فهرست
گزارش روز : آمار شهادت می دهند؛ احتمال حذف رئال چیزی نزدیک به صفر !
گزارش روز : آمار شهادت می دهند؛ احتمال حذف رئال چیزی نزدیک به صفر !

گزارش روز : آمار شهادت می دهند؛ احتمال حذف رئال چیزی نزدیک به صفر !

آی اسپورت - رئال مادرید امشب در حالی بازی برگشت خود در مقابل دورتموند را برگزار می کند که در بازی رفت با نتیجه 3-0 حریف خود را شکست داده است. دورتموندی ها از امیدواری به جبران این نتیجه و صعود به نیمه نهایی صحبت می کنند اما روزنامه " آ اس " نگاهی داشته به تاریخچه مسابقات اروپایی و احتمال بازگشت دورتموند و جبران نتیجه 3-0 و این احتمال را از دریچه آمار بررسی کرده است !« از زمانیکه قانون گل زده در خانه حریف در هنگام مساوی شدن بازی های رفت و برگشت در فوتبال نهادینه شد ، 424 بازی در مراحل حذفی تمام جامهای اروپایی ، دیدار رفتشان با سه گل اختلاف به سود میزبان تمام شده است. آمار نشان می دهد که تنها در 24 مورد ( 5.67 درصد ) تیم بازنده موفق به جبران این نتیجه در خانه خود و در دیدار برگشت شده است. و از این 24 مورد نیز 9 بازی به ضربات پنالتی کشیده شده و جالبتر اینکه در هر 9 بازی هم تیم میزبان برنده بازی در ضیافت پنالتی ها بوده است. از طرفی در تاریخ باشگاه رئال مادرید سابقه نداشته است که این تیم بازی رفت را با سه گل اختلاف برده باشد ولی در بازی برگشت با شکست از حریف از دور رقابت ها کنار رفته باشد »

« تنها باشگاه اسپانیایی که برتری 3-0 دیدار رفت را از دست داده است اسپانیول نام دارد .این تیم در فصل 1987-1988 در فینال جام یوفا برد 3-0 دیدار رفت را در برابر لورکوزن با شکست 3-0 در دیدار برگشت از دست داد و در ضربات پنالتی نیز لورکوزن قهرمان جام یوفا شد »

« اما رئال مادرید در 39 مسابقه خود در تمام مراحل حذفی اروپایی که شامل : 22 بازی در لیگ قهرمانان ؛ 12 بازی در سوپرجام اروپا ، دو بازی در جام برندگان جام و 3 بازی در جام یوفا می شود ، دیدار رفت را با 3 گل اختلاف به سود خود خاتمه داده است که در هیچ یک از این دیدارها تیم بازنده موفق به حذف رئال در بازی برگشت نشده است. تنها این میلان بوده که در سال 1968 به حذف رئال نزدیک شد ولی موفق به انجام این کار نشد. میلان بازی رفت را در برنابئو 4-1 واگذار کرده بود و در سن سیرو با وجود زدن دو گل در نیمه اول بازی موفق به زدن گل سوم و صعود به مرحله بعد نشد »

با این تفاسیر و به شهادت آمار احتمال اینکه امشب دورتموند بتواند رئال را از رسیدن به نیمه نهایی باز دارد چیزی نزدیک به صفر است.


     
آی اسپورت
2014-04-08 14:39:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر