فهرست
استتوس: رحمتی را به هم بریز، استقلال را ببر!
استتوس: رحمتی را به هم بریز، استقلال را ببر!

استتوس: رحمتی را به هم بریز، استقلال را ببر!

آی اسپورت- سخت ترین کار دنیا –از نظر خودم- روزنامه در آوردن است بعد از شکست استقلال. آن هم نه یک شکست معمولی... بلکه شکست در یک بازی حیثیتی و صد البته سرنوشت تعیین کن. اتفاقی که روز گذشته یکبار دیگر برایم افتاد. به هرحال سخت بود. روزی که استقلال بازی حیثیتی را به تراکتور باخته و صدر جدول را از دست داده و به رده سوم. چه باید بگوییم که هم جنبه حمایتی از استقلال در نشریه هواداری این تیم داشته باشد و هم کتمان واقعیت نباشد. واقعیتی که روشن و مشخص است. واقعیتی مبنی بر ضعف استقلال و دور شدن این تیم از شخصیت قهرمانی. واقعیتی که از هفته های قبل قابل لمس بود.
                                                                           ***«آیا به نظر شما این تصمیم درسته که پرو پیچ را از اول در ترکیب تیم گذاشتند و بهنام برزای که یکی از خوب های استقلال در دو بازی آخر بود را از ترکیب بیرون آوردند و جابر انصاری را به هافبک چپ منتقل کردند و به طور کلی سیستم و ترکیب برنده دو بازی قبل را یک جا به هم زدند؟» این سئوالی بود که شخصا در همان لحظه آغاز بازی از پیر دیر فوتبال و روزنامه نگاری ایران، استاد اردشیر لارودی پرسیدم و استاد نیز با لبخندی معنی دار جواب داد: «همه چی رو تو همین یه جمله خودت گفتی... اگه این چیزا کار دست استقلال نده خیلیه».
                                                                             ***به نظر خودم استقلال به ظاهر چک اول رو به تراکتورسازی زد. آن هم در دقیقه 14... اما واقعیت این بود که استقلال چک اول را خورده بود! آن هم از خودش! آن هم در دقیقه هشتم بازی! در واقع درگیری لب خط امیر قلعه نویی و مهدی رحمتی –بدون آن که بخواهیم دنبال مقصر بگردیم و سهم تقصیر پیدا کنیم- بیشتر از آن که به ضرر تراکتوری ها شود، به ضرر آبی پوشان تمام شد. اتفاقی که کاملا قابل پیش بینی بود. این بود چک اولی که استقلال خورد و همین چک کار دست آبی پوشان داد.یک قانون نا نوشته در فوتبال می گوید «رحمتی را به هم بریز، استقلال را ببر». امیر قلعه نویی که استقلال را حتی بهتر از اعضای خانواده اش می شناسد، آنقدر با هوش است که از فرصتی که خود رحمتی برای به هم ریختنش به او داده نهایت استفاده را نبرد.
                                                                            ***استقلال گل اول را زد و طبق عادت این فصلش برای دفاع از گل زده با حساب کردن روی رحمتی عقب کشید. اما رحمتی بدون تمرکز که نمی توانست حریف تراکتوری های روی اوج و با انگیزه باشد. اشتباهات فردی و گروهی مدافعان هم مزیدی بر علت. تحریریه استقلال جوان و حتی بچه های فنی روزنامه هم مثل سایر بازی های استقلال همه کارها را زمین گذاشته بودند و برای تماشای بازی دور هم جمع شده بودند. چهره های درهم آنها را حتی گل زود هنگام سجاد در نیمه دوم هم باز نکرد. چون از دست دادن این گل قابل پیش بینی تر بود تا اضافه کردن بر آن.
                                                                            ***انتخاب تیتر «استقلال حریف استقلالی ها نشد» در واقع تنها انتخابی بود که می شد بدون انتقاد مستقیم، هم به نوعی مقصران شکست استقلال را در بین خود بازیکنان استقلال که با اشتباهات استراتژیک و فنی شان شرایط شکست این تیم را فراهم کردند و هم اشاره به استقلالی بودن امیر قلعه نویی و نقش او در شکست دادن استقلال، بدون این که چتر حمایتی تنها نشریه هواداری این تیم از روی آن برداشته شود. بدون این که دل هوادار استقلال شکسته شود و بدون این که یاس و نا امیدی را به اردوی استقلالی ها وارد کند.*علی خلف_مدیر اجرایی روزنامه  استقلال جوان
  ۴  
آی اسپورت
2016-05-09 15:34:14
نظر دهید
۴ نظر
-
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۲۰
لعنت به مافیای کثیف لنگ
پرسپولیس جاویدان
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۴۰
لعنت به مافیای کثیف کیسه
-
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۹:۱۲
مافیا مافیا… خوب بهانه ایه برای بعدازشکست
محمد
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۰:۱۸
دمش گرم من با اینکه پرسپولیسی هستم ولی یک مقاله قوی ٰ منطقی و حرفه ای رو خوندم و به نویسنده ش تبریک میگم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر