فهرست
برانکو در راه استانکو: پایان دو دهه ناکامی مربیان خارجی پرسپولیس
برانکو در راه استانکو: پایان دو دهه ناکامی مربیان خارجی پرسپولیس

برانکو در راه استانکو: پایان دو دهه ناکامی مربیان خارجی پرسپولیس

آی اسپورت - مربیان خارجی در تاریخ پرسپولیس، دورانی کوتاه اما تاثیرگذار داشته‌اند. از 9 قهرمانی این تیم در ادوار مختلف لیگ سراسری ایران، 4 قهرمانی توسط مربیان خارجی بدست آمده است. آلن راجرز، اولین مربی بود که توانست پرسپولیس را قهرمان کند و دو بار با این تیم فاتح لیگ سراسری ایران شد. حدود 20 سال بعد، استانکو مربیگری پرسپولیس را پذیرفت و دو دوره پیاپی این تیم را به قهرمانی لیگ آزادگان رساند. بعد از رفتن استانکو، مربیان خارجی پرسپولیس در این دو دهه هیچ جامی با این تیم نیاورده‌اند و بهترین آن‌ها یعنی دنیزلی، لیگ ششم با پرسپولیس در رده سوم قرار گرفت. برانکو این هفته می‌تواند با قهرمان کردن پرسپولیس، به دو دهه ناکامی مربیان خارجی پرسپولیس پایان دهد.

نکته جالب اینکه در صورت قهرمانی پرسپولیس با برانکو، سهم خارجی‌ها از قهرمانی‌های پرسپولیس در لیگ سراسری ایران دقیقا پنجاه درصد خواهد شد. دو قهرمانی با راجرز، دو قهرمانی با استانکو و یک قهرمانی احتمالی با برانکو، برای مربیانی که مدت زیادی در ایران نبودند اما در همان دوره حضورشان موفقیت زیادی کسب کردند.

5 قهرمانی دیگر پرسپولیس با مربیان داخلی بوده و سه قهرمانی با علی پروین، یک قهرمانی با بیوک وطنخواه و یک قهرمانی با افشین قطبی بدست آمده است.کد خبر: 9406
     
آی اسپورت
2016-05-09 17:45:46
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر