فهرست
اینفوگراف: نیم نگاهِ روگانیِ صبور به یورو
اینفوگراف: نیم نگاهِ روگانیِ صبور به یورو

اینفوگراف: نیم نگاهِ روگانیِ صبور به یورو

آی‌اسپورت – روگانی 4 سال پیش به یوونتوس پیوست، وقتی هنوز بازیکنِ آکادمیِ امپولی بود و 2 سال پیش به صورتِ قرضی به تیمِ سابقش بازگشت. روگانی در قلبِ خطِ دفاعیِ امپولیِ مائوریتزیو ساری نقشی مهم در صعودِ تیمش از سریِ بی به سریِ آ داشت. روگانی در اولین تجربه‌اش در سریِ آ هم به تیمش کمک کرد تا چهار هفته به پایانِ لیگ، بقایش را در بالاترین سطحِ فوتبالِ ایتالیا قطعی کند. برایِ همین بود که بعد از پیوستنِ ساری به ناپولی، او قصد کرد شاگردِ سابقش را هم با مبلغِ 25 میلیون پوند راهیِ ناپل کند، اما یوونتوس و مکس آلگری نپذیرفتند. آلگری تاکیید کرد: «روگانی آینده‌یِ دفاعِ یوونتوس است.»
اما نکته‌ای که حتی بیش از کیفیتِ بازیِ روگانی توجه همه را فصل پیش به خودش جلب کرد این بود که این مدافع جوان حتی یک کارتِ زرد هم در 38 هفته نگرفت. خیلی زود مقایسه با گائتانو شیره‌آ شروع شود، بازیکنی که با پیراهنِ یوونتوس در 8 فصلِ متوالی حتی یک اخطار هم نگرفته بود. با این وجود روگانی تا میانه‌هایِ سپتامبر تنها 2 دقیقه برایِ یوونتوس در چمپیونز مقابلِ سویا بازی کرد. حضورِ کیلینی، بونوچی و بارتزالی و البته داشتنِ گزینه‌یِ جانشینی در حدِ مارتین کاسرس، کار را برایِ روگانی بسیار سخت کرده بود. به خصوص اینکه شروعِ کابوس‌وار بیانکونری، آلگری را محافظه‌کارتر کرده بود و بازشگت به سیستمِ سه دفاعه، سیستمی که روگانی هرگز تجربه‌اش نکرده بود، حضورِ او در ترکیبِ اصلی را نامحتمل می‌کرد.
با تمامِ این شرایط دانیه روگانی صبور بود، خصوصیتی که از پدرش، دروازه‌بانِ سابقِ تیمِ اتلتیکو لوکا که یک ماهیگیرِ حرفه‌ای است کسب کرده. روگانی به خاطر داشت که وقتی بونوچی هم سنِ او بود به صورتِ قرضی برایِ ترویزو بازی می‌کرد، بارتزالی در آسکولی در سریِ بی بود و کیلینی در فیورنتینایی که تازه به سریِ آ صعود کرده بود. و بالاخره نوبت به روگانی رسید. مصدومیتِ شدید کاسرس که خیلی زود فصل را برایش تمام کرد و افتِ بدنیِ کیلینیِ پا به سن گذاشته باعث شد تا مدافعِ سابقِ امپولی به ترکیبِ اصلیِ بیانکونری برسد. روگانی حالا 9 بازی از 11 بازیِ اخیرِ یوونتوس 90 دقیقه کامل در زمین بوده و کنارِ بونوچی و بارتزالی به خوبی جایِ خالیِ کیلینی را پر کرده است (شاید فقط به استثناءِ شکستِ 3-0 مقابلِ اینتر در کوپا ایتالیا). برایِ همین است که مطبوعاتِ فوتبالیِ ایتالیا شروع به درخواست از کونته برایِ بردنِ او به یورو 2016 کرده‌اند. غیر از بی.بی.سیِ بیانکونری که اگر مصدوم نباشند قطعا در فهرستِ نهاییِ آتزوری قرار می‌گیرند، گزینه‌هایِ دیگرِ کونته برایِ خطِ دفاعی آندره‌آ رانوکیا و داویده آستوری و فرانچسکو آچربی هستند. بینِ این سه بازیکن فقط آچربی در حالِ حاضر فرمِ خوبی دارد و انتخابِ رانویکا یا آستوری به جایِ روگانی قطعا با انتقاداتِ زیادی روبرو خواهد شد.
در هر صورت چه روگانی که بالاخره 2 کارت زرد هم در سریِ آ دریافت کرد به یورو برود، چه نرود، آینده‌یِ او برایِ یوونتوس و ایتالیا، آینده‌یِ درخشانی است. اول فصل بود که هودارانِ آتزوی زوجِ احتمالیِ دانیله روگانی و آلسیو رومانیولی را زوجِ کاناوارو و نستایِ آینده‌یِ تیم ملی‌شان می‌دیدند، رویایی که هنوز زنده است.
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-09 12:23:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر