فهرست
گزارش: رناتو سانچس، ستاره‌یِ جدیدِ بایرن مونیخ
گزارش: رناتو سانچس، ستاره‌یِ جدیدِ بایرن مونیخ

گزارش: رناتو سانچس، ستاره‌یِ جدیدِ بایرن مونیخ

آی‌اسپورت – رناتو بعد از اینکه برایِ اولین بار در ماهِ اکتبر در ترکیبِ تیمِ اصلیِ بنفیکا به زمین رفت، بدل به یکی از کلیدی‌ترین مهره‌هایِ تیمش شد. هافبکِ 18 ساله‌یِ بنفیکا جا پایِ بزرگانی مثلِ اکسل ویتسل، انزو پرز و نمانیا ماتیچ گذاشت و خیلی زود از جایگاهِ یک پدیده به یک ستاره رسید. و حالا در رناتو در حالیکه هنوز یک فصلِ کامل در سطحِ اولِ فوتبالِ اروپا هم بازی نکرده، با قیمتِ 35 میلیون یورو راهیِ بایرن مونیخ شده است.
رناتو از 11 سالگی در آکادمیِ بنفیکا بزرگ شد و وقتی بالاخره فرصتِ بازی در تیمِ اول را پیدا کرد مسئولینِ باشگاه خیلی زود دریافتند که چه جواهری دارند و باید ازش محافظت کنند. برایِ همین بود که در همان ماهِ دسامبر رناتو قراردادی جدید با بنفیکا تا سالِ 2021 امضا کرد که بندِ آزادی‌اش 80 میلیون یورو بود. این رقم رکوردِ بندِ آزادیِ بنفیکا که متعلق به اسکار کاردوزو بود را شکست (60 میلیون یورو). البته مشخص بود که رناتو دیر یا زود به یکی از غول‌هایِ اروپایی خواهد رفت، اما بنفیکا قصد داشت تا جایِ ممکن از این ترنسفر سود کند.
رناتو دیروز قراردادش را با بایرن امضا کرد و بلافاصله به پرتغال برگشت. با اینکه رناتو با کارتِ قرمزی که در بازیِ قبلی دریافت کرد، بازیِ آخرِ لیگ را از دست می‌دهد، اما تاثیری که او در صدرنشینی و در یک قدمیِ قهرمانیِ قرار گرفتنِ بنفیکا داشت غیرِ قابلِ چشم‌پوشی است. دو روز قبل از اینکه رناتو برایِ اولین بار برایِ بنفیکا در لیگ به زمین برود، تیمش 8 امتیاز کمتر از اسپورتنگِ صدرنشین داشت. اما در ادامه در 22 بازی‌ای که رناتو بازی کرد، بنفیکا 20 برد، یک مساوی و تنها شکست مقابلِ پورتو به دست آورد و حالا در فاصله‌یِ تنها یک هفته به پایانِ لیگا ناش 2 امتیاز بیشتر از اسپورتینگ در صدرِ جدول دارد.
انرژی و نوعِ بازیِ رناتو سانچس است که او را بدل به یکی از جذاب‌ترین جوان‌هایِ فوتبالِ اروپا می‌کند. رناتو هافبکی باکس-تو-باکس است، با تعادلی بسیار بالا در بعدِ دفاعی و هجومیِ بازی‌اش. همین کیفیتِ بازیِ رناتو بود که منچستر یونایتد را به شدت بهش علاقه‌مند کرد. اما وقتی به آمارِ دقایقی که رناتو این فصل بازی کرده نگاه می‌کنیم، با توجه به پست و نوعِ بازی‌اش، از انرژیِ باورنکردنیِ او خبردار می‌شویم. رناتو این فصل 53 بازی کرده است (با توجه به بازیِ این هفته مقابلِ ماریتیمو که در همان نیمه‌یِ اول با گرفتنِ دو کارتِ زرد از زمین اخراج شد). این 53 بازی برایِ تیمِ اول و تیمِ دومِ بنفیکا و تیم جوانانِ پرتغال بوده است. در مجموع رناتو این فصل 4054 دقیقه بازی کرده و در کلِ فوتبالِ پرتغال تنها روی پاتریسیو (دروازه‌بان) با 4516 دقیقه، بیشتر از او در زمین بوده است.
اما فصل هنوز برایِ رناتو به پایان نرسیده است. بعد از اینکه او برایِ اولین بار برایِ تیمِ ملی پرتغال به زمین رفت، روی کاستا، مدیرِ ورزشیِ بنفیکا، از رناتو به عنوانِ "مشکلی شیرین" برایِ تیم ملی یاد کرد. رناتو اگر فرصت بهش برسد در یورو 2016 هم به درخششِ خودش ادامه خواهد داد و بایرنی‌ها را بیش از پیش امیدوار به آینده خواهد کرد.
 
     
آی اسپورت
2016-05-11 11:24:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر