فهرست
یادداشت روز: دست های "آلوده" به جای دست های "سیاه"
یادداشت روز: دست های "آلوده" به جای دست های "سیاه"

یادداشت روز: دست های "آلوده" به جای دست های "سیاه"

آی اسپورت - با حکمی که فیفا مبنی بر محرومیت باشگاه بارسلونا داد، مدیران و مسئولان این باشگاه صحبت از دست های سیاه کردند. دست های سیاهی که پشت پرچم سفید رقیب دیرینه ی بارسا یعنی رئال مادرید پنهان شده اند. آن ها ردپایی از حضور فلورنتینو پرس در قضیه ی "نیمار گیت" کشف کرده اند که قرار است همراه با دیگر حقایقی که گواه بی گناهی کاتالان هاست، روزی منتشر شود. من در فلورنتینو پرس ظرفیت هر چیزی و هر کاری را می بینم، اما سر این دو موضوع نه!

خیلی ساده و مشخص است که بارسا در این دو موضوع خطای بزرگی مرتکب شده است. قرارداد نیمار دایره المعارفی از قراردادهای غیررسمی و الحاقی است که قطعا به این منظور ایجاد شده است تا سایر هم تیمی های این بازیکن در بارسلونا ندانند او چه میزان حقوق می گیرد. قضیه ی بازیکنان زیر شانزده سال نیز اشتباهی ساختاری بوده است. بارسلونا در جهتی رفتار کرده است که خود را مجری کارهای خوب می داند و ازینرو این حق را برای خود قائل است که قوانین را لگدمال کند. قوانین برای دیگران است.

اما قانون کوچک و بزرگ و خوب و بد نمی شناسد. همه در برابر قانون یکسانند و بارسا بارها به خاطر قانون شکنی هایش از نهادهای مختلف تذکر گرفته بود.

موضوع قرارداد نیمار توسط یکی از اعضای باشگاه مورد بررسی قرارگرفته است. شخصی که به هیچ نهاد یا سازمانی وابسته نبود. فکر نمی کنم مادرید پشت این قضیه نقشی داشته باشد. اما موضوع قراردادهای بازیکنان زیر 16 سال توسط یک منبع نامشخص افشا شد که البته من نمی دانم این قضیه ربطی به تیم رئال دارد یا خیر. اما خوب است این را بدانیم که رئالی ها در کمیسیون بررسی قانون فوق به نفع بارسا رای دادند. درست است که عقب ماندن بارسا از رقابت در سطح اسپانیا و جهان به سود رئال مادرید است اما این که فرض کنیم تمام مسائل فوق توطئه ی رئالی هاست و کسی هنوز مطمئن نیست کار چه کسی می تواند باشد، مثل این می ماند که دو را با دو جمع کنیم و نتیجه شانزده شود.

وقتی بارسا کار اشتباهی انجام نداده باشد، پای رئال هم وسط نمی آید.

این حکم نباید به بارسا کمک کند که نقش قربانی را بازی کند، بلکه باید به آن ها بفهماند که در حال اشتباه کردن هستند.

آلفردو رلانیو / روزنامه ی آس

ترجمه: وحید فتوحی / آی اسپورت

     
آی اسپورت
2014-04-08 13:29:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر