فهرست
یادداشت: پایان امیدهایِ اتلتی، جدالِ بارسا و رئال در روزِ آخر
یادداشت: پایان امیدهایِ اتلتی، جدالِ بارسا و رئال در روزِ آخر

یادداشت: پایان امیدهایِ اتلتی، جدالِ بارسا و رئال در روزِ آخر

درموت کوریگان
 
در روزِ تولدِ 46 سالگیِ لوئیس انریکه بارسلونا به راحتی با 5 گل اسپانیول را از پیشِ رو برداشت تا در یک قدمیِ فتحِ لا لیگا قرار بگیرد. هودارانِ اسپانیول در این بازی از هیچ فرصتی برایِ یادآوریِ گلِ رائول تامودو در هفته‌یِ آخرِ فصلِ 2006-2007 که باعثِ از دست رفتنِ قهرمانی برایِ بارسا شد، نمی‌گذشتند و مدام از "تاموزادو" می‌خواندند. اما این بار اسپانیول مانعی در پیشرفتِ بارسا نبود. مسی در این بازی هفتمین گلش از رویِ ضربه‌یِ آزادِ مستقیم را زد و لوئیس سوارز هم تعدادِ گل‌هایش در لیگ را به 37 رساند. بعد از افتِ وحشتناکِ بارسا در ماهِ پیش، شاگردانِ انریکه حالا در 4 بازی 12 امتیاز گرفته‌اند، با 21 گلِ زده و بدونِ گلِ خورده. نکته‌یِ مهم برایِ بازیِ آخرِ بارسا هم این است که گرانادا دیگر از بقایش در لا لیگا مطمئن شده و نیازی به گرفتنِ امتیاز در هفته‌یِ آخر مقابلِ صدرنشینِ لیگ ندارد.
در بازیِ همزمان اتلتی که هفته‎‌یِ پیش با یک نمایشِ خاصِ دیگر بایرن را از پیشِ رو برداشت و به فینالِ چمپیونز لیگ رسید، مقابلِ لوانته‌یِ قعرجدولی و سقوط کرده قرار گرفت. سیمئونه در این بازی به مهره‌هایی مثلِ آنتوان گریزمن و دیگو گودین استراحت داده بود و بعد از اینکه فرناندو تورس در همان ابتدایِ بازی گل زد به نظر نمی‌رسید مشکلِ خاصی در ادامه برایِ اتلتی پیش بیاید. لوانته چیزی برایِ بازی کردن نداشت و اتلتی 450 دقیقه در لیگ گل نخورده بود. اما بعد از نیم ساعت ویکتور کاسادسوس نتیجه را 1-1 کرد. تعویض‌هایِ سیمئونه بینِ دو نیمه هم نتیجه نداد و ورودِ گریزمن و کاراسکو نتوانست به اتلتی کمکی برایِ گلِ دوم بکند. در نهایت، اتلتی که کاملا خسته به نظر می‌رسید در لحظاتِ پایانی دروازه‌اش یک بارِ دیگر، این بار توسطِ جوزپه روسی، باز شد تا امیدهایِ دیگو سیمئونه و مردانش برایِ فتحِ دوگانه به پایان برسد.
اما در دیگر بازیِ همزمان رئال با گل‌هایِ بنزما و رونالدو (2) در دیداری نفس‌گیر والنسیا را در برنابئو با نتیجه‌یِ 3-2 شکست داد، بازی‌ای که لحظاتِ آخرش نزدیک بود قهرمانیِ بارسا را در همین شب قطعی کند. اما در نهایت یازدهمین پیروزیِ رئال در لیگ بدین معناست که تکلیفِ قهرمانیِ لا لیگا در هفته‌یِ آخر مشخص خواهد شد. رئال هم در این هفته باید مقابلِ دپورتیو لاکرونیایی بازی کند که مثلِ گرانادا نگرانی از بابتِ سقوط ندارد. جدا از جدال برایِ قهرمانی، بعد از اتلتی در رده‌یِ سوم، ویارئال هم رده‎‌یِ چهارمی‌اش را قطعی کرده تا به پلی آفِ چمپیونز لیگ برسد. اتفاقِ مهمِ دیگر این روز اما پیروزیِ سلتا ویگو و تساویِ اتلتیک بیلبائو بود، نتیجه‌ای که سلتا را با دو اختلاف امتیاز به رده‌یِ پنجم و کسبِ سهمیه‌یِ مستقیمِ یوروپا لیگ رساند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-09 09:32:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر