فهرست
یادداشت روز: وقتی بایرن هم می تواند شکننده باشد
یادداشت روز: وقتی بایرن هم می تواند شکننده باشد

یادداشت روز: وقتی بایرن هم می تواند شکننده باشد

آی اسپورت - زنگ خطر برای پپ گواردیولا به صدا درآمده است و تیم او اگر در دیدار برگشت مقابل یونایتد هوشیار نباشد ممکن است از لیگ قهرمانان کنار برود.

تساوی مقابل هافنهایم و یونایتد و همچنین شکست در برابر آگسبورگ نشان می دهد که شاگردان پپ پس از مسجل شدن قهرمانیشان در بوندس لیگا هیچ بازی را با پیروزی پشت سر نگذاشته اند.

گرچه گواردیولا عکس العملی طبیعی به شکست مقابل آگسبورگ نشان داد اما باید پذیرفت که پیروزی در بازی های هر چند تشریفاتی نیز به تیم کمک می کند تا از ریتم و فرم خوب خودش دور نشود.

مانوئل نویر قبل از دیدار رفت به خوبی به هم تیمی هایش پیرامون مصاف با یونایتد هشدار داده بود. نویر با مقایسه ی یونایتد و چلسی 2012 در گفتگو با خبرنگاران گفت: "  ما باید به خوبی 2 سال پیش را به یاد بیاوریم. چلسی آن سال در لیگ برتر ششم شد اما در فینال ما را برد و قهرمان لیگ قهرمانان شد. وضعیت یونایتد در این فصل بی شباهت به چلسی نیست."در سال 2011 بایرن در شرایطی تقریبا مشابه در روزهایی که خوب عمل نمی کرد، در آلیانزآره نا از لیگ قهرمانان اروپا کنار رفت. بایرنی ها در سال 2011 نیز در برابر دورتموند، شالکه و هانوفر 3 شکست را متحمل شدند و در نهایت نیز در خانه در برابر اینتر راه به جایی نبردند و از دور رقابت ها کنا رفتند. خطر حذف در آلیانزآره نا مجددا در سال 2014 احساس می شود.

بایرن در نهایت در برابر شاگردان مارکوس وینزیرل شکست خورد تا رکورد بی شکستی اش در طول فصل بیش از این پابرجا نماند. این شکست همچنین به 54 بازی بدون شکست آن ها در بوندسلیگا پایان داد. بایرن در 9 بازی اخیر تنها موفق به ثبت 1 کلین شیت شده است و این مساله نشان می دهد که باز شدن دروازه ی آن ها در دیدار برگشت نیز چندان دور از ذهن نمی تواند باشد.

گواردیولا با تکبر خاصی پس از شکست مقابل آگسبورگ صحبت می کرد. او اعتقاد داشت که این شکست به هیچ وجه مسئله ی مهم تلقی نمی شود و همچنین تصمیم او مبنی بر استراحت به بعضی بازیکنان کلیدی کاملا صحیح بوده است: " اگر این بازی مهم تلقی می شد آن وقت ما ریبری، روبن و لام را به میدان می فرستادیم. بوندسلیگا برای ما با قهرمانی تمام شده است."

گواردیولا همچنین تاکید کرد که تنها سایه ای از بایرن در برابر آگسبورگ به میدان رفته بود. 3 بازیکن برای اولین بار در ترکیب قرار می گرفتند. با این حال او در برابر یونایت نیز همه ی بازیکنانش را در اختیار نخواهد داشت. غیبت شواین اشتایگر و مارتینس به علت محرومیت و همچنین تیاگو به علت مصدومیت، دست او را در میانه ی میدان خالی کرده است. به این ترتیب فیلیپ لام و تونی کروس در میانه ی میدان قرار خواهند گرفت و جلو تر از آن ها گوتزه یا مولر نزدیک به مانژوکیچ کار خواهند کرد.

مصدومیت شکیری نیز مزید بر علت شده است تا پپ انتخاب های گوناگونی در چیدمان تیمش نداشته باشد. او در جریان پیروزی 6-1 تیمش مقابل ولفسبورگ از شکیری،روبن و مولر به طور همزمان استفاده کرده بود.

در آن سوی میدان مویس و شاگردانش اوضاع مناسبی دارند. پیروزی شیرین در برابر نیوکاسل روحیه ی آن ها را در برابر مونیخ چند برابر خواهد کرد. علی رغم مصدومیت رابین فن پرسی، منچستر در 3 دیدار اخیرش موفق شده است تا 9 بار دروازه ی حریفان را باز کند. با وجود اینکه مویس ماتا را نیز در این دیدار به همراه نخواهد داشت اما همچنان از نیروهای خوبی در فاز تهاجمی برخوردار است. یانوزای در فرم خوبی است و کاگاوا نیز این روزها بسیار بهتر کار می کند. چیچاریتو نیز بدون شک ذخیره ای طلایی برای تیم مویس محسوب می شود. به این ترتیب یونایتد با توجه به ضعف های دفاعی بایرن از شانس خوبی برای گل زدن در آلیانز آره نا برخوردار است و تنها راه آن ها برای صعود نیز به ثمر رساندن گل خواهد بود.

اگر یونایتد بتواند همچون بازی رفت خوب دفاع کند و راه های نفوذ را بر بازیکنان سرعتی بایرن ببندد، آن گاه شانس خوبی برای موفقیت خواهد داشت. اکنون آن ها از اعتماد به نفس خوبی نیز برخوردار هستند که نکته ای کلیدی در دیدار مقابل بایرن محسوب می شود. در آستانه ی بازی برگشت دو تیم در آلیانز آره نا، دیگر نمی شود با قاطعیت از صعود بایرن صحبت کرد.

پیتر استانتون

ترجمه: شهاب شهابی

     
آی اسپورت
2014-04-08 18:22:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر