فهرست
اعتراف دیر هنگام برانکو: گل زیاد خوردیم و قهرمان نشدیم
اعتراف دیر هنگام برانکو: گل زیاد خوردیم و قهرمان نشدیم

اعتراف دیر هنگام برانکو: گل زیاد خوردیم و قهرمان نشدیم

آی اسپورت - برانکو ایوانکوویچ که اواخر فصل چهاردهم هدایت تیم فوتبال پرسپولیس را گرفت با وجود اینکه در ابتدای لیگ پانزدهم نتایج خوبی با این تیم نگرفت اما در نهایت کارش برای قهرمانی به روز آخر کشید و به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال خوزستان با پرسپولیس نایب قهرمان لیگ شد. سرمربی کروات تیم فوتبال پرسپولیس که سابقه هدایت تیم ملی فوتبال ایران را نیز دارد یک روز پس از نایب قهرمانی تیمش در لیگ پانزدهم در نشست خبری رودرروی خبرنگاران نشست.

احساس قهرمانی می کنیم فصل خیلی خوبی داشتیم و کارهای بسیار خوبی انجام شد. قهرمانی را با استقلال خوزستان تقسیم کردیم چرا که آنها با تفاضل گل قهرمان شدند. با وجود اینکه رسما قهرمان نشدیم ولی احساس قهرمانی داریم. این احساس را هواداران پرشور و با غیرتمان به ما دادند که در کل فصل از ما حمایت کردند. هواداران ما یکبار دیگر نشان دادند قویترین یار ما هستند. از حمایتهای هواداران در لحظات حساس و زیبا تشکر می کنم. وقتی می گویم احساس قهرمانی داریم فقط به خاطر آنهاست چون آنها مهمترین مسئله در فوتبال هستند و همه برای آنها کار می کنیم.

طاهری هم قدم های خوبی برداشت باید از آقای طاهری هم تشکر کنم که در طول فصل قدمهای خوبی برداشتند از سازماندهی باشگاه گرفته تا ثبات مالی نسبتا خوبی که تا به حال انجام شده است. طاهری تلاش خوبی کرد برای ایجاد شرایط مناسب در تیم و همچنین آکادمی باشگاه. طبیعی است که این یک پروسه ادامه دار است و باید تلاش کرد.

بازیکنانم فصل درخشانی پشت سرگذاشتند تشکر و تبریک ویژه ای را هم از بازیکنانم دارم. بازیکنانی که با وجود مشکلات زیادی که داشتیم، فصل درخشان را پشت سر گذاشتند. قطعا بدون تلاش بازیکنان هیچ رضایتمندی نداشتیم. تشکر ویژه ای را هم از روح ویژه تیم یعنی آقای خوردبین دارم.

گل زیاد خوردیم و قهرمان نشدیم طبیعی است تیمی که می خواهد قهرمان شود، تمام بخش هایش باید با کیفیت باشد. واقعیت این است که گلهای زیادی می خوردیم. نمی خواهم به طور خاص به بازیکنی اشاره کنم. خط دفاع هم وظیفه دارد که به تیمش کمک کند ولی یکی از دلایل اینکه قهرمان نشدیم این است که گل زیادی خوردیم. این به این شکل پیش آمد. مثلا در بازی گسترش دو گل خوردیم در حالی که تیم حریف موقعیت گل نداشت. بازی دیروز را حساب نمی کنم. شما حق دارید. نباید این همه گل می خوردیم. یکی از دلایل شاید این بود که تیم ما بسیار تهاجمی بود. این ریسکی بود که ما در هر بازی می پذیرفتیم.

به دنبال تقویت تیم هستیم در قراردادی که تمدید کردم، یک هدف مشترک داشتیم و آن این بود که موفقیتمان نه تنها در ایران باشد بلکه یک قدم بزرگ هم در لیگ قهرمانان آسیا برداریم. فعلا یک قدم بزرگ با راهیابی مستقیم به آسیا برداشته‌ایم. در مورد تقویت تیم هم باید بگویم هر 6 ماه به دنبال تقویت تیم خواهیم بود. طبیعی است برای جنگیدن در سه جبهه باید تیم تقویت شده و کاملی داشته باشیم و آنطور که شایسته ماست ظاهر شویم. همانطور که کیفیت تیم را بالا می بریم باید بین بازیکنان هم رقابت ایجاد کنیم. این رقابت خودش کیفیت بازیکنان را بیشتر خواهد کرد.

چرا قرارداد این سه بازیکن را تمدید کردید؟ برانکو درباره تمدید قرارداد سوشا مکانی، بابک حاتمی و مهرداد کفشگری با وجود عملکرد عملکرد ضعیف‌شان گفت: با این بازیکنان قرارداد امضا شد چون آنها از قبل در پرسپولیس بودند و به وقت خودشان کمک زیادی کرده بودند. اینها بازیکنان استاندارد تیم بودند. بازیکنانی که متاسفانه در طول فصل مشکلات زیادی داشتند. اگر به خاطر داشته باشید، کفشگری در چند مرحله مصدومیت داشت. حاتمی وقتی روی بهترین فرمش بود مصدوم شد و جایگاهش را در تیم از دست داد. خالقی فر هم همینطور که مصدومیت طولانی داشت و همین اواخر مصدومیتش برطرف شد. رضا نورمحمدی هم مصدوم شد و لوکا ماریچ جایش را گرفت. طبیعی است همه این بازیکنان خدمات خود را به تیم ارائه کردند و از این بابت از آنها تشکر می کنم. به همین ترتیب بازیکنی مثل انصاری خودش را نشان داد. محسن مسلمان تا حد زیادی سطح بازی اش را بالا برد. علی علیپور که در ابتدا یک بازیکن جوکر (ذخیره) بود تبدیل به بازیکن فیکس شد به طوری که در طول فصل تیم خودش را پیدا کرد و استانداردش را به دست آورد.

هنوز با هیچ بازیکنی صحبت نکرده ایم خوشحالم که تعداد قابل توجهی از بازیکنان جوان ما خوب پیشرفت کردند. این تاییدی بر نحوه کیفیت کار ما و کادر فنی است اما مهمتر از آن تلاش خود بازیکنان است که منجر به پیشرفتشان شده است. تا الان با هیچکس صحبت نکرده ایم. ما می خواهیم از فردا با فروکش کردن هیجان ها، آنالیزهایمان را شروع کنیم. همه مسائل را من و باشگاه بررسی می کنیم طوری که با رضایت همه کار انجام شود. اینقدر می دانم که بعضی از بازیکنان هنوز قرارداد دارند و قرارداد بعضی ها هم تمام می شود. ادامه همکاری بستگی به توافق باشگاه و بازیکنان دارد.

واکنش به اتفاقات غیرطبیعی
واقعیت این است که نتایج و مشکلات غیرمنطقی و غیرطبیعی زیادی داشتیم. مثلا سوشا مکانی سه جلسه ابتدایی لیگ محروم بود و بعد از آن طارمی هم محروم بود. به خاطر اشتباهات داوری که علیه ما بود، پنج داور جریمه شدند یا بازیکن ما به خاطر لب خوانی در تلویزیون محروم شد. بعضی از بازیکنان هم متاسفانه با مربی تیم مقابل درگیر می شوند و بین دو نیمه با بازیکنان حریف مشکلاتی ایجاد می کنند و اتفاقی هم نمی افتد. نمی خواهم به مشکلات دیگر اشاره کنم. مرگ هادی نوروزی یک شوک بزرگ به تیم ما بود ولی روند رو به رشدی داشتیم.

تکلیف سوشا مکانی مشخص شد! در هر تیمی دروازه بانها بازیکنان مهمی هستند. اگر الان تیمهای بزرگ دنیا را نگاه کنید، همه به دنبال بهترین دروازه بان هستند. ما واقعا مشکل داشتیم. سوشا واقعا بازیکن حرفه ای است و یک تعصب خاصی هم به تیم دارد ولی متاسفانه حول و حوش این بازیکن اتفاقات زیادی افتاد. او سه بازی اول محروم بود و بعد در بازی با ملوان هم محروم شد. به خاطر آن مشکلات شخصی هم یک مدت کنار تیم نبود ولی انتقادات زیادی علیه سوشا بوده است در حالی که اشتباهاتش حداقل بود. شاید در طول فصل سوشا سه چهار گل مقصر بود مثل بازی با ذوب آهن یا در بازی با نفت می توانست بهتر واکنش نشان بدهد ولی به هر حال عملکرد بازیکنان مورد آنالیز قرار می گیرد.

قرارداد سه بازیکن خارجی تمام شد مایکل به کشورش می رود چون قراردادش تمام شده است. فردا صحبتهایمان را با باشگاه انجام می دهیم و اینکه با ایشان چطور مذاکره شود. قرارداد بنگستون و لوکا ماریچ هم تمام شده است.

دروازه بان های ایران را هیچ تیمی در آسیا ندارد دروازه‌بانهایی که ایران امروز دارد، فکر می کنم هیچ تیمی در آسیا ندارد مثل مهدی رحمتی، سوشا مکانی، دروازه بان تراکتورسازی (محمدرضا اخباری)، رشید مظاهری، علیرضا حقیقی، علیرضا بیرانوند و دیگران. هیچ تیمی در آسیا در این سطح دروازه بان ندارد.

چرا مقابل راه آهن هجومی نبودیم هیچ وقت به بازیکنان نگفتم که باید این بازی را با 5، 6 گل ببریم. نمی شود این را در فوتبال پیش بینی کرد. ما فیلم بازی استقلال خوزستان با راه آهن را هم نشان دادیم؛ بازی ای که راه آهن با قهرمان امسال در اهواز برابر بود. درست است که استقلال خوزستان روی شروع مجددها سه گل به راه آهن زد. راه آهن حتی سپاهان را برد و فیلم این بازی را به بازیکنانم نشان دادم. به بازیکنان گفتم که دیدار دشواری داریم چون بسته بازی می کند. خودتان هم شاهد بودید راه آهن اکثر دقایق با 10 بازیکن در محوطه جریمه خود خیمه زده بودند. من بازیکنانم را اماده کرده بودم و گفته بودم باید صبور باشید و دقت کنید. آنها منتظر ضد حمله با سه بازیکن خود بودند. در بازی راه آهن با سپاهان دیدیم که راه آهن بعد از گل به حریف، عقب نشست و دفاعی بازی کرد. هدف اول ما برد بود و بعد از آن افزایش تعداد گل‌ها. بازیکنان ما می خواستند زودتر به گل برسند و آن صبوری وجود نداشت. میل به گل زودهنگام منجر به اشتباهاتی بخصوص در نیمه اول شد که تعویض های سریع بازی و گردش بالای توپ را نداشتیم که این کارها حریف را خسته می کند. ما بعد از گل اول و دوم، می توانستیم گل سوم را هم بزنیم ولی متاسفانه یک مقدار دیر شده بود.

تمرکزم روی پرسپولیس است نه تیم ملی کی روش دوست و همکارم است. من احترام زیادی به کار کی روش قائلم. واقعا نمی دانم و از عقبه مشکلات سرمربی تیم ملی با فدراسیون خبر ندارم. به این موضوع هم توجه نکرده ام. تمام تمرکز من روی پرسپولیس و باشگاه است. تنها وظیفه ای که من دارم این است که بازیکنان را برای خدمت به تیم ملی آماده کنم. من و دستیارانم هر روز در حال کار هستیم و موضوع مورد بحث ما هم فوتبال است.امروز قرارداد من برای ثبت در سازمان لیگ به این سازمان می رود و شما می توانید آنرا ببینید. اگر چنین بندی را دیدید، به من هم بگویید.

کریمی، مهدوی کیا و هاشمیان این آقایان از بزرگان فوتبال ایران هستند. هر کدام از این آقایان برنامه های خاص خودشان را دارند. به جای آقای پانادیچ یک کمک دیگر از کرواسی به ایران می آید. جای پانادیچ در این مدت خیلی خالی بود ولی وضعیت اینطور پیش آمد. قرار شده است مهدوی کیا در هامبورگ بماند. علی کریمی هم برنامه های خاص خودش را دارد.
 
کد خبر:9402
 
به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL 
     
آی اسپورت
2016-05-14 12:01:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر