فهرست
ملوان 1- 1 صبا: آه و حسرت در بندر
ملوان 1- 1 صبا: آه و حسرت در بندر

ملوان 1- 1 صبا: آه و حسرت در بندر

آی‌اسپورت-  ملوان که در آستانه برتری مقابل صبا پنج دقیقه مانده به پایان مسابقه دروازه‌اش باز شد تا بقای‌شان به هفته آخر لیگ بکشد.

هفته بیست و نهم لیگ برتر استادیوم: تختی انزلی / تماشاگر: 10 هزار نفر داور: علیرضا فغانی ؛ کمک‌ها: علی میرزابیگی، مهدی الوندی و محمد ملکی / ناظر: زاهد بحرینی
اخطار: فرشید باقری (26) از صبا و محمد ستاری(38) از ملوان
 
ملوان انزلی:
نیما میرزازاد، عزت‌الله پورقاز، حسین کنعانی، حسین ماهینی، محمد ستاری، مازیار زارع، سعید یوسف‌زاده(73- پژمان نوری)، صادق محرمی(60- فرزاد جعفری)، محمد آبشک، رضا درویشی (88- حسین چراغی) و جلال رافخایی سرمربی: محمد احمدزاده
صبای قم:
میلاد فراهانی، فرشید باقری، امیرحسین صادقی، مسعود حق‌جو، محمدامین آرام‌طبع، اکبر صادقی، ابوالفضل ابراهیمی، سید مهدی حسینی(46- داوود بهادری)، کریم اسلامی، فرید بهزادی‌کریمی و محمد قاضی
 
شرح گل:
 
ملوان 1 - صبا 0(دقیقه 21: سعید یوسف‌زاده): پاس به عقب دقیق و روی پای درویشی از سمت راست محوطه جریمه پشت 6 قدم مقابل یوسف‌زاده قرار گرفت که او نیز با ضربه‌ای سر ضرب دروازه صبا را باز کرد.
ملوان 1 - صبا 1(دقیقه 85: فرید بهزادی‌کریمی): فرار کریم اسلامی و ضربه او در ریباند را بهزادی‌کریمی با شوت محکم پای چپ وارد دروازه ملوان کرد.
 
شرح نیمه اول:
 
ملوانان که از امتیاز میزبانی در این مسابقه بهره می‌برند در دقایق ابتدایی بازی را در دست گرفتند اما عملکرد مدافعان صبا اجازه نفوذ و ایجاد موقعیت به آنها نمی‌داد اما به مرور زمان شاگردان احمدزاده با ارسال از جناحین فرصت‌هایی ایجاد کردند و توانستند در دقیقه 21 روی سانتر درویشی از جناح چپ و ضربه یوسف‌زاده به گل اول برسند. پس از این گل بازیکنان صبا موقعیت خاصی نداشتند و تنها فرصت آنها در دقیقه 29 توسط مهدی حسینی انجام شد.  ملوان که به خواسته خود مقابل صبا رسیده بود با آرام کردن بازی نیمه اول را به پایان برد و با پیروزی به رختکن رفت.
 
لحظات حساس:
 
دقیقه 8: پاس قاضی در شرایط خوبی به بهزادی‌کریمی رسید اما ضربه این بازیکن به راحتی در اختیار میرزازاد قرار گرفت.
دقیقه 13: ارسال زارع از جناح چپ زمین و ضربه سر محرمی را فراهانی در اختیار گرفت.
دقیقه 17: پاس بلند زیبای زارع به پشت مدافعان صبا را رافخایی در موقعیت خوبی به بیرون زد.
دقیقه 25: شوت ماهینی از فاصله 30 متری را فراهانی در دو مرحله جمع کرد.
دقیقه 29: پاس در عمق بهزادی‌کریمی را حسینی بعد از فراری موفق با پای چپ زد که توپ به تور کنار دروازه برخورد کرد.
دقیقه 53: ارسال اکبر صادقی از میانه زمین را حق‌جو به شکل خطرناکی با ضربه سر زد که میرزازاد با شیرجه بلند توپ را مهار کرد.
دقیقه 59: موقعیت بسیار خوبی که مقابل دروازه ملوان برای بهزادی‌کریمی ایجاد شد با ضربه پای چپ بی‌دقت این بازیکن به اوت رفت.
دقیقه 67: توپ ارسالی جعفری و ضربه یوسف‌زاده را فراهانی در آغوش گرفت.
دقیقه 77: سانتر اکبر صادقی و ضربه سر فرشید باقری را میرزازاد به خوبی از کنج دروازه به کرنر فرستاد.
دقیقه 80: شوت نوک پا از صادقی به شکل خطرناکی از کنار دروازه ملوان به بیرون رفت.
دقیقه 87: فرار درویشی از کمند امیرحسین صادقی شوت این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار روی دروازه صبا عبور کرد.
 
در حاشیه
* تنها بازیکن محروم این مسابقه فیلیپه ماچادو مدافع برزیلی صبای قم است. * سید حسین حسینی و احمد آهی از ملوان و جلال‌الدین علی‌محمدی از صبا مصدومان دو تیم هستند که در این دیدار حضور ندارند.
* علی دایی برای نخستین بار سید مهدی حسینی بازیکن جوان صبا را در ترکیب اصلی تیمش قرار داده است. * در زمان گرم کردن دو تیم پژمان نوری با کادر فنی صبا خوش و بش گرمی داشت. * پیش از شروع مسابقه سرمربیان دو تیم به طرف هم رفتند و یکدیگر را در آغوش گرفتند.
* بازیکنان صبا به دلیل درگذشت همسر محمدرضا مهرانپور مربی تیمشان با زدن روبان مشکی روی پیراهن‌های خود بازی می‌کنند؛ ضمن اینکه در آغاز مسابقه بنرهایی برای یادبود همسر مهرانپور و همچنین مهرداد اولادی در دست صبایی‌ها بود.
* با ورود داوود بهادری به زمین در ابتدای نیمه دوم، مسعود حق‌جو به پست تخصصی خود که دفاع میانی است رفته و فرشید باقری همانند مسابقات اخیر صبا به عنوان هافبک دفاعی بازی می‌کند.
* در حالی که سعید یوسف‌زاده به کادر فنی تیمش اعلام کرد به دلیل مصدومیت قادر به ادامه بازی نیست احمدزاده سرمربی ملوان تاکید دارد این بازیکن به کارش ادامه دهد.
 


کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-05-08 19:14:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر