فهرست
آمار استقلال و پورحیدری؛ قهرمانی بدون منصورخان پرید
آمار استقلال و پورحیدری؛ قهرمانی بدون منصورخان پرید

آمار استقلال و پورحیدری؛ قهرمانی بدون منصورخان پرید

آی اسپورت - بسیاری از اهالی فن معتقدند اگر منصور پورحیدری در استقلال روی نیمکت می ماند و بیمار نمی شد استقلال همین حالا هم مدعی اصلی قهرمانی بود و پرسپولیس و استقلال خوزستان پشت سر این تیم قرار داشتند. برخی می‌گویند اگر پورحیدری بود استقلال به سفر سوئد که مظلومی با آن مخالف بود در آخرین تعطیلات برای بدنسازی لیگ برتر نمی رفت تا در چهار بازی بعد از این سفر آنهمه امتیاز از دست ندهد.
این افراد مدعی‌اند مدیران استقلال زیر فشار پورحیدری مجبور می شدند از لیست شش نفر پرویز مظلومی حداقل سه بازیکن را در نیم فصل جذب کنند نه اینکه هیچ بازیکنی برای مظلومی نگیرند و مهدی مومنی را هم به جا مانده از لیست ابتدای فصل بگیرند.
اما این ادعاها چقدر صحت دارد؟ آیا واقعا با اگر و اما می توان باشگاه داری کرد؟ پاسخ را باید آماری دید. استقلال تا پایان هفته سیزدهم که منصور پورحیدری را روی نیمکت خود داشت از سیزده بازی ۲۶ امتیاز گرفت و البته در دربی هم تا دقیقه ۹۳ از پرسپولیس جلو بود؛ این یعنی میانگین دو امتیاز از هر بازی.
از هفته چهاردهم تا هفته بیست و نهم استقلال ۲۵ امتیاز بدون پورحیدری کسب کرد. دربی را هم با چهار گل واگذار کرد تا میانگین ۱.۵ امتیاز از هر بازی را ثبت کرده باشد.
در واقع تاثیر منصور پورحیدری در استقلال و جانشینی فرزاد مجیدی به جای این مربی کهنه کار را می توان به وضوح در استقلال دید. استقلال بعد از پورحیدری سقوطی بسیار بد را تجربه کرده است و این نشان از اثرگذاری  مرد با تجربه استقلال دارد.
در واقع اگر آن میانگین امتیاز گیری با پورحیدری ادامه داشت، امروز  استقلال با ۸ امتیاز قهرمان لیگ برتر شده بود و این نشان می دهد که انتخاب جانشین برای پورحیدری اشتباه بوده است و مرد با تجربه تر و فنی تر و موسپید تری باید به جای  این مدیر روی نیمکت می‌نشست.
 
منبع: مهر
 
به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL 
     
آی اسپورت
2016-05-10 11:16:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر