فهرست
آمار: فوق ستاره‌ای به نامِ لوئیس سوارز
آمار: فوق ستاره‌ای به نامِ لوئیس سوارز

آمار: فوق ستاره‌ای به نامِ لوئیس سوارز

آی‌اسپورت – سوارز در دو سالی که برایِ بارسا بازی کرده، که البته تقریبا یک نیم‌فصلش را محروم بود، 81 گل زده است. ستاره‌یِ سابقِ لیورپول این فصل در در 51 بازی 56 گل زده و تنها در 4 بازیِ اخیرش 11 گل است. استون ویلا کلا این فصل 11 گل دارد! اگر بخواهیم آمارِ سوارز در لا لیگا را هم بررسی کنیم به نتایجِ جالبی می‌رسیم. سوارز با دو گلی که دیشب به اسپانیول زد در لیگ 37 گله شد. این در حالیست که خودِ تیمِ اسپانیول، مثلِ ختافه و لوانته کلا 36 گل زده‌اند و مالاگا 34 و بتیس 32.
در جدولِ گلزنانِ لیگ‌هایِ اروپایی و برایِ بردنِ کفشِ طلایِ امسال هم به نظر نمی‌رسد سوارز دیگر رقیبی داشته باشد. نزدیک‌ترین مهاجمین به او در این جدول کریستیانو رونالدو و گونزالو هیگوایین با 33 گل و ژوناس، مهاجمِ بنفیکا با 31 گل هستند. البته زلاتان هم این فصل 35 گل در لیگ برایِ پاریس سن ژرمن زده است، اما چون به خاطرِ لیگی که در آن حاضر است ضریبِ 1.5 می‌گیرد (در حالِ حاضرِ لیگِ پرتغال بعد از اسپانیا و آلمان و انگلیس و ایتالیا پنجمین لیگِ برتر اروپا به حساب می‌آید و بازیکنانِ خارج از 5 لیگِ اول به جایِ ضریبِ 2 برایِ گل‌هایشان، ضریبِ 1.5 می‌گیرند) در رده‌یِ ششمِ جدول  بعد از رابرت لواندوفسکیِ 29 گله قرار می‌گیرد.
لوئیس سوارز این فصل فوق‌العاده بوده و بعد از سال‌ها بالاخره لقبِ بازیکنی برایِ بارسا را گرفت که اهمیت‌اش بیشتر از مسی است. همین نمایشِ دیشب مثالی عالی برایِ کلِ فصلِ سواز بود. مهاجمِ اروگوئه‌ای، که باید بهترین مهاجمِ حالِ حاضرِ جهان بدانیمش، 94 درصد پاسِ سالم داشت و از 3 موقعیت‌اش 2 گل ساخت تا تیمش را در یک قدمیِ قهرمانیِ لا لیگا قرار بدهد. سوارز این فصل جدا از اینکه با 37 گل، بهترین گلزنِ لا لیگاست، 16 پاسِ گلِ هم داده که او را کنارِ مسی در صدرِ این جدول و بالاتر از کوکه‌یِ 14 پاسه، هم قرار می‌دهد. سوارزِ 29 ساله در اوجِ دورانِ فوتبالش به سر می‌برد و با توجه به آمادگیِ بدنی‌اش انتظار می‌رود که چند فصلِ دیگر را هم در همین فرم باقی بماند.
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-05-09 10:56:55
نظر دهید

۱ نظر
-
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۲۱
اون موقع که علیرضا حقیقی میگفت لیگ پرتغال پنجمین لیگ دنیاست، همین شماها علیه‌ش مطلب کار کرده بودید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر