فهرست
گزارش روز: انتخاب اشتباهی به نام صمد
گزارش روز: انتخاب اشتباهی به نام صمد

گزارش روز: انتخاب اشتباهی به نام صمد

آی‌اسپورت-  پس از اینکه شایعه برکناری پرویز مظلومی مطرح شد یکی از گزینه‌هایی که اسمش به عنوان جانشین او بر سر زبان‌ها افتاد صمد مرفاوی بود. کسی که دو دوره تجربه هدایت این تیم را برعهده داشت. او اولین بار در فصل 85-86 به عنوان سرمربی سکان هدایت استقلال را بر عهده گرفت و در حالی که تا چند هفته پایانی لیگ صدرنشین بود در پایان به رتبه چهارم بسنده کرد. در فصل ۱۳۸۸-۱۳۸۹ برای دومین بار سرمربی استقلال شد. اما باز هم در رسیدن به قهرمانی ناکام ماند. در انتهای فصل مدیر عامل وقت استقلال واعظ آشتیانی قرارداد مرفاوی را برای یک سال دیگر تمدید کرد، اما در پایان آخرین بازی لیگ و پس از تساوی در برابر پیکان و از دست دادن عنوان نایب قهرمانی، از سمت خود استعفا داد. بدین ترتیب مرفاوی در دوفصل حضورش بعنوان سرمربی استقلال یک مقام سومی و یک مقام چهارمی بدست آورد.

در مقابل پرویز مظلومی در سه فصلی که به عنوان سرمربی استقلال روی نیمکت این تیم نشست یک نایب قهرمانی، یک سومی کسب کرد و این فصل را هم احتمالا در رده سوم به پایان می‌برد. تنها تفاوت مظلومی با مرفاوی در قهرمانی جام حذفی می‌باشد که در سال 90 با شکست شاهین بوشهر در فینال کسب کرد. تنها جامی که مظلومی برای آبی‌ها به ارمغان آورد.

در طرف دیگر امیر قلعه‌نویی به عنوان سومین استقلالی هم نسل مرفاوی و مظلومی قرار دارد که عملکردی کاملا متفاوت با این دو داشت. قلعه‌نویی در پنج فصل مختلف هدایت استقلال را بر عهده داشت. او با آبی‌ها سه بار در فصل‌های 84-85، 87-88 و 91-92 قهرمان لیگ برتر شد. در فصل 82-83 نایب قهرمان و در فصل 83-84 به سومی رسید. او همچنین دو بار قهرمان و یک بار نایب قهرمان جام حذفی شد. در واقع قلعه‌نویی با 5 قهرمانی لیگ و جام حذفی پس از منصور پورحیدری پرافتخارترین سرمربی تاریخ استقلال محسوب می‌شود.  
 
با توجه به آمار این سه مربی مشخص است که صمد مرفاوی تفاوت چندانی با مظلومی ندارد و در واقع انتخاب او به عنوان جانشین احتمالی مظلومی هیچ حرکت رو به جلویی برای استقلال محسوب نمی‌شود. از طرف دیگر امیرقلعه‌نویی علاوه بر اینکه خود در حال حاضر شرایط خوبی در تراکتور دارد به دلیل مخالفان سرسختی که در اردو استقلال دارد به هیچ عنوان یک گزینه برای آبی‌ها به حساب نمی‌آید.
 کدخبر:9412
  ۱  
آی اسپورت
2016-05-09 14:01:12
نظر دهید
۱ نظر
-
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۲۱
کی گفته مرفاوی؟ یا منصوریان یا اسکوچیچ قطعا سرمربی فصل اینده استقلالن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر