فهرست
یادداشت ویژه: سه فریم از تیم شایستۀ سقوط
یادداشت ویژه: سه فریم از تیم شایستۀ سقوط

یادداشت ویژه: سه فریم از تیم شایستۀ سقوط

آی اسپورت- جایی نوشتم که ملوان را دوست ندارم و مایلم که سقوط کند؛ تاکید هم کردم که دست‌کم نیمی از من گیلانی‌ست و پدرکشتگی با ملوان ندارم. ولی خب دوستان حتّی آگاه فوتبالی هم در موضع هواداری ملوان مرا متّهم به این کردند که به عنوان هوادار پرسپولیس چون از مازیار زارع و پژمان نوری و ملوان دل خونی دارم این حرف را زدم. اینجا سه صحنه از واپسین بازی این تیم را مرور می‌کنم. از حوصلۀ جمع فیسبوکی خارج است؛ فقط جهت ثبت در تاریخ نوشتم که اگر ملوان باز هم به لطف جنگندگی روز پایانی در لیگ برتر ماندگار شد، باز هم از نظر من تیمی شایستۀ سقوط است؛ تیمی که فوتبال بازی نمی‌کند.
ملوان نیمۀ اوّل به گل رسیده‌ست. تمام مدّت نیمۀ دوم تا دقیقۀ 85 توی یک سوم دفاعی خودش جمع شده تا اینکه گل مساوی را خورده. حالا دوباره جنب و جوش بازیکنان برای بردن و فرار زودهنگام از سقوط راه افتاده.
1- دو دقیقۀ بعد، دقیقۀ 87، درویشی مهاجم این تیم فرصتی بسیار عالی برای گلزنی دارد امّا توپ را به بیرون می‌زند و سپس روی زمین می‌افتد و درخواست تعویض می‌کند. این دومین بازیکنی‌ست که درخواست تعویضش را کرده؛ نخستینش یوسف‌زاده گلزن ملوان بود که همان دقیقه‌های آغازین نیمۀ دوم خودش را تعویض کرد. این تیم همان تیمی‌ست که بازیکنانش در زمان آماده‌سازی پیش‌فصل با شلوارک مامان‌دوز در زمین جمع می‌شدند و هیچ کس نبود تمرین‌شان بدهد.
2- تصویر دقیقۀ 89 را نشان می‌دهد. توپ در کنج سمت چپ خط دفاع ملوان از زمین خارج می‌شود و مدافع چپ این تیم با جدّیّت ویژه‌ای توپ را به عزّت پورقاز می‌سپارد و او هم با آب و تاب از دفاع میانی به آن نقطه می‌آید تا از «آنجا» پرتابی بلند داشته باشد. مشابه این اتّفاق بارها در بازی مقابل سایپا هم رخ داده بود. این تیم دقیقا چه تفکّری را دنبال می‌کند؟
3- پیش از همۀ اینها، توی همین دو عکس به سکّوهای خالی دقّت کنید. تیمی که قرار است همه را بسیج پشت سر خود داشته باشد برای ماندن، با این همه ادّعا، در چنین روزهای حسّاسی همین ورزشگاه پنج هزار نفریش را هم نمی‌تواند پر کند. این تیم دقیقا چه دارد؟ جز تاریخ و نامی که هنوز بعضی‌ها در آن گیر کردند؟

پوریا طباطبایی
  ۳  
آی اسپورت
2016-05-11 13:48:00
نظر دهید

۳ نظر
فرزین
چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۳۰
باعث تاسف است که گیلانی هستید و آرزوی سقوط نماینده گیلان را دارید. به کوری چشم همه بدخواهان ملوان در لیگ می ماند. تحلیلهایتان هم بسیار مضحک بود
شاهین
چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۷:۰۸
زیاد حرص نخور اخوی، وقتمون تلف شد این متون رو خوندیم. نقدت توی سطح لیگ دو اونورا بود، خودشو ناراحت نکن. به کوری چشم دشمنان داخلی و خارجی و ایرااااااااااااااااااااااان تا ابد ملواااااااااااااااااااان
رضا مظلوم
چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۷:۱۵
یعنی اصلا معلوم نیست که از روی حسادت و بخل نوشته اید !! اصلا !!

اینقدر هم عقده داشتن نوبره !
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر