فهرست
نکته روز: استقلال اهواز ضعیف‌ترین تیم تاریخ لیگ برتر شد
نکته روز: استقلال اهواز ضعیف‌ترین تیم تاریخ لیگ برتر شد

نکته روز: استقلال اهواز ضعیف‌ترین تیم تاریخ لیگ برتر شد

آی‌اسپورت- استقلال اهواز را می‌توان عجیب‌ترین تیم این فصل دانست. آبی‌پوشان اهوازی که با خرید امتیاز تیم فولاد نوین لیگ برتری شدند، فصل موفقی را پشت سر نگذاشتند و در نهایت ضعیف‌ترین تیم تاریخ لیگ برتر لقب گرفتند. تسنیم نوشت: استقلال اهواز با جذب بازیکنان با تجربه‌ای مانند آشوبی، کلاه‌کج و غلامی با سرمربیگری سیاوش بختیاری‌زاده لیگ را شروع کرد. این تیم در هشت هفته ابتدایی نتایج لازم را کسب نکرد تا علی حنطه پس از باخت سنگین 5 بر صفر استقلال به راه آهن جایگزین بختیاری‌زاده شود. حنطه نیز بیشتر از هشت بازی عهده دار این سمت نبود و پس از هفت باخت و یک تساوی، از این تیم جدا شد.

مسؤلان استقلال اهواز گزینه‌های مختلفی را برای جایگزینی حنطه مطرح کردند اما در نهایت بختیاری‌زاده دوباره به جای خود بازگشت. به گفته مسؤلان استقلال اهواز قرارداد بختیاری‌زاده در هفته هشتم فسخ نشده و برای ادامه همکاری نیاز به عقد قرار‌داد جدید نبود.جدایی یازده بازیکن این تیم در نیم فصل، بختیاری‌زاده را با چالشی جدید مواجه کرد. او نتوانست بازیکن با تجربه‌ای در نیم فصل جذب کند و با جوانان اهوازی نیم فصل لیگ دوم را به پایان رساند.

استقلال اهواز همه «بدترین‌ها» را در پانزدهمین دوره لیگ برتر به نام خود ثبت کرد. بدترین خط حمله (16گل زده)، بدترین خط دفاع(58گل خورده)، بدترین تفاضل گل(42-)، بیشترین تعداد شکست (21 باخت)، کمترین امتیاز(13)، کمترین برد (دو پیروزی) از رکوردهای این تیم در این فصل از لیگ برتر بود. در پایان لیگ پانزدهم استقلال اهواز ضعیف‌ترین تیم تاریخ لیگ برتر لقب گرفت.

در جدول زیر عملکرد 15 تیم قعرنشین در 15 دوره لیگ برتر قابل مشاهده است. با توجه به اینکه تعداد بازی در ادوار مختلف لیگ متفاوت بوده، از «میانگین امتیازات» برای رتبه بندی تیم‌ها استفاده شده است.


کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-05-14 13:26:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر