فهرست

محرومیت رحمتی با چند عکس قانونی نبود

رییس کمیته‌ تدوین مقررات فدراسیون فوتبال معتقد است رای کمیته انضباطی درباره تبرئه رحمتی منطقی صادر شده است.

به گزارش ایسنا کمیته‌ انضباطی فدراسیون فوتبال بعد از بازی استقلال تهران در نیم فصل دوم لیگ برتر مقابل ملوان پیرامون حرکت سید مهدی رحمتی، گزارش ناظر بازی را مورد بررسی قرار داد، اما پس از محرز نشدن تخلف این دروازه‌بان، او را تبرئه کرد. اما به دنبال اعلام رای کمیته‌ انضباطی برخی به آن اعتراض کرده و عکس‌های منتشر شده از حرکت غیر ورزشی رحمتی اشاره داشتند. کمیته‌ انضباطی نیز پرونده‌ این بازیکن را دوباره باز کرد و به بررسی اتفاقات آن بازی پرداخت، اما بعد از گذشت تقریبا یک ماه حکم نهایی امروز اعلام و مهدی رحمتی تبرئه شد.

هوشنگ نصیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره اظهار کرد: اساس صدور رای در فوتبال جهان، گزارش ناظر مسابقه، داوران و در مجموع مقامات رسمی و فیلم به دست آمده از بازی است. اما در استانداردهای انضباطی فیفا و مبانی حقوقی هیچ گاه عکس،‌ مستندی برای کشف جرم نیست، زیرا تصاویر لحظاتی را ثبت می‌کند که می‌تواند شبهه برانگیز باشد.

وی افزود: کمیته‌ انضباطی فدراسیون فوتبال نیز به دلیل این که می‌خواست مطالب را از زبان خود رحمتی بشنود او را احضار کرد و از جایی که این بازیکن همه اتفاقات را انکار کرد، پس عکس نیز مبنایی برای جریمه او به حساب نیامد.

رییس کمیته‌ تدوین مقررات فدراسیون فوتبال همچنین به ایسنا، گفت: اگر چه برای مردم و جامعه انتشار چنین عکس‌هایی شبهاتی را ایجاد می‌کند اما از حیث حقوقی نمی‌تواند مستند تلقی شود، از همین رو معتقدم رای کمیته‌ انضباطی کاملا منطقی صادر شده است.

     
آی اسپورت
2014-04-08 18:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر