فهرست
نگاه روز: چرا عدم راه یابی به لیگ قهرمانان می تواند به نفع آرسنال باشد؟!
نگاه روز: چرا عدم راه یابی به لیگ قهرمانان می تواند به نفع آرسنال باشد؟!

نگاه روز: چرا عدم راه یابی به لیگ قهرمانان می تواند به نفع آرسنال باشد؟!

آی اسپورت - آرسنالی ها در تلاش بودند تا به 9 سال عدم موفقیت در کسب افتخار پایان دهند. آن ها گرچه این شانس را دارند تا با قهرمانی در جام حذفی این طلسم را بشکنند اما موقعیت آن ها در لیگ برتر به شدت به خطر افتاده است.

آن ها ممکن است برای اولین بار در 17 سال اخیر از راه یافتن به جمع نخبگان اروپا باز بمانند و این اتفاقی بسیار تلخ و نا امید کننده برای هواداران محسوب می شود.


آبی های مرسی ساید پس از پیروزی 3-0 در مقابل آرسنال اکنون به فاصله ی 1 امتیازی آن ها رسیده اند. اورتون 1 بازی عقب افتاده نیز پیش رو دارد که برای عبور از آرسنال کافی به نظر می رسد.

این تنها نتیجه ی بازی نبود که هواداران را نا امید کرده بود بلکه عملکرد آرسنال نیز فراتر از فاجعه بود. آن ها هیچ روحیه ی مبارزه طلبی از خود نشان ندادند و در طول بازی کاملا سردرگم به نظر می رسیدند.

هواداران اورتون نیم ساعت مانده به پایان بازی خیلی زود شروع به خواندن شعار پیروزی کردند و این مسئله برای هوادارن آرسنال بسیار معنا دار به نظر می رسید.

آرسنال دقیقا مغلوب فوتبال هجومی شد که همیشه خود از آن به عنوان اسلحه ای برای نابود کردن حریفان استفاده می کرد.

رکورد آرسنال در برابر تیم های بالای جدولی نا امید کننده است. آن ها 20 گل در خارج از خانه مقابل 5 تیم بالای جدول دریافت کرده اند که این مسئله برای تیمی در حد و انداز های آرسنال بسیار تحقیر آمیز است.

شاگردان ونگر شنبه به مصاف ویگان در نیمه نهایی اف ای کاپ خواهند رفت و امیدوارند تا به روند ناکامی هایشان از سال 2005 به این سمت پایان دهند.


گرچه آرسن ونگر عدم اعتما به نفس را دلیل عمده ی ناکامی های آرسنال در این فصل عنوان می کند اما دیگر بعید است که هواداران آرسنال نسبت به این دست از حرف ها اهمیتی قائل شوند. ونگر در این مدت به هیچ عنوان نتوانسته است چاره و راه حلی برای خارج کردن تیم از بحران پیدا کند.

یک فصل حضور در یورو لیگ مسئله ای است که آرسنال به آن نیاز دارد تا بالاخره یک نفر راه حلی برای مشکلات تیم در طول فصل پیدا کند.  رتبه ی پنجمی آرسنال در این فصل باشگاه را مجبور خواهد کرد تا تکانی به خودش بدهد.

آرسن ونگر قرار داد جدید 2 ساله ای را قبول کرده است که احتمالا در تابستان به امضا خواهد رسید اما به راستی او چه دلایلی برای امضای این قرار داد دارد؟!

ونگر ماه قبل 1000 مین حضورش بر روی نیمکت آرسنال را جشن گرفت که این عدد گذر عمر وی را در این تیم نشان می دهد.

این روزها مجددا نظریه ی خروج آرسن ونگر و فرصت دادن به حضور ایده های جدید در باشگاه تقویت شده است. باید دید ونگر پیرامون این مسئله چه واکنشی نشان خواهد داد. باید دید او تا چه اندازه از گذشته ها درس آموخته است.

او نگاهش به فصل نقل و انتقالات را این فصل تغییر داد و مسوت اوزیل ستاره ی مادرید را با قرار دادی بسیار سنگین به خدمت گرفت. اما او باز هم فرصت هایی را در فصل نقل و انتقالات از دست داد. ناکامی در خرید مهاجمی طراز اول بدون شک برای آرسنال در طول فصل بسیار گران تمام شده است. او همچنین جانشینی برای بازیکنان مصدومش در نیم فصل دوم نیافت که این مسئله نیز نشان از ضعف نیمکت آرسنال دارد.

اگر ونگر نمی تواند پاسخی برای ده ها سوال مطرح شده پیرامون تیمش بیابد، بهتر است از گود خارج شود تا اینکه عظمت و احترام او در آینده زیر سوال برود.

گرگ استوبارت

ترجمه: شهاب شهابی

     
آی اسپورت
2014-04-08 18:10:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر