فهرست
بازیکنانی که قهرمان لیگ را مشخص کردند:سوپرمن‌ها
بازیکنانی که قهرمان لیگ را مشخص کردند:سوپرمن‌ها

بازیکنانی که قهرمان لیگ را مشخص کردند:سوپرمن‌ها

آی اسپورت- زمانی که بازی‌های لیگ و سرنوشت قهرمانی به هفته پایانی می‌رسد یک بازیکن می‌تواند ره صد ساله را یک شبه برود و نامش را آنچنان در تاریخ فوتبال ثبت کند که هیچ‌گاه از یاد نرود. بازیکنی که شاید در طول فصل حتی یک گل هم نزده باشد اما با یک گل قهرمانی می‌تواند سرنوشت چند تیم را مشخص کند و زحمات یکساله را به سرانجام برساند.
 هنگامی که حرف از چنین بازیکنی می‌شود همه به یاد سپهر حیدری می‌افتند. بازیکنی که در لیگ هفتم با یک ضربه سر در دقیقه 97 حکم قهرمانی پرسپولیس را امضا کرد و تا همیشه نامش را در ذهن هواداران پرسپولیس حک کرد. بازیکنی که نه پیش از این گل و نه بعد از آن بازیکن چندان بازیکن شاخصی محسوب نمی‌شد.
 
 لیگ چهاردهم
 مهدی شریفی با 2 گل تیمی که تا چند هفته گذشته کمترین شانس قهرمانی داشت را صاحب جام کرد. شریفی که در طول فصل هم خوش درخشیده بود با این 2 گل جامی بسیار ارزشمند را به اصفهان آورد تا حسین فرکی افتخار کسب دو جام پشت سرهم را داشته باشد.
 
لیگ سیزدهم
مهرداد جماعتی بود که نقش ناجی حسین فرکی را داشت. تک گل او جام را از پرسپولیس گرفت و به اهواز برد. پرسپولیس در خوزستان با تک گل محمد عباس‌زاده جلو بود و جام را در یک قدمی خود می‌دید که مهرداد جماعتی آرزوهای قرمز را نقش برآب کرد.
 
لیگ دوازدهم
 نکونام با این که به آرزویش نرسید و نتوانست در استقلال از فوتبال خداحافظی کند اما دینش را به این تیم ادا کرد. یک پنالتی در اهواز مقابل فولاد خیال این تیم را یک هفته مانده به پایان بازی‌ها راحت کرد و یک جام دیگر به جام‌های امیرقلعه‌نویی اضافه کرد. آخرین جام مربی پرافتخار لیگ تا امروز.
 
لیگ هشتم
 جان‌واریو، یکی از معدود خارجی‌هایی که به استقلال آمد و با یک گل ارزشمند جام هم برای این تیم گرفت. البته ذوب‌آهن هم کمک کرد تا نام جان‌واریو جاودانه شود. آنها در آخرین بازی به فولاد خوزستان باختند  تا این بازیکن استقلال باشد که سرنوشت قهرمانی را تعیین می‌کند.
 
لیگ هفتم
 5 دقیقه وقت اضافه و سپاهانی که با تساوی قهرمان می شد ولی یک اصفهانی در آخرین دقیقه جلوی شان را گرفت. سپهر حیدری دروازه همامی را باز کرد تا تیم قطبی با وجود کسر 6 امتیاز در میانه های فصل قهرمان شود.
 
 لیگ ششم
 دو بازیکن با گل‌هایشان قهرمانی سایپا را قطعی کردند که بسیار جالب بود. علی دایی با یک گل جام را برای خودش گرفت و مومن‌زاده به عنوان یکی از گل‌نزن‌ترین‌ مهاجمان لیگ نامش با یک  گل در قهرمانی سایپا ثبت کرد. 2 گل به مس کرمان که نام دایی را در دنیای مربی‌گری مطرح کرد.
 
 لیگ اول
قهرمانی‌های پرسپولیس انگار باید همیشه دراماتیک رقم بخورد. لیگ اول هم مانند لیگ هفتم یک بازیکن عجیب و غریب جام را گرفت. ابراهیم اسدی از روی نیمکت آمد و روی کرنر حامد کاویانپور دروازه فجر را باز کرد تا گلش به اندازه یک جام برای پرسپولیس ارزش داشته باشد.
 
 
کدخبر:9403
     
آی اسپورت
2016-05-11 19:21:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر