فهرست
سوال روز: وزارت ورزش فهرست استقلالی ها را هم منتشر می کند؟!
سوال روز: وزارت ورزش فهرست استقلالی ها را هم منتشر می کند؟!

سوال روز: وزارت ورزش فهرست استقلالی ها را هم منتشر می کند؟!

آی اسپورت- روز گذشته یکی از عجیب ترین اتفاقات و افشاگری های چند سال اخیر در فوتبال کشورمان رخ داد و طی آن وزارت ورزش فهرستی از مبالغ قرارداد و دریافتی بازیکنان پرسپولیس را به رسانه ها داد.
اتفاقی که البته حاشیه های این تیم را دو چندان کرده است.
اما سوالی که پیش می آید این است که آیا وزارت فهرست مالی باشگاه استقلال را هم به مانند هم تای قرمزپوشش منتشر خواهد کرد ؟! مطمئنا در صورت پایان لیگ و قهرمان نشدن قرمزپوشان پایتخت وزیر و وزارت تحت شدیدترین حملات از سمت پرسپولیسی ها و طرفدارانشان قرار خواهند گرفت. آنها متهم اند که پیش از دیدار با راه آهن با پیش کشیدن موضوع دو میلیارد ذهن بازیکنان را به هم ریخته اند و با انتشار لیست قراردادها به طور کل تیم را به هم ریخته اند. اما وزارت برای آنکه نشان دهد در این قضیه یکطرفه رفتار نکرده است شاید لیست دریافتی استقلالی ها را هم منتشر کند. آبی پوشان پایتخت هم مطمئنا قرارداد هایشان تفاوت چندانی با تیم پرسپولیس نخواهد داشت و آنها هم تقریبا 50 درصد را دریافت کرده اند.
البته نکته ای که در این بین وجود دارد این است که استقلالی ها با ضریب انحراف بیشتری دستمزد گرفتند. در بین آبی پوشان بازیکنی مثل منتظری صد در صد قراردادش را دریافت کرده و بازیکنی هم وجود دارد که 30 درصد را هم نگرفته است. از این منظر هم می توان نگاه کرد که آبی پوشان در طول لیگ دست به اعتصاب نزدند و مانند پرسپولیسی ها جبهه ی سنگینی علیه وزارت ورزش نگرفتند تا این وزارتخانه بخواهد استقلالی ها را به نوعی تنبیه کند و رقم قرارداد هایشان را منتشر کند. به هر حال باید صبر کرد و دید آیا این لیست برای استقلالی ها هم افشا خواهد شد. مقدار دستمزد بازیکنانی مثل رحمتی ، نکونام و تیموریان مطمئنا جالب خواهد بود!
در آخر این نکته محرز است که از سال آینده رقم قرارداد مخفی نخواهیم داشت و طبق دستورالعمل فدراسیون باشگاه ها باید به طور شفاف قراردادهای بازیکنانشان را منتشر کنند. 

     
آی اسپورت
2014-04-08 13:10:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر