فهرست
گزارش ویژه: استقلال چوب خریدهایش را می‌خورَد؟
گزارش ویژه: استقلال چوب خریدهایش را می‌خورَد؟

گزارش ویژه: استقلال چوب خریدهایش را می‌خورَد؟

آی اسپورت - پنجم شدن در لیگ سیزدهم و جبران! کردنش با ششمی در لیگ چهاردهم، پایان سومین مقطع حضور امیر قلعه نویی را روی نیمکت استقلال رقم زد. پرویز مظلومی برای دومین بار برگشت تا حداقل سهمیه بگیرد که فعلا گرفته ولی تیمی که 25 هفته صدرنشین بود حالا کمترین شانس قهرمانی را دارد. دلیلش؟ این لشکر مصدومان، ناآماده ها و بی کیفیت های خریداری شده در ابتدا و میانه فصل.
مهدی رحمتی
بهترین خرید استقلال؟ نه؛ بازگشت او اطمینان را به درون دروازه استقلال برگرداند ولی رحمتی هم کم اشتباه نکرد. او در این فصل بارها با واکنش های طلایی اش مانع باز شدن دروازه استقلال شد ولی گل بد هم کم نخورد مثلا در دور رفت جلوی سیاه جامگان، پدیده، نفت و راه آهن و در دور برگشت برابر پرسپولیس، سایپا و تراکتورسازی. ضمن اینکه او این فصل تا اینجای کار 6 کارت زرد گرفته، 2 بار محروم شده و چند بازی را هم به دلیل مصدومیت از دست داد.
امین حاج محمدی
به عنوان جانشین امیرحسین صادقی خریداری شد ولی حتی از بدترین فصل او هم بدتر بود. استقلال با حضور او در قلب خط دفاع حتی یک بار هم کلین شیت نکرد و البته با اشتباهات سریالی اش همه شانس و امیدش برای قهرمانی را از دست داد.
میثم مجیدی
خریداری شد چون خوب گل می زد درحالیکه اصولا یک مدافع را با کیفیت دفاعی اش می سنجند نه قدرت گلزنی اش که اگر اینطور بود مهدی هاشمی نسب بهترین مدافع تاریخ ایران لقب می گرفت. مجیدی به قدری در استقلال بد کار کرد که در یک سوم پایانی فصل جایش را به یک بازیکن 18 ساله و کاملا بی تجربه به نام امید نورافکن داد.
روزبه چشمی
بهترین خرید استقلال؟ بی تردید؛ تا روزیکه او در میانه زمین استقلال حضور داشت و مثل یک «هشت پا» همه توپ های جلوی مدافعان این تیم را «جارو» می کرد تیم مظلومی به ندرت باج می داد ولی وقتی برابر پدیده به زمین افتاد و دیگر بلند نشد، تیم مظلومی وارد سکته های پیاپی شد. استقلال با چشمی در 23 بازی 2 بار باخت و بدون چشمی هم در 6 بازی 2 بار.
پرو پییچ
تنها 487 دقیقه در 29 هفته (2610 دقیقه) بازی کرده درحالیکه به عنوان آقای گل تاریخ لیگ آلبانی خریداری شد. پییچ هرگز کیفیت فیلم هایش را نداشت و ثابت شد مظلومی چه کارنامه درخشانی در خرید خارجی ها دارد؛ آندره لوییز، فیلیپه دسوزا، اندرسون سانتوس، ریوالدو، شیحی و البته پییچ.
فرشید اسماعیلی
یک بازیکن جوان که هرگز مورداعتماد مظلومی قرار نگرفت. اسماعیلی در بهترین فرم بازی این فصلش برابر پرسپولیس از ترکیب بیرون رفت تا خرسندنیا بازی کند. اسماعیلی بازیکن خوبی است ولی قطعا نه برای استقلال. شاید یکی، دو فصل حضور در استقلال بتواند از او بازیکنی خوب بسازد.
ریوالدو
9 دقیقه، 15 دقیقه، 63 دقیقه و تمام! این کارنامه خرید برزیلی مظلومی بود که به استقلال آمد تا نقش هافبک بازیساز این تیم را ایفا کند ولی هیچکدام از خصوصیات بازی در چنین پستی را نداشت. درگیری اش با بازیکنان استقلال اهواز در هفته چهارم تنها خاطره ای است که از او داریم. راستی قصه پولی که به او پرداخت شد یا نشد به کجا رسید؟
جابر انصاری
خیلی بد، بد، خوب، بد و دوباره خیلی بد؛ این روند بازیهای جابر انصاری برای استقلال بود. ستاره فصل قبل گسترش فولاد 10 هفته طول کشید تا اولین گلش را برای استقلال بزند. 4 هفته متوالی گل زد و دوباره وارد مقطعی بحرانی شد با زدن تنها یک گل در 10 بازی. در دربی برگشت گلش در دربی رفت را تکرار کرد هرچند نمایش خوبی نداشت. برابر تراکتورسازی هم که اصلا در بازی دیده نشد. مظلومی و بخصوص صالح از انصاری ناآماده این روزها بسیار ناراحت و عصبانی هستند.
مهدی مومنی
اولین و آخرین خرید نیم فصل استقلال بود که فقط 204 دقیقه بازی کرد شامل تنها یک بازی بیش از 60 دقیقه. نه گل زد، نه پاس گل داد و تنها آیتم های کارنامه اش گرفتن یک کارت زرد برابر استقلال اهواز، قهر کردن بابت خط خوردن از فهرست بازی برابر پدیده و اخراج شدن از تمرین استقلال بعد از شکست برابر تراکتورسازی بود.
عادل شیحی
از هفته بیست و دوم وارد ترکیب استقلال شد و جز همان توپی که در دومین دقیقه پوشیدن پیراهن این تیم به تیر عمودی دروازه راه آهن کوبید، دیگر هیچ کاری نکرد. شیحی قرار بود گمشده استقلال باشد ولی با مصدومیت و تعویض شدنش در دربی، همه چیز را خراب کرد و قطعا 4 بازی آخر استقلال در این فصل را از دست داده. او 80 هزار دلار گرفت یعنی 272 میلیون تومان (با احتساب دلار 3400 تومانی) و تنها 318 دقیقه بازی کرد یعنی دقیقه ای 850 هزار تومان!
 
علیرضا خطیبی


کد خبر:9402
 
به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL 
 
 
  ۵  
آی اسپورت
2016-05-11 11:34:13
نظر دهید
۵ نظر
-
چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۰:۲۲
آخه چقدر عقده ای هستین شما!! رحمتی خوب نبوده پس کی خوبه؟؟؟ بعد علیفر رو مسخره میکنید
فرهاد
چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۰:۲۵
مظلومی کلا مربی نیست
فرناز
چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۰:۳۰
پدر معنوی این فصل استقلال فرهاد مجیدی را یادتون رفت : نقش فری چی ؟؟؟
-
چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۱:۰۹
رحمتی چشمی انصاری اسماعیلی خوب بودن
-
چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۰۶
اگر به نحوه مصدوم شدن بازیکنها دقت کنید میشه فهمید که اگر مظلومی تقسیم نیرو می کرد و بازیکنهای مصدومش رو تو بازی هایی که نباید بازی می کردن بازی نمی داد ، تو بازی های بزرگ کارش گره نمی خورد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر