فهرست
از خرداد 94 تا اردیبهشت 95/ ویسی، 349 روز بعد
از خرداد 94 تا اردیبهشت 95/ ویسی، 349 روز بعد

از خرداد 94 تا اردیبهشت 95/ ویسی، 349 روز بعد

9 خرداد 1394 روزی بود که بقای استقلال خوزستان در لیگ برتر قطعی شد. تیم عبدالله ویسی با برتری در دو بازی رفت و برگشت مرحله پلی آف برابر مس کرمان بقایش را جشن گرفت.
24 اردیبهشت 1395 روزی شد که استقلال خوزستان بر بام فوتبال ایران ایستاد و تبدیل شد به هفتمین تیم قهرمان تاریخ لیگ برتر بعد از پرسپولیس، سپاهان، پاس، فولاد، استقلال و سایپا. آنها بعد از 8 سال یک نام جدید به سیاهه قهرمانان ایران اضافه کردند.
در این 349 روز چه اتفاقی برای عبدالله ویسی افتاد که تیم او اینقدر متفاوت شد؟ در این 11 ماه و 15 روز ویسی خیلی تغییر کرد و همین موضوع باعث شد تیمش از تلاش برای بقا و ماندن با تبصره پلی آف به تیمی تبدیل شود که نه تنها دغدغه بقا ندارد بلکه می جنگد تا قهرمان شود.
این تغییر باعث شد ویسی و استقلال خوزستان از امثال مهدی مومنی، پرویز کریمی، محمدرضا مهدوی، میثم مجیدی، مهدی سیدصالحی، میثم بائو، محسن بیات، مجید حیدری، ایمان باصفا، رضا کاردوست و بقیه که همگی شان سالها در لیگ برتر بازی کرده و دیگر انگیزه ای نداشتند برسند به حسن بیت سعید، فرناندو خسوس، عقیل کعبی، رحیم زهیوی، فرشاد سالاروند، پیمان شیرزادی، دانیال ماهینی، فرشاد جانفزا، مهدی زهیوی و بقیه که کوه انگیزه بودند.
اگر فولاد نوین می توانست در لیگ برتر بازی کند، تکلیف عبدالله ویسی و استقلال خوزستان چه بود؟ آنها قطعا قهرمان نمی شدند و البته ماندن شان در لیگ برتر هم خیلی سخت بود.
     
آی اسپورت
2016-05-13 20:09:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر