فهرست
آبی ها خوشبین به قهرمانی!
آبی ها خوشبین به قهرمانی!

آبی ها خوشبین به قهرمانی!

آی اسپورت- هیجان بیش از حد در لیگ  سیزدهم باعث شده تا تکلیف تیم قهرمان و تیم های سقوط کننده  به هفته پایانی موکول شود و این باعث شده که تیم های زیادی چشم به بازی های یکدیگر داشته باشند. در این میان تیم هایی هستند که می توانند تکلیف شان در لیگ مشخص شده و نه خطر سقوط تهدیدشان می کند و نه می توانند قهرمان شوند.تیم های بی انگیزه در بعضی از بازی ها می توانند حتی نتیجه قهرمان را مشخص کنند و یا یک تیم میلیاردی لیگ برتری را تبدیل به یک تیم میلیونی لیگ یکی کنند. تیم های میانه جدول از این پتانسیل برخوردار هستند.

ملوان بندر انزلی یکی از تیم هایی است که هفته پایانی زیاد در جیاگاهش تاثیر چندانی ندارد آنها با باخت هفته پیش در برابر سپاهان بر روی کاغذ نیز شانس دستیابی به سهمیه آسیای را از دست دادند اما بازی این هفته آنها در شیراز برابر فجرسپاسی از اهمیت فراوانی برخوردار است و می تواند تکلیف یکی از تیم هایی که مستقیم به لیگ یک سقوط می کند و یا راهی پلی اف می شود را مشخص کند. ذوب آهن و داماش یک چشمشان به بازی خودشان و نیم نگاهی به بازی ملوان دارند.
تراکتورسازی که با قهرمانی در جام حذفی چند هفته ای است که دیگر انگیز کافی برای ادامه لیگ را ندارد باید در تهران به مصاف استقلالی برود که برای قهرمانی و سهمیه آسیای می جنگد و اگر  آنها همان بازی بی انگیزه برابر راه آهن و نفت  را باز هم به نمایش بگذارند باید انتظار یک باخت دیگر را برای آنها داشت. در روزهایی که راه آهن در خطر سقوط بود آنها با یک باخت ناباورانه در برابر آنها باعث شدند آنها از خطر سقوط نجات پیدا کنند و همین جریان برای نفت که در کورس قهرمانی بود اتفاق افتاد و در بالای جدول که تفاضل گل جایگاه بسیاری از تیم ها را مشخص کرده آنها
 با 3 گل مغلوب نفت شدند. به هر صورت پرسپولیس، نفت، فولاد و سپاهان چشم امید زیادی به بازی تراکتور دارند.
شاید دو تیم کم انگیزه که بازیشان کمترین اهمیت را دارد صبا و سایپا هستند که باید با یکدیگر مصاف کنند و با جایگاهی که آنها دارند فقط می توانند در جایگاه پایانی لیگ برای تیم ها موثر باشند و فقط در میانه جدول تغییراتی را می تواند در روزهای پایانی اگر این دو تیم دست به بازی دادن به بازیکنان جوان بزنند نمی توان به آنها اشکالی گرفت اما برای تیم های دیگر این مسئله صدق نمی کند و با روح جوانمردی صادق نیست.
گسترش فولادی ها که هفته پیش با توجه به جایگاهشان در جدول یک بازی بی انگیزه را به نمایش گذاشتند و 4 گل از نفت دریافت کردند این هفته باید به دیدار فولاد که هفته گذشته در صدر بود اما به جهت باخت پرگل گسترش به رده دوم آمد بروند و فولادی ها به جهت این باخت سنگین گسترشی ها را نخواهند بخشید. پرسپولیس، استقلال و نفت انتظار یک بازی برخلاف بازی هفته پیش را دارند. گسترشی ها اگرچه جایگاهشان در جدول با برد یک پله تغییر می کند اما باید با تمام قوا به میدان بروند تا حرف و حدیثی به میان نیاید.
راه آهن که تا چند هفته پیش یکی از کاندیداهای جدی برای سقوط بود در برابر تراکتور بی انگیزه به یک برتری پرگل رسید تا ماندنش در لیگ به نوعی تضمین شود و دیدند که نتیجه بی انگیزگی چه چیز فاجعه باری می تواند باشد. آنها هفته پیش در دقایق پایانی بازی برابر پرسپولیس را به تساوی کشیدند تا بقایشان در لیگ حتمی شود اما با توجه به اینکه منصور ابراهیم زاده مربی سابق ذوب آهن بوده و این باشگاه پله طرقی او بود برای اینکه حرف و حدیثی به میان نیاید تیم های انتهای جدولی انتظار دارند تا آنها با تمام قوا به دیدار ذوب آهن بروند.

سجاد حقدادی 

     
آی اسپورت
2014-04-08 16:21:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر