوئرو و کوشیلنی؛ رقبایِ قدیمی

آنالیز: جدالِ کلیدیِ آگوئرو و کوشیلنی؛ رقبایِ قدیمی

آی‌اسپورت – در این فصلِ لیگِ برتر سرخیو آگوئرو و جیمی واردی بیش از هر بازیکنِ دیگری در خانه‌یِ خودشان گل زده‌اند (14). 2 گلی که واردی دیشب در کینگ پاور مقابلِ اورتون زد مجموعِ گل‌هایِ او را به 24 رساند، یعنی هنوز یک گل کمتر از هری کین در صدرِ جدولِ گلزنان. آگوئرو هم تا اینجایِ فصل 23 گله است و هنوز در کورسِ آقایِ گلی قرار دارد.
اما ستاره‌یی آرژانتینیِ سیتی همیشه در استادیومِ اتحاد خطرناک‌ترین مهره‌یِ تیمش بوده است. از سالِ 2003 بدین سو که سیتی مین رود را ترک کرد و به استادیومِ جدیدش، که از سالِ 2011 به نامِ اتحاد شناخته شد نقلِ مکان کرد، هیچ بازیکنی به اندازه‌یِ آگوئرو در این زمین گل نزده است. آگوئرو در دورانِ حضورش در منچستر در 103 بازیِ خانگی (در کلِ رقابت‌ها)، 82 گل برایِ سیتی زده است. نزدیک‌ترین بازیکن از این منظر به او، کارلوس توز است که در 77 بازی 49 گل زد. با این وجود رکوردِ آگوئرو مقابلِ آرسنال در لیگ، چندان چشمگیر نیست. مهاجمِ سابقِ اتلتی در 7 رویارویی با توپچی‎‌ها تنها 2 گل زده است. بینِ تمامِ تیم‌هایِ لیگِ برتری که آگوئرو بهشان گل زده است، میانگینِ دقیقه‌یِ بازی به گلِ او، مقابلِ آرسنال از همه بالاتر است. یکی از دلایلِ اصلیِ این رکورد، لوران کوشیلنی، مدافعِ 30 ساله‌یِ آرسنال است.
کوشیلنی در تمامِ 7 بازی‌ای که آگوئرو مقابلِ آرسنال در لیگ قرار گرفته، حضور داشته و باعث شده میانگینِ ضربات‌ِ درون چهارچوبِ مهاجمِ آرژانتینی از 1.6 در هر بازی بالاتر نرود. در ضمن از وقتی کوشیلنی به آرسنال پیوسته، توپچی‌ها 11 بار در لیگ مقابلِ سیتی قرار گرفته‌اند و در این 11 بازی تنها وینست کمپانی بیشتر از لوران کوشیلنی قطعِ توپ داشته است (31 به 27). آمارِ خوبِ کوشیلنی به اینجا ختم نمی‌شود. از جولایِ 2010 که او به آرسنال پیوست، هیچ بازیکنی به اندازه‌یِ بازیکنِ فرانسوی برنده‌یِ بازی‌هایِ لیگِ برتر نبوده است. کوشیلنی در ترکیبِ اصلیِ آرسنال 104 پیروزی در لیگِ برتر دارد و نزدیک‌ترین بازیکنم به او از این منظر آرون رمزی با 86 برد است. رکوردِ شخصیِ کوشیلنی مقابلِ سیتی هم قابلِ توجه است. از سالِ 2010 بدین سو هیچ بازیکنی بیشتر از کوشیلنی در ترکیبِ اصلیِ آرسنال مقابلِ سیتی قرار نگرفته است (9 بازی). کوشیلنی 7 بار مقابلِ سیتی 90 دقیقه‌یِ کامل بازی کرده است در این 7 بازی تنها یک بار شکست خورده است (3 برد).
آرسنال 2 بازیِ اخیرش مقابلِ سیتی در لیگ را برده و تنها 3 شکست در 12 جدالِ اخیر داشته است. این دستِ بالا می‌تواند ادامه پیدا کند در صورتی که بهترین مدافعِ آرسنال، لوران کوشیلنی، موفق شود یک بارِ دیگر یکی از بهترین مهاجمینِ جهان، سرخیو آگوئرو، را مهار کند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-08 10:19:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر