فهرست
نگاه ویژه: در دفاع از شلوار سوشا/ مگر ما گشت ارشادیم؟
نگاه ویژه: در دفاع از شلوار سوشا/ مگر ما گشت ارشادیم؟

نگاه ویژه: در دفاع از شلوار سوشا/ مگر ما گشت ارشادیم؟

1. من از شلواری که سوشا پوشیده خوشم نمی آید، اما این بد آمدن من دلیل محکمی است برای اینکه سوشا آن شلوار را نپوشد؟
2. همه آن دوستانی که شلوار سوشا را بی ادبی! بی هویتی! بی انضباطی یا هر توصیف دیگری می دانند، همانهایی نیستند که با موهای بلند، ناخنهای لاک زده، ابروهای برداشته و شلوار جین، آستین کوتاه و هزار مورد دیگر تا مدرسه و اداره و فلان جا رفته اند و اسیر دستهای اندازه گیر و چشمهای عیب جوی ناظم و مامور حراست و فلان شده اند؟ هر کدام ما در هر مقطعی دلمان نخواسته چارچوبها و نظم های ساخته یک نهاد بالادستی را بشکنیم؟
3. منتقدان سوشا آن دست از دوستانی نیستند که تا پایشان به خارج از مرزهای ایران می رسد، شلوارک و رکابی می پوشند و موهای انبوه بازو و روی سینه و چربی های انبوه بازو و شکم خود را به نمایش می گذارند؟ ( این نازیبایی ها لابد از نظر کسانی زیبا هستند و استاندارد و فلان منظورم این است استانداردهای ما لزومن استانداردهای بقیه نیستند).
4. ما مردم مدام رنگ قهوه ای، سیاه، طوسی، سورمه ای دیده ما مردم رنگ ندیده بیشتر از آنکه از طرح شلوار سوشا دلمان به درد آمده، بیشتر از رنگ زرد آن دلگیر شده ایم. ما مردم رنگ ندیده ناگهان ناموس خودساخته درونی مان را با رنگ زرد شلوار سوشا بر باد رفته دیده ایم.
5. این درست که سوشا مکانی دروازه بان پرسپولیس کارنامه درخشانی ندارد، اما واقعن با کدام متر ومعیار قانونی شلوارش دل ما مردم منضبط! را به درد آورده است؟ ما مردم ناظم و مامور چرا مدام برای دیگران حد و مرز مشخص می کنیم، اما امر و نهی ماموران گشت ارشاد را نمی پذیریم؟ خب از نظر مامور گشت ارشاد ساپورت هم خارج از چارچوبهای این جامعه است.
6. نه مامور گشت ارشاد، نه ما مردم حق نداریم برای کسی حد و مرز قرار دهیم. من شلوار سوشا را دوست ندارم، اما این دوست نداشتن من دلیلی برای ملامت کردن او نیست.

سحر طلوعی
  ۱۶  
آی اسپورت
2016-05-08 12:54:46
نظر دهید

۱۶ نظر
علی ضیا
يكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۳:۰۰
جل الخالق....
سحرجون حرص نخور....................
sina
يكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۳:۰۲
Merc sahar tolouei. Iran tanha jayie ke mardomo dolatesh be karo tipe mardom kar daran. Maha farhagemun kheili bishtar az in bude. Harkesi ekhtiar dare harjur delesh mikhad zendegi kone
کاوه
يكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۳:۰۲
درود به درک و نگاه شما خانم طلوعی. افتخار می کنم به وجودتان...
جعفر لچکف
يكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۳:۱۰
فک کنم عمه من بود همون روز تیتر زد دلقکی ک تو باشی
پرززز
يكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۳:۲۰
عالی بود
آراز
يكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۳:۲۲
خانم محترم بحث اصلیتون درسته به ما ربطی نداره که دیگران چجوری لباس می پوشن ولی یعنی سوشا نمی دونه پوشیدن این لباس سوژه می شه و باعث به وجود آمدن حاشیه واسه تیمش می شه ، اگه این رفتار رو بذاریم کنار باقی حاشیه هاش و اخلاق نامناسبش و ضعف فنیش ... اونوقت به نظر می رسه دیگه حق باشما نباشه . این بازیکن نبودش قطعا به نفع تیمه
-
يكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۳:۳۵
باز یکی پبدا شد ادای روشنفکری در بیاره! این رفتارهاش حرفه ای نیست که اگر بود اون همه بلا سر پرسپولیس نمیاورد...
مهرداد
يكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۳:۵۵
بیخیال سحرخانم
-
يكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۲۳
اون کامنتو به Derrick گفتم نه به بقیه ی لنگیا. توهین کرد, جوابشو دادم.
-
يكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۴۹
تعطیل
آبروی پرسپولیسو برده
بندازنش بیرون بابا

این الگوی جووناست؟
-
يكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۲۳
چرت و پرت! هر ادمی حق داره هر چی دوست داره بپوشه اما بدون ضوابط و عرف جامعه سنگ روی سنگ بند نمیشه
کیوان
يكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۳۴
یه صحبت با دوست استقلالی که گفت لنگی بی خانواده
بی خانواده هفت جد و آبادته کیسه کشه غربتی
هر گوهی میخواد میخوره،این که نشد
آرش
يكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۴۸
از شوسا بخاطر رفتارش ، بخاطر مدل لباس پوشیدنش و بخاطر خیلی چیزای دیگه خوشم نمیاد ولی این سلیقه منه و واقعا مسخره است که بگم چرا اینجوری لباس پوشیدی؟ به من چه؟ من خیلی هنر کنم ایرادهای خودم رو برطرف کنم. یه مشت آدم بیکار دور هم جمع شدن و اسم خودشون رو گذاشتن کمیته صیانت که به مسائل کم اهمیت رسیدگی کنن. در جایی خوندم که سوشا مثل دلقکا لباس پوشیده. خوب تو نپوش! لابد برای این که تو کمیته باشن حقوق هم میگیرن و ......... مسخره است، واقعا مسخره است.
زهرا فرزان
يكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۰:۰۳
سلا. البته نگاه نویسنده ظاهراً سمت و سوی منطقی داره ولی چند تا نکته رو باید دونست: اولاً اینکه به کسی ربطی نداره که ساده ترین پاسخ ممکنه و اصلاً مد شده! مخصوصاً مثلاً طرفدار یکی باشیم طبیعتاً اینجور حرفها رو میزنیم! حالا همین نویسنده درمورد بازیکنای رقیب صد در صد اینطور قضاوت نمیکرد! این از این! ثانیاً الان چند سالی میشه ما همه رنگی میپوشیم و دیگه این حرفها که ما همش سیاه میپوشیم و حرفای مشابه قدیمی شده! یعنی شلوار زرد ندیده نیستیم و چه بسا آقایون شلوار صورتی هم میپوشن! دست آخر اینکه خود خبرنکارها زودتر از همه سوژه میکنن بعد خبرش به ملت میرسه! منظور نهایی اینکه سوشا بهتره تو این روزای حساس پرسپولیسمون حواسش باشه حاشیه نسازه! مظلوم نمایی نداره دیگه!
-
يكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۲:۴۹
کیوان در مورد پدرت درست حرف بزن
حسین
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۶:۵۵
واقعا متاسفم براتون خانم طلوعی با این طرز تفکرت.کی گفته به کسی ربط نداره.ایشون اگه یه آدم معمولی بود باز هم اینطوری میگشت.اگر هم اینطوری بود کسی باهاش کاری نداشت مثل این همه آدم که هر روز با قیافه های مختلف میبینیم.اما ایشون مثلا یه الگو برای بچه ها هستند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر