فهرست

کی روش: اهدافم برای موفقیت ایران در جام جهانی، واقع بینانه نیست

کی‌روش درباره کار در تیم ملی ایران گفت: مربیگری در ایران محدودیت‌های زیادی دارد. کیفیت بازیکنان به ما این اجازه را نمی‌دهد که 23 بازیکن آماده برای جام جهانی داشته باشیم و انتظارات مردم را برآورده کنیم. علاوه بر کیفیت بازیکنان، باید این را در نظر بگیریم که خیلی از بازیکنان ایران تجربه بین‌المللی ندارند و در فوتبال اروپا بازی نکردند. تجربه بازیکنان و کیفیت آنها برای جام جهانی بسیار مهم است و می‌تواند موفقیت یا عدم موفقیت یک کشور را در جام جهانی تضمین کند. این‌ها باعث می‌شود که اهدافی که برای موفقیت با تیم ملی ایران دارم واقع بینانه نباشد. با توجه به این شرایط صعود با ایران به دور دوم جام جهانی یک فانتزی برای من است. مردم ایران فوتبال را می‌فهمند و انتظارات زیادی از تیم ملی کشورشان دارند . برای جبران این شرایط بازیکنان باید تلاش خودشان را بیشتر کنند و فداکاری بیشتری در تیم ملی داشته باشند.

کارلوس کی‌روش که در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی هدایت تیم ملی پرتغال را بر عهده داشته است در ادامه درباره تیم ملی کشورش در جام جهانی برزیل گفت: پرتغال نسبت به چهار سال قبل شرایط بهتری دارد . البته شرایط سختی نسبت به قبل داریم . پرتغال در گروه سختی قرار گرفته است که کار را برای ما سخت کرده. در حال حاضر نمی‌توانم درباره تیم ملی پرتغال صحبت کنم زیرا اطلاع زیادی از آخرین شرایط این تیم ندارم و نمی‌توان موفقیت این تیم را برای جام جهانی پیش‌بینی کرد. با این حال پرتغال تیمی با ساختار قابل توجه است . نسبت به قبل در تمام خطوط پیشرفت کرده‌ایم . موفقیت پرتغال به کریستیانو رونالدو بستگی دارد. این حقیقتی است غیر قابل کتمان. تیمی مثل پرتغال نمی‌تواند بدون آمالدگی کریستیانو رونالدو به موفقیت برسد. اگر رونالدو بتواند در جام جهانی موفق باشد حتما تیم ملی پرتغال را نیز به موفقیت می‌رساند. پرتغال در این سال نسبت به چهار سال قبل شرایط بهتری دارند . بازیکنان پیشرفته شدند و تجربه بیشتری کسب کردند.

تیم ملی ایران نیز با هدایت کارلوس کی‌روش در گروه F جام جهانی 2014 برزیل با تیم‌های آرژانتین، نیجریه و بوسنی و هرزگوین دیدار خواهد داشت.

به نقل از روزنامه‌ "رکورد" پرتغال، کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران درباره حضور در جام جهانی می‌گوید: زمان خیلی کمی تا آغاز جام جهانی مانده و فکر می‌کنم رقابت تیم‌ها از هم اکنون آغاز شده است. باید قبل از جام جهانی با انجام چند دیدار دوستانه بتوانیم شرایط مسابقه را کسب کنیم. تنها با بازی‌های دوستانه است که می‌توان به ثبات در تیم دست یافت. اگر بازی‌های دوستانه نداشته باشیم تیم از شرایط مسابقه دور می‌شود و کارایی خود را از دست می‌دهد.

سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران ادامه داد: همه بازیکنان تیم باید اهمیت حضور در جام جهانی را بدانند. شرایط فردی بازیکن برای حضور در جام جهانی به همان اندازه مهم است که استعداد او اهمیت دارد. شرایط برای موفقیت یک تیم به جنبه های مختلفی بستگی دارد. اما چیزی که مهم است این که یک تیم نباید هیچ وقت موفقیت خود را بر مبنای ارزش‌ها و ویژگی‌های یک بازیکن قرار دهد، بلکه این بازیکن است که باید در خدمت تیم باشد و در راستای اهداف تیم حرکت کند.

کارلوس کی‌روش در پایان با قطعی دانستن حضورش در جام جهانی به همراه ایران گفت: بازی‌های بسیار سخت انتخابی را پشت سر گذاشتیم و اکنون در شرایط خوبی به سر می‌بریم و به نوعی در "بهشت" قرار داریم.

     
آی اسپورت
2014-04-08 10:55:12
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر