فهرست
یادداشت روز : همان بهتر که رونالدو امشب را استراحت کند !
یادداشت روز : همان بهتر که رونالدو امشب را استراحت کند !

یادداشت روز : همان بهتر که رونالدو امشب را استراحت کند !

آی اسپورت - مصدومیت ادامه دار رونالدو باعث شده است که رئال مادرید امشب نیز بدون حضور وی در برابر دورتموند قرار بگیرد . نکته جالب اینجاست که رئال مادرید در سه سال اخیر هرگز بدون رونالدو شکست نخورده است و در این فصل نیز در 8 بازی خود در غیاب رونالدو 7 بار پیروز شده و 1 بار به تساوی رسیده است. " آلفردو رلانیو " نگاهی داشته به تاثیر عدم حضور رونالدو در ترکیب رئال مادرید :

« کریس از ناحیه تاندون پا مصدوم است و درد می کشد و امشب هم در ترکیب ثابت رئال حضور نخواهد داشت. ممکن است به او بازی هم نرسد ؛ خوب ! مهم نیست ! بهتر این است که او بازی نکند. وقتی تیمت در بازی رفت 3-0 پیروز شده نیازی به ریسک کردن نیست. می توانی با خیال آسوده نفس بکشی و نگران این نباشی که غیبتت لطمه ای به تیم خواهد زد »« امشب آلمان ها " لواندفسکی " را در ترکیب خود دارند. من او را تحسین می کنم بخاطر 4 گلی که فصل گذشته به مادرید زد. بازیکنان زیادی را بخاطر ندارم که در یک شب 4 گل به مادرید زده باشند . بدون شک او مهاجم بزرگی است که برای فصل بعد به تیم درستی هم ملحق شده است (بایرن) . به فرض که نتیجه بازی رفت سال گذشته تکرار شود و لوا هم 4 گل به مادرید بزند ! چه اتفاقی می افتد ؟ هیچ ! بازهم مادرید صعود خواهد کرد. جای نگرانی نیست . رئال را صعود کرده بدانید »

« رونالدو دوست دارد که گل 15 خود در لیگ قهرمانان را بزند و رکورد را به نام خود ثبت کند. اما هیچ نیازی نیست که او برای رکورد شکنی روی این بازی حساب کند. دو نیمه نهایی و اگر خدا بخواهد یک فینال در پیش است و او مطمئنا این رکورد را از آن خود خواهد کرد. کریس باید استراحت کند! رئال یک فینال جام حذفی بسیار حساس تر از بازی امشب را در پیش خواهد داشت. آن هم مقابل تیمی همچون بارسا و در آن بازی حضور رونالدو بسیار بسیار حیاتی است »« در آخرین فینالی که بارسا و مادرید باهم روبرو شدند این خود کریس بود که با تک گل خود در وقت اضافه ، مادرید را در " مستایا " قهرمان جام حذفی کرد ! و شاید مهمتر از حتی این فینال ، 6 بازی مهم در لالیگا هستند که انتظار رئال را می کشند. 6 بازی بسیار مهم که پیروزی در همه آنها شاید مادرید را قهرمان لالیگا کند. می گویم شاید چون نمی توان خیلی روی شکست اتلتیکو در این 6 بازی باقیمانده حساب باز کرد. ولی حضور یک رونالدوی آماده و سرحال در ادامه راه لالیگا ، بدون شک کمک بزرگی برای مادرید به حساب می آید ! »

« همیشه شورو شوق رونالدو برای بازی کردن را ستایش کرده ام. در همه بازی ها روی درخشش او شرط بسته ام. هیجان او برای شکستن همه رکوردها و بهترین ماندن را دوست دارم. ولی وقتی تاندون پایت کشیده شده است باید که جانب احتیاط را رعایت کنی و مصلحت تیم را بر مصلحت فردی مقدم بدانی »« امشب بار دیگر پرتره مادرید بدون رونالدو ترسیم خواهد شد. دی ماریا در راست ، گرت بیل در چپ و احتمالا ایارامندی در مرکز زمین بازی خواهند کرد. ترکیب خوبی خواهد بود. تصور نمی کنم خطری مادرید را تهدید کند .همان بهتر که رونالدو استراحت کند و به فکر بهبودی زانوی مصدومش باشد . رئال بازی های به مراتب مهمتری در پیش دارد و رونالدو باید که در آن بازی ها حضور داشته باشد »


آلفردو رلانیو : آ اس

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-08 18:41:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر