فهرست

صعود پدیده و رکورد جدید میثاقیان/ ثروتمندها در فکر بزرگی

آی‌اسپورت‌ ـ اکبر میثاقیان یک بار دیگر به لیگ برتر صعود کرد، حالا می‌ شود این مربی با متخصص صعود از دسته پایین تر به لیگ برتر نماید. میثاقیان با تیم هایی مثل شهرداری تبریز، آلومینیوم هرمزگان، راه آهن، ابومسلم به لیگ برتر صعود کرده است، رکوردی که خاص خود اوست.
میثاقیان امسال با یک تیم ثروتمند و پرمهره وارد لیگ دسته اول شد، تیمی که از امکانات مالی و مدیریتی خوبی برخوردار بود. البته شروع میثاقیان در لیگ دسته اول قدرتمندانه نبود اما آنها در نهایت در سه هفته پایانی رقیب سرسختشان سیاه جامگان را گرفتند و لیگ برتری شدند. سیاه جامگانی که فقط یک امتیاز از پدیده کمتر امتیاز به دست آورد. میثاقیان که مهمترین مربی صادراتی تاریخ فوتبال مشهد هم هست اصلیت مازندرانی دارد اما شهرت خود را در فوتبال ایران مدیون ابومسلم است

. او که علاقه زیادی به سبک فوتبال اروپای شرقی دارد با تیم هایی که عموما میانگین قدی و توان فیزیکی بالایی دارند در کار خود موفق می‌ شود. میثاقیان امسال علیرضا مرزبان دستیار سابق زلاتکو کرانچار را هم در کنار خود داشت. او که قبلا سابقه همکاری با مرزبان در شاهین بوشهر را داشت این بار هم موفق عمل کرد. این در حالی است که گفته می‌ شود پدیده شاندیز با سرمایه گذاری بی سابقه قصد دارد سال آینده یک تیم پرستاره برای شهر مشهد جمع و جور کند که در لیگ برتر بماند.

پدیده یک قطب اقتصادی در ایران است و این بار خراسان تیمی را به لیگ برتر فرستاده که مشکلات مالی همیشگی مشهدی ها را ندارد. اینکه اکبر میثاقیان در پدیده می‌ ماند یا نه مشخص نیست اما مشهدی ها از اینکه تیمی در لیگ برتر دارند خوشحالند، تیمی که مثل دو تیم مشهدی حاضر در لیگ دسته اول لباس سیاه و مشکی به تن می‌ کنند؛ احتمالا با سقوط کامل ابومسلم پدیده قطب جدید فوتبال خراسان خواهد بود. کلان شهری که می‌ تواند یک مدعی جدی برای فوتبال ایران باشد. آنها بدون شک هواداران تازه ای را به فوتبال ایران خواهند آورد.

     
آی اسپورت
2014-04-08 18:46:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر