فهرست
پیش‌بازی: وستهم یونایتد – منچستر یونایتد؛ بدرود بولین گراند
پیش‌بازی: وستهم یونایتد – منچستر یونایتد؛ بدرود بولین گراند

پیش‌بازی: وستهم یونایتد – منچستر یونایتد؛ بدرود بولین گراند

آی‌اسپورت – بعد از 112 سال، این آخرین بازیِ وستهم در آپتون پارک خواهد بود و قطعا حال و هوایی خاص به بازی خواهد داد. وستهم از سالِ آینده در استادیومِ المپیک میزبانِ رقبایش خواهد بود. شکستِ عجیبِ 4-1 شاگردانِ اسلاون بیلیچ، اولِ هفته مقابلِ سوانزی در همین استادیوم باعث شد تا شانسِ اندکِ وستهم برایِ رسیدن به جمعِ تاپ فور به پایان برسد، اما "چکش‌ها" هنوز امکان پنجم شدن، بالاتر از ساوتهمپتون، و کسبِ سهمیه‌یِ مستقیمِ یوروپا لیگ را دارند.
در سویِ دیگر زمین اما یونایتد هم وضعیتی خاص دارد. بعد از ماه‌ها بالاخره سرنوشتِ چهارم شدن و رسیدنِ به چمپیونز لیگِ سالِ آینده در دستانِ خودِ شاگردانِ لویی ون گال است. تساویِ 2-2 سیتی و آرسنال این فرصت را به یونایتد داده که سوایِ هر نتیجه‌ای که سیتی در روزِ آخر بگیرد، 6 امتیاز از دو بازیِ باقی مانده حکمِ چهارمی را داشته باشد. برایِ همین بازیِ امشب نقشی فوق‌العاده حیاتی برایِ آینده‌یِ یونایتد و البته لویی ون گال دارد. قهرمانیِ احتمالی در اف.ای کاپ (فینال مقابلِ کریستال پالاس) و چهارم شدن در لیگ و از دست ندادنِ چمپیونز لیگ می‌تواند فرصتی دوباره به ون گال بدهد تا حداقل قراردادِ سه ساله‌اش با باشگاه را به پایان برساند.
برایِ وستهم امشب غیر از آدریان، هیچ بازیکنی مشکلی برایِ به زمین رفتن ندارد. اما یونایتد نمی‌تواند از فلینی محروم و دارمیانِ مصدوم استفاده کند. آنتونی مارسیال سوالِ بزرگِ این بازی برایِ ون گال است. مارسیال در گرم کردنِ قبل از بازی مقابلِ نوریچ احساسِ گرفتگیِ عضله‌یِ پشتِ پایش را داشت و برایِ همین جایِ خودش را در ترکیبِ اصلی به ممفیس دپای داد. هنوز مشخص نیست که گرفتگیِ عضله‌یِ مارسیال، مهره‌ای که یونایتد نیازِ زیادی بهش در بعدِ هجومی دارد، تا چه حد است. جدا از بودن یا نبودنِ مارسیال، مارکوس رشفورد و دیلی بلیند که اولِ هفته استراحت کردند به ترکیبِ اصلی بازمی‌گردند.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-یونایتد در 14 بازیِ اخیرش در لیگ مقابلِ وستهم بدونِ شکست بوده است (11 برد، 3 مساوی).
2-هیچ بازیکنی بیشتر از وین رونی در بولین گراند به وستهم گل نزده است (7). رونی در مجموعِ 15 بازیِ لیگ، 11 بار دروازه‌یِ وستهم را باز کرده است.
3-وستهم در 8 بازی از 13 جدالِ اخیرش مقابلِ یونایتد در لیگ موفق به گل زدن نشده است.
4-هیچ تیمی در تاریخِ لیگِ برتر به اندازه‌یِ منچستر یونایتد در بازی‌هایِ سه‌شنبه شب امتیاز نگرفته است (میانگینِ 2.19 امتیاز از هر بازی، 28 برد، 10 مساوی، 5 باخت).
5-این آخرین بازیِ وستهم در بولین گراند (آپتون پارک) خواهد بود. وستهم در 384 بازیِ قبلیِ خانگی در لیگِ برتر 598 امتیاز کسب کرده است (167 برد، 97 مساوی، 119 باخت).
6-آخرین باری که یونایتد و وستهم در بولین گراند مقابلِ هم قرار گرفتند در بازیِ تکراریِ مرحله‌یِ یک چهارمِ نهاییِ اف.ای کاپ بود که با نتیجه‌یِ 2-1 به سودِ یونایتد به پایان رسید.
7-یونایتد از 7 بازیِ اخیرش در لیگ 5 برد، یک مساوی و یک باخت داشته است.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 

 
     
آی اسپورت
2016-05-10 08:49:24
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر