فهرست
بوروسیا دورتموند- رئال مادرید؛ خاطرات تلخ رئال پاک می شود؟
بوروسیا دورتموند- رئال مادرید؛ خاطرات تلخ رئال پاک می شود؟

بوروسیا دورتموند- رئال مادرید؛ خاطرات تلخ رئال پاک می شود؟

آی اسپورت - سفر به دورتموند برای رئالی ها خاطرات شیرینی به همراه ندارد. آنها فصل گذشته دو بار به وست فالن رفتند و هر دو بار با شکست به خانه برگشتند اما سفیدهای شهر مادرید امیدوارند که نتیجه ای که امشب مقابل زردها می گیرند، باعث شود آن خاطرات تلخ را به فراموش بسپارند.

رئال مادرید؛ آسوده خاطر با رونالدو

نتیجه ای که رئال در دیدار رفت مقابل دورتموند کسب کرد، آنها را به رسیدن به مرحله نیمه نهایی بسیار امیدوار کرد. آنها 3-0 پیروز شدند و اگر درخشش وایدن فلر و خوش شانسی دورتموندی ها نبود، این نتیجه می توانست دو برابر شود.

این پیروزی پرگل، جبران شکست 4-1 دیدار رفت مرحله نیمه نهایی فصل گذشته بود؛ دیداری که در آن روبرت لواندوفسکی عالی ظاهر شده و هر چهار گل مردان کلوپ را به ثمر رسانده بود. هرچند رئال در دیدار برگشت 2-0 پیروزی شده بود اما آن نتیجه نتوانست صعود آنها به دیدار نهایی را قطعی کند.

بزرگترین دغدغه رئالی ها بعد از دیدار رفت، مصدومیت رونالدو بود که خیلی زود مشخص شد مشکلی برای حضور در دیدار برگشت نخواهد داشت. البته آنچلوتی هم ریسک نکرد و او را در دیدار ابتدای هفته مقابل رئال سوسیه داد به میدان نفرستاد. در غیاب او، رئال توانست 4-0 به پیروزی برسد. البته این برد بدون هزینه هم نبود و گرت بیل، ستاره ولزی رئال از ناحیه زانو آسیب دید و هنوز مشخص نیست که در دیدار امشب حضور خواهد داشت یا خیر.

رونالدو با گلی که دردیدار رفت مقابل دورتموند به ثمر رساند، با رکورد گلزنی لیونل مسی در یک فصل لیگ قهرمانان برابری کرد و اکنون این فرصت را دارد که از این رکورد هم فراتر برود.

بوروسیا دورتموند؛

غایب بزرگ دورتموندی ها در دیدار رفت، روبرت لواندوفسکی بود؛ ستاره لهستانی به دلیل محرومیت غایب بود و در غیاب او، تیمش شکست سختی خورد؛ شکستی شاید حتی بازگشت او هم نتواند آن را جبران کند.

البته شاگردان کلوپ با پیروزی در دیدار این هفته شان مقابل وولفسبورگ، اجازه ندادند یک هفته تلخ برای شان رغم بخورد. این پیروزی به آنها کمک کرد تا همچنان رتبه دوم جدول بوندس لیگا را در اختیار داشته باشند و حذف احتمالی از لیگ قهرمانان تا اندازه ای برای آنها قابل تحمل خواهد بود.

البته مطمئنا یورگن کلوپ همچنان به صعود به مرحله نیمه نهایی فکر می کند و اجازه نمی دهد رئالی ها به راحتی مجوز صعود به دور بعد را به دست بیاورند. به ویژه اینکه هواداران دورتموند هم در دیدار امشب از تیم شان حمایت می کنند و شب سختی را برای شاگردان کارلتو رقم می زنند.

دورتموند در دیدار امشب سباستین کل را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد  و حضور رومن وایدن فلر، دروازه بان باتجربه این تیم نیز که در دیدار رفت از ناحیه دست آسیب دید، در دیدار امشب در هاله ای از ابهام قرار دارد. ایلکای گوندوگان، مارسل اشملزر و اسون بندر نیز مطمئنا در این دیدار غایب خواهند بود.

     
آی اسپورت
2014-04-08 10:03:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر