فهرست
یادداشت: وداعِ پیگرینی و صندلی‌هایِ خالیِ اتحاد
یادداشت: وداعِ پیگرینی و صندلی‌هایِ خالیِ اتحاد

یادداشت: وداعِ پیگرینی و صندلی‌هایِ خالیِ اتحاد

ریچارد جالی
 
وقتی بعد از پایانِ بازی به سنتِ همیشگیِ آخرِ فصل مانوئل پیگرینی میکروفون را به دست گرفت و با تماشاگران حرف زد و این بار ازشان خداحافظی کرد، فقط یک چهارمِ استادیومِ اتحاد پر بود. آخرین بازیِ خانگیِ پیگرینی به عنوانِ مربیِ منچستر سیتی با هو کردن‌هایِ آخرِ بازی همراه بود. اما تماشاگرانی که باقی مانده بودند با پرچمِ "این مردِ نازنین" از پیگرینی و زحماتش برایِ تیمشان تقدیر کردند.
تساویِ 2-2 منچستر سیتی مقابلِ آرسنال بدین معناست که سیتی برایِ چهارم شدن باید امیدوار باشد وستهم یا بورنموس از منچستر یونایتد در 2 بازیِ آخرش امتیاز بگیرند. پیگرینی بعد از پایانِ این بازی رو به هوداران کرد و گفت: «من هرگز فراموشتان نمی‌کنم و مطمئنم تیم‌تان در فصلِ آینده در تمامِ رقابت‌ها موفق خواهد بود.» مسئله اینجاست که این رقابت‌ها ممکن است شاملِ یوروپا لیگ شود. تیمی که یک هفته‌یِ پیش در نیمه نهاییِ چمپیونز لیگ مقابلِ رئال مادرید قرار گرفت، شاید فصلِ آینده اصلا در این تورنمنت حضور نداشته باشد و پپ گواردیولا مجبور شود اولین تجربه‌یِ اروپایی‌اش با سیتی جدا از بزرگانِ اروپایی سر کند.
این نتیجه البته برایِ سیتی اصلا عجیب نبود. سیتی این فصل از مجموعِ 42 امتیاز مقابلِ دیگر 8 تیمِ بالایِ جدول تنها 7 امتیاز گرفته است و تنها موفق به شکست دادنِ ساوتهمپتون، در خانه شده است. سیتی در فصلی که 5 شکستِ خانگی داشت با مشکلاتِ ساختاری و ریشه‌ایِ زیادی درگیر بود. مهمترین مسئله، مسئله‌یِ وینسنت کمپانی است. سیتی با کمپانی این فصل در لیگِ برتر 7 گل خورد و بدونِ او 33 گل. دو مدافعِ میانیِ دیگرِ سیتی که گرانقیمت‌ترین مدافعینِ تاریخِ لیگِ برتر هستند، نیکولاس اوتامندی و الیاکیم مانگالا، رویِ هم 74 میلیون پوند، بدل به اشتباهاتِ بزرگِ ترنسفر شده‌اند. برایِ همین است که انتظار می‌رود سیتی در تابستان دو مدافعِ میانی بخرد.
من سیتی این بازی را خیلی خوب، با سرعت و انگیزه‌یِ بالا شروع کرد و تقریبا در تمامِ دقایقِ بازی بهتر از آرسنال بود. اما در نهایت موفق به کسبِ 3 امتیاز نشد. این بازی قرار بود خداحافظی‌ای باشکوه برایِ مانوئل پیگرینی از اتحاد باشد، جایی که در 3 سال حضورش بایرن مونیخ و پاریس سن ژرمن را شکست داده بود و 6 گل به آرسنال و تاتنهام و 4 گل به منچستر یونایتد زده بود. «این جوری نبود که من می‌خواستم بازی تمام شود. ما باید برایِ به چمپیونز لیگ صعود می‌کردیم. ما لیاقتش را داریم چون 37 هفته بینِ چهار تیمِ اول بودیم.»
اما مسئله اینجاست که رده‌یِ تیم در پایانِ هفته‌یِ سی و هشتم است که اهمیت دارد و پیگرینی‌ای که دو سال پیش سیتی را قهرمانِ لیگ کرد، با سایه‌ای از شک و نارضایتی با اتحاد وداع کرد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-09 10:01:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر