فهرست
یادداشت روز : تغییر در چینش بازیکنان ؛ ایده تاتا مارتینو برای غلبه بر اتلتیکو !
یادداشت روز : تغییر در چینش بازیکنان ؛ ایده تاتا مارتینو برای غلبه بر اتلتیکو !

یادداشت روز : تغییر در چینش بازیکنان ؛ ایده تاتا مارتینو برای غلبه بر اتلتیکو !

آی اسپورت - بارسلونا در بازی رفت در مقابل اتلتیکو تا قبل از به ثمر رسیدن گل اتلتیکو ، اسیر تاکتیک های دیگو سیمئونه شده بود و البته اشتباهات فنی تاتا مارتینو نیز مزید بر علت شده بود تا بارسا نتواند موقعیت های چندانی را خلق کند . اما بعد از به ثمر رسیدن گل اتلتیکو ، بارسا با تغییرات تاکتیکی درست تبدیل به تیم دیگری شد و با بدشانسی نتوانست پیروزی را از آن خود کند. تحلیل گر روزنامه موندو دپورتیوو نگاهی دارد به تغییرات تاکتیکی بارسا در بازی فردا شب :« تاتا مارتینو در آخرین تمرین بارسا شیوه های مختلفی را برای گرفتن حداکثر باز دهی از بازیکنانش بکار گرفت و در نهایت به این نتیجه رسید علاوه بر گذاردن 4 هافبک در خط میانی ، مکان بازیکنان را نیز در پازل تاکتیکیش عوض کند. فردا بارسا همان 11 بازیکن ایده ال بازی رفت را در اختیار خواهد داشت (به استثنای پیکه)  و سرمربی آرژانتینی اعتقاد دارد که حضور 4 هافبک در خط میانی جواب خواهد داد . شکی نیست که این آرایش در این شرایط می تواند برای تیم مفید باشد »


« اما تاتا در بازی رفت به خوبی دریافت که نه نیمار و نه اینیستا تا دقیقه 60 بازی در پستی که به بازی گرفته شده بودند احساس راحتی نمی کردند. نیمار در جناح راست اسیر شده بود و اینیستا هم بیشتر رو به عقب بازی می کرد. به همین دلیل او با قرار دادن پازل بازی رفت بر روی میز نگاه دوباره ای به چینش بازیکنان خود انداخت و به این نتیجه رسید که زمان دگرگونی در چینش بازیکنانش رسیده است »« صبح امروز و در آخرین تمرین بارسا قبل از عزیمت به مادرید و در بازی تمرینی ، تاتا مارتینو ترکیب ثابت بازی با اتلتیکو را در مقابل تیم ب خود آزمایش کرد. در این ترکیب برعکس بازی دور رفت ، نیمار به چپ متمایل شده بود و در عوض مسی به جناح راست آمده بود و فابرگاس هم نقش 9 کاذب را بازی می کرد. با این سیستم دنی آلوز ، فضای بیشتری در جناح راست در اختیار داشت و اینیستا هم به بهترین فرم خود در بازی رسیده بود. پشت سر اینیستا که حالا راحت تر به فاز تهاجمی اضافه می شد ، ژاوی و بوسکتس حلقه ارتباطی بین دفاع و حمله بودند. مسی در این روش از منطقه جریمه فاصله می گیرد و بدین ترتیب برعکس بازی رفت در تله بازیکنان اتلتیکو گرفتار نمی شود. در بازی رفت هر زمان که مسی به محوطه جریمه اتلتیکو نزدیک می شد بلافاصله دو هافبک مرکزی و دو پیستون چپ و راست اتلتیکو به او نزدیک می شدند و حلقه محاصره را بر او تنگ و تنگ تر می کردند »

حال باید دید که تاتا مارتینو به اطمینان 100 درصد برای اعمال این تغییرات رسیده است یا خیر ! ولی بنظر می رسد تنها راه نتیجه گرفتن در مادرید همین شیوه باشد .

اوریل دومنش : موندو دپورتیوو

ترجمه : رضا سیف


     
آی اسپورت
2014-04-09 03:22:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر