فهرست
روستوف‌گیت/ سردار آزمون و دوستانش دوپینگی هستند؟
روستوف‌گیت/ سردار آزمون و دوستانش دوپینگی هستند؟

روستوف‌گیت/ سردار آزمون و دوستانش دوپینگی هستند؟

آی اسپورت- روستوف که این فصل پدیده لیگ برتر روسیه بوده، شب گذشته (پنجشنبه) در هفته بیست‌و‌هشتم، با درخشش سردار آزمون که دو گل به ثمر رساند، شکست یک بر صفر مقابل دینامو مسکو را برتری 3 بر یک عوض کرد تا در فاصله دو هفته مانده به پایان این رقابت‌ها همچنان در کورس قهرمانی باقی بماند. در حال حاضر شاگردن قربان بردیف با 57 امتیاز در رده دوم جدول رده‌بندی لیگ برتر روسیه هستند و با زسکا مسکوی صدرنشین تنها دو امتیاز اختلاف دارند. پروفسور جیری دووراک، رئیس دپارتمان پزشکی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به خبرگزاری «آسوشیتدپرس» خبر داد که نمایندگان فیفا بدون اطلاع قبلی در بازی دینامو مسکو و روستوف حضور پیدا کردند و اقدام به گرفتن تست دوپینگ از چندین بازیکن روستوف کردند که مشکوک به استفاده از ماده ممنوعه ملدونیوم هستند.
بر اساس گزارش‌ها، علت اینکه فیفا اقدام به گرفتن این تست دوپینگ کرده، این بوده که روستوف فصل گذشته با پیروزی در بازی پلی‌آف از سقوط به دسته پایین‌تر گریخت و این فصل در کمال شگفتی در کورس قهرمانی قرار دارد. 
دووراک خبر داد: مسئولان باشگاه روستوف، باشگاهی که مالکش دولت روسیه است، همکاری خوبی در گرفتن این نمونه‌های دوپینگ داشتند. ما از تمامی 11 بازیکنی که در ترکیب اصلی روستوف در بازی مقابل دینامو مسکو به میدان رفتند، نمونه‌گیری کردیم و کل روند نمونه‌گیری دو ساعت به طول انجامید. نمونه‌های گرفته شده در آزمایشگاهی در اروپا مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهند گرفت.
سردار آزمون، مهاجم تیم ملی ایران یکی از 11 بازیکنی بود که شب گذشته تست دوپینگ از او گرفته شده. آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ استفاده از ملدونیوم را از ماه ژانویه 2016 ممنوع اعلام کرده است. از آن تاریح تا کنون بیش از 170 مورد تست دوپینگ که از این ماده استفاده شده، از کشورهای مختلف و به خصوص روسیه مثبت اعلام شده. پروفسور جیری دووراک در پاسخ به این ادعا که گفته می‌شود بازیکنان روستوف از ماده ممنوعه ملدونیوم استفاده کرده‌اند، گفت: در حال حاضر نمی‌توانم بگویم که این ادعاها صحت دارد یا خیر. ما نمی‌توانیم بر اساس شایعات و ادعاها اظهارنظر کنیم، اما با توجه به شرایط کنونی و شیوع استفاده از ملدونیوم، این خود بهانه خوبی برای گرفتن این تست دوپینگ از بازیکنان روستوف بود.
     
آی اسپورت
2016-05-13 12:16:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر