فهرست
استتوس: جرقه آبی در مقابل آتشِ تراکتوری
استتوس: جرقه آبی در مقابل آتشِ تراکتوری

استتوس: جرقه آبی در مقابل آتشِ تراکتوری

آی‌اسپورت- ساعت هنوز به دو نرسیده بود که تماسی از آقا امیرپور داشتم. استاد گفته بود که برای این بازی به ورزشگاه برم. بالاخره با تاکسی و مترو و هزار دردسر به آزادی رسیدم. استقلالی‌ها را دیدم که خوشحال از حضور پرشورشان بودند. تا جایی که از تراکتوری‌ها می‌خواستند که پرچم قرمزشان را از روی سکوها بردارند و جای دیگری قرار دهند! تی‌تی‌ها بدون توجه به شعارهای استقلالی‌ها مشغول برنز کردن بودند. استقلالی‌ها زیر آفتاب به هوا می‌پریدند و با پیدا کردن هر دوربین تلویزیونی به سمت آن حمله‌ور می‌شدند. اما تا دم باجه بلیت‌فروشی هم ترک‌زبان‌ها مشغول میل ناهار و استراحت قبل بازی بودند.
وارد زمین شدم حدود سیزده هزار استقلالی و با خوش‌بینی هزار تراکتوری روی سکوها بودند. آبی‌های ورزشگاه برای رونمایی از سورپرایزهای‌شان بی‌قرار بودند و تا دو ساعت مانده به شروع بازی از همه شادی‌های‌شان پرده‌برداری کردند. هم طرح موزاییکی‌شان را به نمایش درآوردند و هم پرچم بلند آبی-مشکی را پخش کردند. در تمام این مدت تی‌تی‌ها سراغ نقاط بدونِ آفتاب ورزشگاه رفته بودند. حتی به شعارهای میزبان هم واکنشی نشان نمی‌دادند. 
بازیکنان استقلال یکی یکی وارد زمین شدند. هر کدام به شدت تشویق شدند. هواداران استقلال به قدری خوشحال بودند که حتی بخیار رحمانی را هم تشویق کردند. ولی در تمام این مدت تراکتوری‌ها سکوت اختیار کردند. حتی به تشویق شدن بازیکنان‌شان از سوی سکوهای حریف هم بی‌موضع بودند.
داور بازی سوت شروع را زد. حالا همه چیز عوض شد. همه ورزشگاه نشستند تا محو تشویق تراکتوری‌ها شوند. لیدرهای استقلال کم‌تحرک‌تر از همیشه بودند. تا این که «مهدی رحمتی» نقش لیدری سکوها را به‌عهده گرفت. رحمتی یک تنه جو ورزشگاه را برگرداند. او جنگ روانی با قلعه‌نویی را استارت زد. بعد از آن هم با دستانش سکوها را به وجد آورد. همه ورزشگاه بلند شدند و موضع تندشان علیه سرمربی سابق را نشان دادند. باز هم سکوهای سرخ ورزشگاه در این شرایط وارد جنگ نشدند. ساکت شدند تا جو آبی فروکش کند. جرقه زودگذر استقلالی‌ها باز هم خیلی زود فروکش کرد. فقط تا گل حاج‌محمدی دوام آورد. اما به محض گل آگوستو این تراکتورسازی بود که جو ورزشگاه را به دست گرفت. تراکتوری‌ها بدون توجه به گل‌های بازی، در لحظات کلیدی شروع به سر و صدا می‌کردند. بعد از گل دوم هم جواب توهین استقلالی‌ها را دادند. آن‌ها وقتی آبی‌ها را مورد تمسخر قرار دادند که در زمین بازی هم پیش بودند. تا انتهای بازی همین روند ادامه داشت. تراکتوری‌ها در لحظات کلیدی شروع به تشویق می‌کردند. همیشه با گل تیم‌شان، جواب توهین را می‌دادند. برخلاف استقلالی‌ها که هنوز بعد از این همه سال راه و رسم تشویق را یاد نگرفته‌اند.
آبی‌ها قبل از بازی تخلیه انرژی کردند‏، بین دو نیمه علیه قلعه‌نویی شعار دادند، آخر بازی هم به کادرفنی اعتراض کردند. اما تراکتوری‌ها در تمام این لحظات ساکت بودند و در زمان برگزاری بازی و با سکوتِ آبی‌های ورزشگاه، تشویق درست و حسابی کردند. ختم کلام‎؛ تراکتورسازی قبل از مستطیل سبز، در روی سکوها هم بازی را برده بود.


حسام محسنیان
  ۹  
آی اسپورت
2016-05-09 15:40:49
نظر دهید
۹ نظر
-
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۱۹
حسام جان, لنگی بدبخت, خیلی حقیری
-
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۳۷
من یک بار بازی تاج و سوراختور ورزشگاه رفتن, بازی که با گل نکونام بردیم, کاملا قضیه برعکس بود و صدای اندک سوراختوریا نمیمد, فقط مسخره بازیشون رو میدیدیم ولی خف بودن
علی
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۴۶
من تو ورزشگاه بودم .
تو دعوای قلعه نوعی و رحمتی ، حرف همه مون این بود که این دعوای استقلالی هاست ! به ما چه !
تهش بازم استقلالی ها می بازن ! چه رحمتی بی ادبی می کرد چه نمی کرد !!!!
برای همین ساکت بودیم .... به وقتش آخر بازی قلعه نوعی رو تشویق کردیم
اسمان
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۵۵
اقای رحمتی با اینکارهابزرگ نمیشی برادراحترام بزرگترراداشته باش.تومربی میخوای تادرتمام اموراتش دخالت کنی.کیروش وقلعه نویی وخیلی ها اینطوری نیستن.بزرگ شومثل کریمی .
-
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۲۲
تماشاگران 4دق لالی باید بنشینن پای درس هوادارن تراختور کبیر.
تی تی
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۲۳
فرهنگ هواداران تراختور اروپایی هست ما سر ایران هستیم و از هر لحاظ یک سر و گردن بالاتر. یاشاسین آذربایجان یاشاسین تراختور کبیر
تراختورچی
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۲۷
از تماشگرنماهای 4دق لالی که به یک کبوتر زبان بسته رحم نمیکنند این چیزها عادی هست. اصولا این 4دق لالی ها فقط برای توهین و فحاشی به استادیوم می آیند و فاقد شعور لازم برای درک این مسائل هستند.
یاشاسین تراختور
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۲۹
هواداران تراختور یک الگو برای کل ایران هستند بهترین و پرشورترین و خلاقترین و تیفوسی ترین هواداران آسیا
-
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۵۰
اره دیدیم که چطوری تمام اتوبوسهایی که هواداران رابه ورزشگاه رسونده بود درب وواغون کرده بودن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر