فهرست
کارشناسی: فصلِ ناامیدکننده‌یِ بازیکنان سیتی و آرسنال
کارشناسی: فصلِ ناامیدکننده‌یِ بازیکنان سیتی و آرسنال

کارشناسی: فصلِ ناامیدکننده‌یِ بازیکنان سیتی و آرسنال

گراهام سونس
 
به لستر سیتی نگاه کنید. تیمی که قهرمانِ لیگ برتر می‌شود یعنی لحظاتِ سخت را بهتر از دیگر تیم‌ها تحمل کرده است. تیمی که قهرمانِ لیگ برتر می‌شود یعنی شخصیت و استقامت و خودباوری دارد، حتی وقتی هیچکس باورشان ندارد. این دقیقا داستانِ لستر بود چون هیچکس فکر نمی‌کرد قهرمان شوند. اما هر وقت تیمِ کلودیو رانیری شکست می‌خورد، قوی‌تر از گذشته بازمی‌گشت. کاری که تیم‌هایی مثلِ آرسنال و سیتی هرگز انجام ندادند. بازیکنانِ این تیم‌هایِ مثلا بزرگ هرگز این فصل واکنشِ درستی به شرایطِ سخت نداشتند. برایِ همین است که لستر سیتی قهرمانِ لیگِ برتر شده است.
من سیتی از چمپیونز لیگ حذف شده است و حالا باید واکنشِ خوبی در لیگ داشته باشند. سیتی هنوز امکان از دست دادنِ رده‌یِ چهارم را دارد، گرچه فکر نمی‌کنم این اتفاق بیفتد. اما این فصلِ سیتی برایِ من عیجب بوده است. درسته که قهرمانِ لیگ کاپ شدند و به نیمه نهاییِ چمپیونز لیگ رسیدند، اما با این همه بازیکنِ بزرگ به نظرم بازهم فصلی شکست خورده را طی کردند.
داستانِ پپ گواردیولا و اعلامش هم قطعا موقعیتِ پیگرینی را تضعیف کرد. البته شاید راهِ بهتری هم برایِ کنترلِ این وضعیت نبود چون بایرن گواردیولا را مجبور کرد تصمیمش را اعلام کند. به هر حال این اتفاق تاثیرِ منفی رویِ بعضی از بازیکنان داشت. من می‌خواهم از مانوئل پیگرینی تقدیر کنم چون با وقار این شرایط را قبول کرد و پیش برد. پیگرینی حقش نبود شغلش را از دست بدهد چون خیلی خیلی برایِ سیتی خوب کار کرده بود. مصدومیتِ بازیکنانِ کلیدی مثلِ کمپانی، دبروینه، سیلوا و آگوئرو این فصل به سیتی ضربه زد. اما این یک تیمِ چمپیونز لیگی بزرگ است و باید با چنین شرایطی هم بسازد. بازیکنانی که هفته‌یِ پیش مقابلِ ساوتهمپتون قرار گرفتند قطعا چنین کیفیتی نداشتند. مسئله این است که همیشه 20 درصد از بازیکنان ناراضی هستند که چرا وقتِ کافی برایِ بازی کردن بهشان نمی‌رسد. اما وقتی فرصتش را پیدا می‌کنند ازش استفاده نمی‌کنند. گواردیولا حتما دی.وی.دیِ تمامِ بازی‌هایِ سیتی را بررسی خواهد کرد و با توصیه‌هایِ تیکسی بگرستاین به آنالیزِ تک تکِ بازیکنان خواهد پرداخت. سیتی فصلِ دیگر تیمِ جذابی خواهد شد. شاید در این دو بازیِ آخر هم بازیکنان بخواهند خودشان را به گواردیولا نشان بدهند. اما بازیکنانی که مقابلِ ساوتهمپتون قرار گرفتند اصلا در این کار موفق نبودند.
بازیِ امشب برایِ آرسنال هم خیلی مهم است، تیمی که به نظر می‌رسد بعد از فصلِ 1994-1995 برایِ اولین بار پایین‌تر از تاتنهام قرار خواهند گرفت. فشار رویِ آرسن ونگر است. اما به نظرِ من این بازیکنان هستند که باید خودشان را به ونگر نشان دهند. در فوتبالِ مدرن همیشه اول از مربی انتقاد می‌شود و بعد از بازیکنان. به عقیده‌یِ من گناهِ هر دو به یک اندازه است. آرسنال هم مثلِ تیم‌هایِ بزرگ دیگر این فصل فرصتِ قهرمانی را از دست داد. حالا مسئله اینجاست که امشب شاهد چه بازی‌ای خواهیم بود؟ جدالِ دو تیمی که برایِ خودشان متاسف هستند یا دو تیمی که قصد دارند خودشان را اثبات کنند. به خاطرِ دو مربی امیدوارم سناریویِ دوم اتفاق بیفتد.
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-08 11:35:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر