فهرست
چلسی-پاری سن ژرمن؛ تاریخ برای آبی ها تکرار می شود؟
چلسی-پاری سن ژرمن؛ تاریخ برای آبی ها تکرار می شود؟

چلسی-پاری سن ژرمن؛ تاریخ برای آبی ها تکرار می شود؟

آی اسپورت - ژوزه مورینیو که در سه فصل حضور در رئال مادرید، نتوانست از مرحله نیمه نهایی بالاتر برود، دوست ندارد در اولین فصلش در بازگشت به چلسی، در مرحله یک چهارم نهایی کنار برود. آن هم مقابل تیمی که یکی از قدرت های سنتی فوتبال اروپا محسوب نمی شود. اما شکست 3-1 دیدار رفت، کار را برای آبی های لندن دشوار کرده است.

چلسی؛ شکست خاطره انگیز

آبی ها که در لیگ برتر همچنان یکی از مدعیان قهرمانی محسوب می شوند، تصور نمی کردند در دیدار رفت با دو گل اختلاف شکست بخورند. البته چلسی یکی از معدود تیم هایی است که پیش از این توانسته در لیگ قهرمانان، شکست با اختلاف دو گل را جبران کند. در فصل 12-2011 بود که آنها در دیدار رفت مرحله یک هشتیم نهایی مقابل ناپولی 3-1 شکست خوردند اما در دیدار برگشت 4-1 به پیروزی رسیدند و در نهایت در آن فصل به قهرمانی رسیدند.

نکته جالب توجه اینکه لاوتزی و کاوانی، دو ستاره پاری سن ژرمن، در آن زمان برای ناپولی بازی می کردند و حضور آنها در ترکیب پی اس جی، می تواند نشانه خوبی برای شاگردان مورینیو باشد. 
چلسی برای این دیدار تقریبا همه ستاره هایش را در اختیار دارد و مشکلی برای دیدار امشب ندارند اما نیمی از تمرکز مورینیو احتمالا روی دیدارهای لیگ برتر است؛ جایی که کوچکترین لغزش می تواند علاوه بر قهرمانی، حتی رتبه دوم را هم از آنها بگیرد.

پاری سن ژرمن؛ بازگشت به جمع بزرگان

پاریسی ها امشب در حالی پای به استمفوردبریج می گذارند که پیروزی 3-1 دیدار رفت، آنها را به صعود به مرحله بعد بسیار امیدوار کرده است اما غیبت زلاتان ابراهیموویچ، ستاره سوئدی پی اس جی، می تواند کار آنها در این دیدار را دشوار کند.

زلاتان در دیدار رفت از ناحیه همسترینگ دچار آسیب دیدگی شد و برای یک ماه از میادین خواهد بود؛ به همین دلیل احتمالا لورن بلان امشب بیش از همه روی گلزنی ادینسون کاوانی حساب باز خواهد کرد.

ستاره اروگوئه ای در دیدار ابتدای هفته پاریسی ها در لوشامپیونا مقابل ریمس، به عنوان مهاجم نوک به کار گرفته شد و نمایش قابل توجهی ارائه داد. با درخشش او بود که پاری سن ژرمن توانست به پیروزی 3-0 برسد و یک گام دیگر به سوی قهرمانی در لوشامپیونا نزدیک تر شود.

با توجه به فاصله ای که پی اس جی با سایر رقبا در لیگ 1 پیدا کرده، بلان اکنون می تواند تیمش را با تمرکز کامل به دیدار چلسی بفرستد و امیدوار باشد که برای اولین بار بعد از 19 سال، به نیمه نهایی لیگ قهرمانان برسند.

بلان در دیدار مقابل ریمس به اسکیل لاوتزی، تیاگو موتا و بلایسه ماتوئیدی را روی نیمکت قرار داد و اکنون در دیدار امشب می تواند آنها را کاملا آماده در اختیار داشته باشد.

     
آی اسپورت
2014-04-08 10:08:44
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر