فهرست
اینفوگراف: بازگشت به فرمِ ازار برایِ یورو
اینفوگراف: بازگشت به فرمِ ازار برایِ یورو

اینفوگراف: بازگشت به فرمِ ازار برایِ یورو

آی‎‌اسپورت – بهترین بازیکنِ فصلِ پیش لیگِ برتر امسال مثلِ تمامِ تیمِ چلسی افتی وحشتناک داشت. ادن ازار که حالا با غیبتِ وینسنت کمپانی، کاپیتانِ بلژیک در یورو 2016 خواهد بود، فصلِ پیش 14 گل برایِ چلسی زد و 9 پاسِ گل در لیگ داد تا نمره‌یِ 7.96 از هواسکورد دریافت کند. اما نمره‌یِ او این فصل به فاصله‌یِ تنها یک بازی تا پایان به 7.10 سقوط کرده است. و البته ازار همین نمره را هم مدیون 4 بازیِ اخیرش است.
ادان ازار در 4 بازیِ آخرش برایِ چلسی، با زدنِ 4 گل، 3 بار به عنوانِ بهترین بازیکنِ زمین انتخاب شد. اتفاقی که در کلِ فصل تنها 2 بار دیگر رخ داده بود. در واقع از منظرِ هواسکورد، ادان ازار بینِ بازیکنانی که در 4 بازیِ اخیر حداقل 2 بازی در لیگِ برتر انجام داده‌اند با نمره‌یِ 8.73 بالاتر از ریاض محرز (8.69) و دوزان تادیچ (8.47) ارزشمندترین بازیکن بوده است.
یکی از دلایلِ افتِ ازار در این فصل که منجر به ثبتِ فقط 3 پاسِ گل در لیگ شد هم البته رویِ فرمِ نبودنِ دیگو کاستا بود. در کلِ لیگ این فصل فقط مسوت اوزیل (90) و کریستین اریکسون (82) بیشتر از ازار (63) در جریانِ بازی پاسِ کلیدی داده‌اند. اما ناآمادگیِ کاستا و فاصله‌یِ زیادش با مهاجمینِ دیگرِ چلسی باعث شد تا افتِ ازار بیشتر هم به چشم بیاید. با این حال، کاپیتانِ بلژیک حالا به نظر می‌رسد با استراحتی که در دورانِ مصدومیت‌اش کرده و فراموش کردنِ تمامِ حواشی و مشکلاتِ این فصلِ چلسی، برایِ یورو 2016 آماده‌یِ درخشش است. جدا از مارک ویلموتس و هوادارانِ شیاطینِ سرخِ اروپا، بازگشت به فرمِ ازار خبری بسیار خوب برایِ آنتونیو کونته هم است و اگر این فرمِ اخیرِ ازار در یورو هم ادامه پیدا کند، قطعا تاثیرِ زیادی رویِ برنامه‌هایِ تابستانیِ مربیِ آینده‌یِ چلسی خواهد گذاشت.
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-14 11:34:20
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر