فهرست
یادداشت ویژه:‌ روز شغاد
یادداشت ویژه:‌ روز شغاد

یادداشت ویژه:‌ روز شغاد

آی اسپورت- شیرین‌ترین زمان امروز چند ثانیه قبل از سوت پایان بازی آغاز شد؛ مثل بازی‌های شیک بسکتبال که برنده و بازنده به هم تبریک می‌گویند. همه رادیوها را خاموش کردند و پیش از سوت پایان بازی شروع به تشویق تیم کردند؛ تشویق پرسپولیس. دیگر مهم نبود که سوشا و لوبانف چه قدر ضعف دارند یا مسلمان و احمدزاده و علیپور و طارمی و عالیشاه چه قدر کم‌تجربه بودند که در لحظه‌های حسّاس پاشان لغزید. اینها همه پرسپولیس بودند و ما همه. عجیب چسبید این قهرمان نشدن. پایان با کیفیّت این درام عجیب. از تیم بی‌ستاره‌ای که چهار بازی از شش بازی اوّلش را باخت و دیگر نباخت و نباخت. کاپیتانش مرد، هوادارش مرد، دروازه‌بانش زندانی شد، مهاجمش آقای گل شد ولی بیش از گلهایش گل خراب کرد، ولی باز نباخت و اوج گرفت تا روز شغاد، روزی که قهرمان پایش به چاه نفت لغزید. چه باک؟ ما امروز رستم‌های ریزه‌میزه و کم‌سنّ و سال‌مان را نود هزار نفری تشویق کردیم. ما از سرایندۀ این داستان تشکّر کردیم. من یکی که از اضطراب و نگرانی نود دقیقه سکوت کرده بودم، توی همان ده دقیقۀ پس از پایان بازی صدام گرفت؛ با «بنگر تیمت رو بردار و بیار» و «برانکو، برانکو» و «پرسپولیس»های کش‌دار و محکم.

دو بار در این بیست و پنج سالی که من فوتبال را زندگی کردم رخ داد؛ شکست‌خوردگانی که با تشویق و تشکّر هزاران نفر از زمین بلند شدند تا نباشد که اشک بریزند و زانو بزنند؛ تا بدانند هر عیب و نقصی که دارند، تیم ما هستند. نخستینش تیم قشنگ یوزپلنگهای پررنگ کیروش در استرالیا بود و دومی امروز، تیم جناب ایوانکویچ.

فارغ از تیترهای زرد و کل‌کل‌های کودکانه‌ای که تا روزنامه‌های آن طرفی و این طرفی هم کشیده شده، داستان ادامه دارد، تا فردا، تا روزی که تیم ما بهتر باشد و ما بهتر باشیم. بازی تمام نشده؛ پایان فصل نخست...

پوریا طباطبایی
  ۶  
آی اسپورت
2016-05-14 12:06:49
نظر دهید

۶ نظر
امین
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۳۸
درود به تمام طرفدارهایی که دیروز تو ورزشگاه بودن
-
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۴۳
جمعش کنین لنگیا. توهم
-
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۳:۲۷
مرحبا هوادارهای سرخ بهترین هواداران دنیا
آراز
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۳۲
عجیب چسبید این قهرمان نشدن؟؟!!!!!
واقعا ؟ بعید می دونما
-
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۳۶
قلم به لنگ
-
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۰۲
اینقدر که درمورد نایب قهرمان نوشتید کاش 10 درصدم در مورد قهرمان مینوشتید !
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر