فهرست
نکته آماری: ثبت رکوردی تاریخی در رئال
نکته آماری: ثبت رکوردی تاریخی در رئال

نکته آماری: ثبت رکوردی تاریخی در رئال

آی اسپورت- در سالی به یاد ماندنی برای هواداران رئال مادرید که با ثبت سه قهرمانی و تنها دو شکست در کارنامه آنها خاتمه یافت، کهکشانی‌های تحت هدایت زین‌الدین زیدان به سرسخت‌ترین تیم در تاریخ باشگاه رئال‌ مادرید تبدیل شدند.رئالی که در سال ۲۰۱۶ فاتح لیگ قهرمانان، سوپرجام اروپا و جام باشگاه‌های جهان شد، آخرین شکست خود را روز ششم آوریل در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برابر ولفسبورگ تجربه کرد، هر چند که آن شکست هم مانع از صعود مردان زیزو که صعود به مرحله نیمه نهایی بود نشد.

تا پیش از امسال، در تاریخ ۱۱۵ ساله باشگاه رئال‌ مادرید هرگز سالی به ثبت نرسیده بود که این تیم در ۳۶۵ روز سال تنها در دو بازی رسمی تن به شکست داده باشد و حتی بهترین تیم‌های تاریخ باشگاه از جمله تیم تحت هدایت لئو بن‌هاکر و تیمی که آلفرود دی‌استفانو برایش بازی می‌کرد هم موفقیت به کسب چنین دستاوردی نشده بودند.

برای رسیدن نزدیک‌ترین رکورد به رکوردی که تیم زیزو در سال ۲۰۱۶ به ثبت رسانده باید به سال ۱۹۳۲ برگردیم؛ زمانی که سفیدپوشان مادرید در کل سال تنها سه بار متحمل شکست شدند که یک بار آن در لیگ برابر اسپانیول بود، یک بار دیگر در جام حذفی برابر دپورتیوو لاکرونیا و دیگر مورد آن برابر سویا در تورنمنت قهرمانی منطقه‌ای که دیگر برگزار نمی‌شود.

اکنون پس از گذشت ۸۴ سال از آن فصل، رئال با بازیکنان مانند کریستیانو رونالدو، گرت بیل، کریم بنزما و لوکا مودریچ رکوردی جدید برجای گذاشته. این رئال در ۵۴ بازی‌اش با هدایت زین‌الدین زیدان، ۴۰ پیروزی کسب کرده و ۱۲ بار به تساوی رضایت داده. شمار گل‌های زده این تیم در این بازی‌ها هم ۱۵۲ گل است که آماری تحسین‌ برانگیز محسوب می‌شود. این در حالی است که در این ۵۴ بازی دروازه کهکشانی‌ها ۵۱ باز شده است.

کمتر کسی فکر می‌کرد سالی که با برکناری رافائل بنیتس از سرمربیگری کهکشانی‌ها آغاز شد، چنین پایان درخشانی داشته باشد اما ورود زیدان به کادر فنی تیم همه چیز را عوض کرده و حالا تیم او تنها دو بازی بدون شکست دیگر می‌خواهد تا به رکورد ۳۹ بازی بدون باخت بارسلونا در فصل گذشته برسد.

۵ ۱  
آی اسپورت
2016-12-31 14:55:00
نظر دهید

۱ نظر
مسعود
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۰۲
جاوید مادرید این رکورد رو ادامه می دهیم
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر