فهرست
یادداشت ویژه / برای یحیی، که دروغ می‌گفت: معامله‌گر بازنده!
یادداشت ویژه / برای یحیی، که دروغ می‌گفت: معامله‌گر بازنده!

یادداشت ویژه / برای یحیی، که دروغ می‌گفت: معامله‌گر بازنده!

یک / منفعت طلبی، اگر با فریب و تقلب همراه نباشد خصلت بدی نیست. اینکه گاهی، به جای دیگران فقط به خودت فکر کنی. فقط به فکر خودت باشی و برای چند دقیقه، چند ساعت یا چند روز چشمت را روی دیگران ببندی. به شرطی که قاعده بازی را بدانی و لحظه به لحظه، بتوانی منافعت را تشخیص بدهی. به موقع فکر کنی و همیشه بهترین تصمیم را بگیری. گیج نباشی. راست نگیری و چپ نپیچی. دیگران را بازی بدهی، اما از خودت بازی نخوری و یک شبه تبدیل به «ضد قهرمان» نشوی.

دو / بردن راه آهن با اختلاف سه گل، کار راحتی برای پرسپولیس نبود. آمار نشان می‌داد آن‌ها 10 گل هم به حریف‌شان بزنند، حداقل 8 گل می‌خورند. لوبانوف و سوشا، به یک اندازه افتضاح هستند. با این وجود صد هزار پرسپولیسی، به امید قهرمانی به ورزشگاه رفتند و خیلی‌ها از شانس بیشتر تیم برانکو نسبت به تیم ویسی حرف می‌زدند. دلیل این تصور، رقیب هفته آخر استقلال خوزستان بود. ذوب آهن هیچ انگیزه‌ای برای شکست استقلال خوزستان نداشت اما پرسپولیسی‌ها یحیی را باور داشتند. مربی پرسپولیسی، قول داده بود بدون پهلوان و بیک‌زاده محروم و کاوه رضایی مصدوم، استقلال خوزستان را متوقف کند. در همه مصاحبه‌هایش از شرافت و بازی با همه وجود حرف زد. حرف زد اما دروغ گفت. روزی که 4 مصدوم و محروم کلیدی داشت، رجب‌زاده و تبریزی را هم روی نیمکت نشاند. زمانی که رجب زاده را به زمین فرستاد، حدادی‌فر را بیرون کشید تا زوج طلایی خط هافبک و حمله ذوب آهن، یک دقیقه کنار هم بازی نکنند. در هفته آخر و بازی تعیین قهرمانی، دو بازیکنی را فیکس کرد که برای اولین بار نود دقیقه کامل در زمین بودند. منفعت طلبی کرد و قهرمانی پرسپولیس، قربانی استراحت بازیکنانش برای بازی با العین شد. منعفت طلبی کرد و دوباره، همه چیز را پای یک چیز ریخت.

سه / سه سال قبل، رساندن پرسپولیس رده دوازدهمی به میانه جدول و نمایش خوب سرخ‌ها در نیم فصل دوم، گل محمدی را به چهره محبوب سکوها تبدیل کرده بود. گل‌محمدی تمام فاکتورها برای ماندن و سال‌ها نشستن روی نیمکت پرسپولیس داشت. کاملا خودی، باشخصیت و محبوب. همه چیز درست جلو می‌رفت تا روزی که یحیی تصمیم گرفت معامله کند. کاپیتان کیا را فدای تصورش از اقتدار روی نیمکت کرد و همه چیز را پای قهرمانی جام حذفی گذاشت. آنقدر معامله کرد تا روزی که فینال حذفی را باخت، خودش بساطش را جمع کند و از پرسپولیس برود. یحیی آن روز معامله‌گر خوبی نبود و هنوز هم نیست.

چهار / باخت پرسپولیس به نفت منصوریان، درد داشت اما قابل تحمل بود. منصوریان چند ماه قبل، نود دقیقه با همه وجود مقابل استقلال دفاع کرد و برد و وقتی همین کار را با پرسپولیس انجام داد، کسی نمی‌توانست او را سرزنش کند. باخت استقلال به قلعه‌نویی هم درد داشت، اما او هم چند ماه قبل، همه وجودش را برای بردن پرسپولیس گذاشته بود. ماجرای یحیی و پرسپولیس، مسیر متفاوتی رفت. یحیی بازی با پرسپولیس، با تمام وجود تلاش کرد. بهترین ترکیبش را به زمین فرستاد و تا لحظه آخر تعویض کرد و جنگید تا دقیقه 92 گل مساوی را بزند. شاید ذوب آهن با همه ستاره‌هایش هم به استقلال خوزستان می‌باخت، اما حق برانکو و تیمش بود که تیم یحیی، همانطور که با آن‌ها جنگید با استقلال خوزستان هم بجنگد. حق‌شان این نبود که زحمت یک ساله، قربانی برنامه ریزی یحیی برای آسیا شود. یحیی، دوباره معامله کرد. روز حذف از لیگ قهرمانان، مثل فینال حذفی سه سال قبل، شاید دوباره او به معامله‌اش فکر کند. به اینکه چقدر بد معامله می‌کند و چقدر راحت می‌بازد. به نیمکتی که دوباره آن را از دست داد. به جایی که همه دوستش داشتند اما حالا، هیچکس او را دوست ندارد.


پیمان صالحی
  ۲۳  
آی اسپورت
2016-05-14 14:27:21
نظر دهید

۲۳ نظر
-
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۱۳
این حرفا رو چرا برای قلعه نویی ننوشتید لنگیا؟
REDray
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۲۰
حرف دل منو زدی ...
-
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۲۳
واقعا کارش شرم آور بود
-
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۲۵
به نظرم تصمیم گیرنده با وجود آذری فقط یحیی نبود.یه نکته مهمی که باید اشاره بشه به دلیل اینکه یک طرف قضیه اصفهان هست نباید انتظار بازی جوانمردانه و با شرافت رو از تیم ذوب آهن داشت و اینکه اصفهانی ها دوست داشتند ویسی قهرمان بشه چون هم چند سالی اصفهان بوده و هم استقلال خوزستان یک تیم شهرستانیه.به نکته مهمی اشاره می کنم.و اون اینکه با توجه به در پیش بودن بازی فوق حساس در لیگ قهرمانان و جام ححذفی و تقریبا غیرممکن بودن گرفتن سهمیه ، تیم فوتبال ذوب آهن( اصفهان ) ، با دریافت سه کارت زرد عمدی در بازی با سیاهجامگان و ادعای مصدومیت دروغین کاوه رضایی و بازی ندادن رجب زاده و تبریزی و تعویض حدادی فر با توجه به نیاز به گل زنی و کنترل وسط میدان ودر اصل فرستادن تیم دوم ذوب به بازی ، شرافت و بازی جوانمردانه رو کاملا زیر پا گذاشتند.آخه مگه امکان داره در برابر تیم صدر جدول و در زمین حریف 6تا بازیکن اصلی رو بازی ندی!!! این فقط یک معنی داره .اصفهان و شرافت و جوانمردی؟!!!!!
-
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۲۶
اون موقع که قلعه نوعی به عربها باخت و بازیکن های اصلیشو بازی نداد اشکال نداشت ، سیاستش درست بود . حالا که گل محمدی بازیکناشو واسه جام باشگاهها میخواست سیاستش اشتباه بود ؟؟؟؟!!!!! مرگ خوبه واسه همسایه!!!!!! جمع کنید این بساط مسخرتونو . عرضه داشتین خودتون میبردین درست و حسابی وقهرمان میشدین .
محمد
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۳۰
برین یکبار دیگه گل اول استقلال خوزستان رو بررسی کنید کاملا مشکوکه
مسعود
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۳۰
حاصل توهمات یک ذهن منحرف.
هوادارای پرسپولیس با قهرمان نشدن کنار اومدن، حتی تیمو تشویق کردن. اما شما هنوز توش موندین و دارین جو میدین بر علیه یحیی. یحیی کارش درسته. زور تیمش به خوزستان نرسید. همین تمام.
soltan_far@yahoo.com
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۴۴
جنبه باخت داشته باش ! آقای صالحی ! تیمی که بخواهد قهرمان شود ! التماس نباید بکنه و چشمش به تیمهای دیگه باشه ! به قول مردم باید گردن کلفت قهرمان بشه ! با سپاس البته اگر چاپ کنی
-
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۰۳
به عنوان یک پرسپولیسی میگم. یحیی تلاشش را کرد ولی توقع نداشته باشیم خودش و تیمش را فدای پرسپولیس کنه. شما دیدید همه دوست داشتند تراکتور برای برد مجدد مقابل الهلال بازی کنه تا این تیم حذف بشه ولی قلعه نوعی تصمیم این خواسته احساسی نشد و تیم دومش را بازی داد تا الهلال صعود کنه ولی تراکتور استقلال را برد تا الان شانس سهمیه آسیا را داشته باشه
امیر
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۰۶
شاید روز حذف از لیگ قهرمانان، مثل فینال حذفی سه سال قبل، دوباره یحیی به معامله‌اش فکر کند. بهتر نیست به مسائل شخصی کسی کار نداشته باشیم؟
-
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۱۴
شما تیم سقوط کرده با پنالتی ناحق به زور 2-1 بردین اونم درزمین خودتون..بعد توقع دارین تیم اول لیگ درزمین خودش ببازه...
a
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۲۰
عزیزم باشگاه ذوب آهن برنامه ریزی نداره؟! این همه هزینه رفت و برگشت به کشورای عربی کردهکه بیاد پرسپولیسو قهرمان کنه؟! می خواین هیشکی بازی نکه دوتادربی بزارین هرکی زد قهرمان شه؟! فک کنم باشگاه ذوب آهن با این وصف کلا برنامه نداره فقط پرسپولیس برنامه داره و بس!!! دیگه من چرت و پرت تلاوت کنین باختیییییییییییییییییییییییییییییییین!!!!
-
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۷:۰۳
باسلام.دوست عزیزی که دوباردرکامنت خودتون نوشتیداصفهان وشرافت وجوانمردی باچندعلامت تعجب وسوال مسلما این شهرومردمش مثل تمام ایران عزیزوگرانمایه شرافت وجوانمردی داشتند که درطول هشت سال جنگ تحمیلی بیشترین شهیدوجانبازوآزاده واسیر راتقدیم این آب وخاک کردند.بردن ونبردن یک جام به هیچ وجه ارزش تهمت وافترا زدن به شرافت وجوانمردی مردمان یک شهررانخواهد داشت.معنی دقیق رقابت ورزشی این است دوست عزیز.
امین
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۷:۰۷
LOL
مشروح
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۷:۱۶
من فقط آرزوی موفقیت دارم برای یحیی هم تو آسیا و هم تو فینال حذفی
-
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۷:۴۰
چرا از رفتار زننده یحیی هنگام تعویض بازیکن ذوب هیچ مطلبی نمینویسید
مهدی نورنژاد ونوش
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۹:۴۴
اتفاقا حرفش خیلی درست بود
من طرفدار پرسپولیسم یحیی بچه محل ما هم هست ولی ایکاش همانطور که آه مهدوی کیا گرفت آه پرسپولیس یحیی بگیره هم آسیا حذف شه هم حذفی قهرمان نشه
خدایا کمک کن ........
-
يكشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۹:۳۲
قهرمان نشدن پرسپولیس فقط محصول مشترک دروازه باناش و خط دفاع هست وقتی حاتمی تکل نمیزنه تا مهاجم نفت راحت گل بزنه وقتی سوشا لایی میخوره وقتی لوبانف اونجوری گل از گسترش میخوره به یحیی چه مربوط اس خوزستان 16 گل خورد ولی پرسپولیس 35 گل تقصیر کیه؟ خدایی در شان پرسپولیس و استقلال نیست که از تیمهای دیگه توقع کمک داشته باشند الان پرسپولیس باید فکر لیگ آسیا باشه و دفاع و دروازه بان خوب بگیره سوشا و لوبانف تو آسیا کیسه گل میشن
استقلالی
يكشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۹:۰۰
آقایان پرسپولیسی لطفا از درخت مردم انتظار میوه رسیدن نداشته باشید یحیی با ترکیب تهاجمی هم اسیر حملات تند و سریع خوزستان میشد و حتی امکان میداشت با اختلاف بیش از 2 گل ببازد یحیی جان ایشالا جام هم حذفی هم ما طرفداران استقلال خوردت میکنیم در شهر دوممان خرمشهر عزیز
-
دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۲:۲۳
چقدر غیرحرفه ای و آماتوره سایتتون. لازمه ژورنالیست بودن فقط داشتن قلم خوب نیست. باید یه حرف منطقی و حساب شده داشته باشید. آخه کجای فوتبال حرفه ای قابل قبوله که آدم منافع تیم خودشو قربانی قهرمانی یه تیم دیگه کنه؟ بماند که یحیی همه تلاششو کرد و نیمکت نشینی رجب زاده هم به خاطر مصدومیت بود.
-
سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۹:۵۱
من هم معتقدم وقتی پای یک تیم اصفهانی و البته مدیری به نام آذری وسط باشه یحیی کار زیادی از دستش برنمیاد .
-
پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۳:۴۴
عدم قهرمانی پرسپولیس ربطی به کسی نداره.با وجود این دو دروازه بان ضعیف ومبتدی تقصیری متوجه یحیی نیست.یحیی حرفه ای رفتار کرد و در اسیا هم نتیجه خوبی مقابل العین گرفت.مثل پرسپولیس که سال 90 در تبریز با ذخیره هاش جلوی تراکتور بازی کرد و4 تا گل خورد ولی در اسیا هفته بعدش از گروه سختی که داشت صعود کرد
-
پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۳:۴۴
عدم قهرمانی پرسپولیس ربطی به کسی نداره.با وجود این دو دروازه بان ضعیف ومبتدی تقصیری متوجه یحیی نیست.یحیی حرفه ای رفتار کرد و در اسیا هم نتیجه خوبی مقابل العین گرفت.مثل پرسپولیس که سال 90 در تبریز با ذخیره هاش جلوی تراکتور بازی کرد و4 تا گل خورد ولی در اسیا هفته بعدش از گروه سختی که داشت صعود کرد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر